Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
    Най-малкото-костиците на пилето са кухи и остри. Могат да му прободат венците.
    Най-лошият случай- костиците на пилето могат да му раздерат червата и става голяма беля.
    Въобще на всички птици, костите са кухи и са опасни за кучето.
    Аааа, това го знам, ама това не е пилешко, а пилешки кости. Той нашия калпазан му се дава само месо
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Аааа, това го знам, ама това не е пилешко, а пилешки кости. Той нашия калпазан му се дава само месо
      Аз на моето му давах пилешки гръклян, свински крака, умират за крака кучетата !
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

        Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
        От както кучето ми се разболя и бях принуден да го приспя, започнах да се чудя от какво може да се разболяват кучетата, при условие, че са ваксинирани, обезпаразитени и т.н.
        Започнах да се убеждавам, че кучешките храни-гранули, са най-голямата причина, именно защото са си чиста химия. Единствената храна която е гранулирана и е със сигурност от месо, е Роял Канин, но малцина са тези които могат да си я позволят. Килограм Роял Канин е над 10лв, а от Ловешката храна, не знам как я правят, но струва 10лв/15кг. Е дали е от месо ?
        Не знам вие с какво си храните кучетата, но недейте да им съсипвате здравето, давайки им гранули.
        Поздрави !
        Не е баш тъй тая работа. По Света хората си хранят кучетата основно с гранули, па не са измрели. Педигрий, Роял Канин ................. Моя вълчо му'аше само Педигрий та му пукаха ушите от кеф. Отиде си на 13 и половина години, от старост, иначе в отлично здраве.
        М/у впрочем незнам за цената в БГ, но тука при мене вакуумиран 15 кг-ов чувал Педигрий е 18 евро.
        Иначе. Пилешки шийки, фенери, надробена манджа и мноооооого ориз. НИКОГА ПЪРЖЕНО! НИКАКВИ КУХИ, ОСТРИ КОСТИ!
        Последно редактирано от мишоци; 19-08-12, 22:27. Причина: допълнение
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #19
          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

          Домашното куче порода малък мелез яде всичко. Вземаме му гранули редовно и когато е гладно яде от тях, когато не е - от това което е имало на масата включително всякакви плодове и зеленчуци. Добре се спомена за пилешките костици което беше голям проблем при мен.На домашното му давахме пилешки костици много време обаче в един момент след поредната вечеря започна да се държи странно и сякаш се опитваше с лапичката си да изкара нещо от устата си. След като това негово държане продължи един ден, беше закарано на ветеринар който установи, че всичко се дължи на някаква костица която се е забила в хранопровода и успя да я изкара с пинсета. Обясни, че хранопровода се е възпалил и се е подул и ако сме били изчакали още малко от това възпаляване кучето е можело да се задуши. Вече ще стане на 12 години и не се оплаква . На село обаче тамошното куче (дребен мелез отново) бабата и дядото са продължавали да му дават пилешка карантия и преди години като отидох една събота и видях кучето мъртво. Бяха ми обяснили, че се е държало по същия начин като моето в апартамента и предния ден са му давали пилешки кости и за една вечер си е заминало. Новото им куче откакто го имат не са му давали никога вече такива кухи кости.

          Коментар


          • #20
            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
            Педигрий
            Педигрий ? На моето му купих Педигрий, и на втория ден започна да има рядко щастие, и получи голямо петно на... задника с извинение. Започнах да го лекувам, лекувах го със сума ти му и антибиотици, и едвам се оправи. Другото лято пак беше на антибиотик, следващото пак, и му замина черния дроб, ослепя, отслабна близо 20 килограма, и го заведох да го приспят.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #21
              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

              За моите кучета се готви само за тях два пъти седмично. Обикновено е смес от 50% пилешко рагу, само от гръдните кости, които са меки има хрущяли и доста месо по тях, останалото свински бял дроб и гръкляни. Това се сварява с ориз, овесени ядки или царевично брашно. Основното ядене е за вечеря, а сутрин след разходката гранули Чапи на малките по 100 грама, на кавказеца по около 300-400гр. На него регулярно му даваме да яде и сурово месо за почистване на зъбите.
              Обича също шопска салата и прясно мляко, но не и купено от магазина. Кремвирши в устата му да натъпчеш ги изплюва. Щом като той не ги яде, помислете си каква химия представляват. Преди 8 години окончателно спряхме да консумираме всякакви кремвирши, а от скоро и македонската наденица. След 40 дена навършва 12 години и засега е с добро здраве.

              Коментар


              • #22
                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                сурово месо
                От суровото месо се развиват тении, което е повече опасно за вашето здраве, от колкото кучешкото. Предлагам ти да спреш да му даваш.

                Коментар


                • #23
                  От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                  ... като си говорим за храната на нашите любимци , да разширим темата и за паразитите .
                  На малко кученце давам вътрешно два пъти през 12- 13 дни , щото първото хапче унищожава възрастните паразити , но не и яйцата им , които се излюпват след 12 дни , на големите песове през три месеца вътрешно , за бълхи и други гадини мажа холката...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                    За вътрешни паразити има хапове на роял канин, които според мен са много добри - изпробвано, за бълхи и кърлежи фронтлайн.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                      Имам Бретонка на година и четири месеца - изтърсака в кучилото. При мен е от 32 ден ...
                      В началото (до 4мес.) я храних само с Роял Канин Стартер, на 6 месечна възраст беше значително по-едра от нейно братче ...
                      После сварени свински кокали, бял дроб или пилешки фенери със сварен ориз (купувам от най-ефтиния натрошен) и зеленчуци (моркови, картофи, краставици) , подправям само със сол ...
                      От пилешкото, деля само и единствено костите от бутчета и плешките.
                      Готвя и два пъти в седмицата, разделям на порции и замразявам.
                      Гранули - само в краен случай - ако сме на лов някъде настрани и няма възможност да нося храна за повече от две хранения.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                        От солта им кървясрат очите..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                          Ние нашите (каракачанки, имали сме и нески овчарки) ги храним с остатъци от ресторанта (и от нас, че и ние там се храним), като към каквото е останало добавяме хляб и вода и се умесват. Гранулите нещо не ги обичат, не че сме ги насилвали, няколко пъти само съм взимал. Дава им се предимно вечер, сутрин по нещо дребно, лека закуска , единият много обича да дъвче сух хляб . Какво влияние оказва върху организма им ... ами то ние не сме много внимателни, че кучетата да ги мислим... Последната немска овчарка умря от старост, последната каракачанка която се наложи да приспим, на 10-тина години беше, имаше рак на панкреаса, от едни изследвания на в старшата в момента, се оказа, че има някакъв "червей" в сърцето, колко ще изкара ... божа работа, имало някакви медикаменти, но само от чужбина, цена нещо към 200 евро, а трябвало няколко опаковки за 40-50кг куче .
                          Последно редактирано от mohera; 20-08-12, 10:44.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                            От суровото месо се развиват тении, което е повече опасно за вашето здраве, от колкото кучешкото. Предлагам ти да спреш да му даваш.
                            И да, и не.
                            Тенията и куп други опасности идват от свинското и неговите субпродукти. Затова тях само минали през термична обработка. Също сурова риба, НО само морска. В речната също има паразити.
                            Затова пък птичето и телешкото месо може да се дава сурово. И като не забравяме, че кучето е хишник и ако не ви се гади като го гледате как дъвче сурово пиле (патка...) това е най-доброто меню. Разбира се плюс витаминно/минерални добавки. Това е от 45-60 дневни кучета - още от захранването.
                            Аз имам само расови кучета, ходят по шампионати и са супер на това меню.

                            За гранулите ... бил съм в бранша и освен една - две серии от определени марки, другото е трици. Даже наши производители на гранули ги наричат "фураж" за кучета. А то си е точно това + боя, есенции и понякога трупно брашно.
                            Последно редактирано от nitro; 20-08-12, 11:47. Причина: дописване

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                              Аз като в оня виц.

                              С нищо не ги храня, давам им по 4-5 лв всяка сутрин и да ходят да си купуват каквото искат

                              На село имаме 3 кучета - двете са някакви кръстоски и са си на обща храна.
                              Третото е марково - Курцхаар, купихме го мъничко, на месец някъде. Взехме го за птичарски лов, че дядото е ловец.
                              В началото му давахме гранулки, там заради витамини и прочие (от Метро, но не ARO, май че основно на Фрискис), но като поотрастна си мина и то на обща храна.
                              Сурова мръвка не яде, основно хлебец и някви каши му бъркат. Понякога закача и по някой кренвирш или наденичка Засега почти 2 години проблеми не е имало.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                                В една подобна тема писах, че, едва ли някой може да гарантира, какво има в гранулираната храна, та да сме сигурни, че е безвредна.
                                Според колега от форума, гаранцията е името на производителя... - това не го вярвам!
                                Става дума за чиста химия.
                                Който не вярва, да си подложи домашния любимец на експеримент.
                                Аз, не съм навит!
                                Life is too short to drive dull cars!

                                Fight global warming !
                                ... turn on your A/С !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X