Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    Интересно ми е защо накисвате гранулите? За здраво куче твърдата храна е препоръчителна и за стомаха, и за венците и зъбите. Кучета, които се хранят с кашава храна, задължително трябва да получават и твърда. Кашавата храна води до кофти кашав резултат на изхода. Нашите получават като основно варени пилешки фенери или други кокали с остатъци на месо по тях, надробено на попара със стар хляб и задължително един голям свински или телешки суров кокал от джолана директно от фризера. Но той е за десерт

    Коментар


    • #32
      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
      Интересно ми е защо накисвате гранулите? За здраво куче твърдата храна е препоръчителна и за стомаха, и за венците и зъбите. Кучета, които се хранят с кашава храна, задължително трябва да получават и твърда. Кашавата храна води до кофти кашав резултат на изхода. Нашите получават като основно варени пилешки фенери или други кокали с остатъци на месо по тях, надробено на попара със стар хляб и задължително един голям свински или телешки суров кокал от джолана директно от фризера. Но той е за десерт
      Накисвам гранулите , когато кученцето е много малко , щото буквално ги гълта цели... и обикновено с кисело мляко.

      Коментар


      • #33
        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        Ние нашите (каракачанки, имали сме и нески овчарки) ги храним с остатъци от ресторанта (и от нас, че и ние там се храним), като към каквото е останало добавяме хляб и вода и се умесват. Гранулите нещо не ги обичат, не че сме ги насилвали, няколко пъти само съм взимал. Дава им се предимно вечер, сутрин по нещо дребно, лека закуска , единият много обича да дъвче сух хляб . Какво влияние оказва върху организма им ... ами то ние не сме много внимателни, че кучетата да ги мислим... Последната немска овчарка умря от старост, последната каракачанка която се наложи да приспим, на 10-тина години беше, имаше рак на панкреаса, от едни изследвания на в старшата в момента, се оказа, че има някакъв "червей" в сърцето, колко ще изкара ... божа работа, имало някакви медикаменти, но само от чужбина, цена нещо към 200 евро, а трябвало няколко опаковки за 40-50кг куче .

        ... гадничко , но това е червеят..., може би има шанс?!
        http://www.scalibor.bg/scali-parasit...filariasis.asp

        Коментар


        • #34
          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Интересно ми е защо накисвате гранулите? За здраво куче твърдата храна е препоръчителна и за стомаха, и за венците и зъбите. Кучета, които се хранят с кашава храна, задължително трябва да получават и твърда. Кашавата храна води до кофти кашав резултат на изхода. Нашите получават като основно варени пилешки фенери или други кокали с остатъци на месо по тях, надробено на попара със стар хляб и задължително един голям свински или телешки суров кокал от джолана директно от фризера. Но той е за десерт
          Аз накисвам гранулите, но не да се разкашкат, а само да набъбнат, по простата причина, че иначе не ги харесват. Не знам защо, но досега никое от кучетата ми не ги е яло сухи - дори да умира от глад. А на "митницата" нямаме проблем, като от реклама на кучешка храна е резултата

          Понякога, според празника, получава и кокал, не му ги спестявам, но тогава резултата е особено миризлив и рядък, и кучето бива наказано навън, до отминаване на атаката
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #35
            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

            С кучешка храна е най евтино и лесно.
            Предпочитам хляб пред кучешката храна.
            Имаше някъде в нета една класация на кучешките храни, според нея доста скъпи храни са класирани посредствено.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

              Най-добрата кучешка храна си остава кокалът, с месото по него. Пилешки гръкляни, свински крака и т.н.
              Един старец от селото ми викаше-''Да не си луд да си храниш кучето с копчета?''. Аз му викам, това са гранули, не копчета, а той ми викаше-''Бегай, не е ли месо, не е ядене.''
              И си мисля, че беше прав.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #37
                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                Такива гранули,на моят пес му давам когато се сетя!През другото време яде смулясал хляб,вмирисани пилешки кълки или някоя вкисната гозба и от време на време си попийва цвик и вода!Нито се оплаква,нито скимти,до сега не е получавал никакви чревни проблеми!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #38
                  От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                  Ехинококозата-популярна като кучешка тения/макар да е само една от тениите с краен гостоприемник кучето/ се предава със суровото месо и най-вече карантии.
                  Правени са изследвания преди време за опаразитеността на селскотопанските животни-междинни гостоприемници на тенията.Най много е при овцете след това при говедата и телетата и под процент при свинете.Пилешкото тук специално за тенията не е страшно.
                  Така че запомнете НИКАКВО СУРОВО МЕСО ако ви е жал за децата ви.България е на второ място в света по кучешка тения при хора и 70%процента от случаите в целия европейски съюз са в България.Обезпаразитявайте си редовно кучетата и не ги оставяйте да се облекчават в пясъчници и места където игрят деца.
                  Отделно има една болест Ауески при прасетата най често , която може да се предаде на кучето .При кучетата и котките тя протича с нервни симптоми подобно на бяс и завършва със смърт.За хората не е опасна , но има случаи в България на кучета хранени с кланични отпадъци.Кофти да ти умре кучето по този начин.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                    Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                    Такива гранули,на моят пес му давам когато се сетя!През другото време яде смулясал хляб,вмирисани пилешки кълки или някоя вкисната гозба и от време на време си попийва цвик и вода!Нито се оплаква,нито скимти,до сега не е получавал никакви чревни проблеми!
                    Извинявай , колега.!
                    То кучето понякога си яде и ....но това което пишеш не е за хвалба.
                    Това говори много за теб. Кучето не може да говори и мисли, но ти можеш и трябва да си стопанин, ако го обичаш разбира се.
                    Много хора просто притежават кучетата си. Няма лошо, но това по-добре да не го беше писал.
                    Сега за да се изясним - аз не критикувам. Кучето си е твое и храната също.
                    Просто споделям това, което ми казаха, преди да се замисля по-сериозно за единственото животно, което е готово да умре за стопанина си - кучето.
                    Та думите на човека бяха:
                    "Вие Българите не знаете как да се грижите (как да обичате) кучетата си.
                    Вие само изисквате от тях, а нищо не им давата (имаше пред вид уважение )."
                    Оказа се вярно дори за мен . Аз просто притежавах кучета и ги хранех . В замяна те ми се отплащаха с вярност, която аз не оценявах.
                    Никога обаче не е късно човек да си отвори очите. Та за това си позволих, да бъда откровен .
                    По-лесно ми е да замълча, но това е равносилно да гледам сеира .
                    Кучето живее за да ви обича, да ви служи и да ви бъде вярно до гроб.
                    Едва когато започне човек да разсъждава за кучето като за колега и като за човек - едва тогава открива какво може кучето в действителност.
                    Ако съм те засегнал - извинявай !
                    Последно редактирано от bgbul; 28-08-12, 21:59.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                      Моето добиче е на евтинджийските гранули,кокали от месарски магазин и евтинджийска цаца,е нищо му няма и нищо не припърхва около него и не се респектира от по големи песове!Въпреки 50 си кила толкова неуморно и пъргаво куче рядко съм виждал!Е и сега ръмжи и лае по Луната,но със сигурност не е от гранулите!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4353.jpg
Прегледи:5
Размер:119.5 КБ
ID:5403526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4354.jpg
Прегледи:4
Размер:166.6 КБ
ID:5403527
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                        Стафката ми сатана на половин година! До скоро я карах само на гранули (така беше научена преди да я взема), но от седмица започнах да варя ориз и да го омесвам с гранулите! Добавям и по малко рибено масло (от онова в желатинови топчета).. Отделно и давам калций. Определено има разлика - видимо позаглади косъма, а енергията и направо се удвои! За сега ще я карам така, а после ще измисля да прибавя още нещо в менюто (мисля си за консерва, която да добавям в сместа).

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Стафката ми сатана на половин година! До скоро я карах само на гранули (така беше научена преди да я взема), но от седмица започнах да варя ориз и да го омесвам с гранулите! Добавям и по малко рибено масло (от онова в желатинови топчета).. Отделно и давам калций. Определено има разлика - видимо позаглади косъма, а енергията и направо се удвои! За сега ще я карам така, а после ще измисля да прибавя още нещо в менюто (мисля си за консерва, която да добавям в сместа).
                          И на моето му давах консерви, лапаше ги като не виждал. Умират за тях.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                            Роял Канин. Не че им правя реклама. Оказа се, че от нея яде по-малко и има доста повече енергия. Яктериерче е на 2г.
                            SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                            УАЗ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                              Имаме 7 кучета - 5 каракачанки и 2 кангала. Основното им ядене са патешките фенери,"гарнирани" с някоя други филия хляб. Гранули сме давали, но не ги тачат особено.
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                                Имаме 7 кучета - 5 каракачанки и 2 кангала. Основното им ядене са патешките фенери,"гарнирани" с някоя други филия хляб. Гранули сме давали, но не ги тачат особено.
                                Патешки фенери и аз му давах. Давах му и мюсли със сухо мляко, колкото и странно да звучи.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X