Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Армения

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Армения

    Днес стигнахме до Акхисар. Вчера спахме на един къмпинг на Егейско море по западния бряг на Галиполи, близо до Гелиболу. Днес продължихме надолу през ферибота на Ечеабат и от Чанаккале. А насам, а натам - и за да не караме по магистрали хванахме един път през планината - 150 км нещо подобно на Петохан и Беклемето. Според картата е долу-горе главен път. После трябваше да караме още на изток, но тръгнахме по магистралата към Измир и пристигнахме в Акхисар. Общо взето тук има много варианти за пътища. Утре ще хванем магистралата за да вземем повече километри на изток.

    В Акхисар сме в някакъв пансион. Мехмет, който е от Акхисар, но живее в Истанбул - моторист, ни уреди в един пансион, на който собственика е също моторист.

    Иначе все още привикваме към пътуването. Между другото започна да ми се омазнява десния кол днес, или поне сега го видях. Все още е доста незначително и ако не се увеличи няма да е проблем. Семерините са сменяни пред 5000 км с оригинални, но такъв ми бил късмета. Ще видим какво ще стане...

    Сложих малко нови снимки галерията: https://picasaweb.google.com/1097777...40/ArmeniaLive

    Между другото пробвам geotag на снимките, ето тук е карта с точната позиция, ако я има, на всяка снимка: https://picasaweb.google.com/lh/albu...8524250913#map
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Армения

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      ... Между другото започна да ми се омазнява десния кол днес, или поне сега го видях. Все още е доста незначително и ако не се увеличи няма да е проблем. Семерините са сменяни пред 5000 км с оригинални, но такъв ми бил късмета. Ще видим какво ще стане...
      Възможно е семеринга да е захапал някакво боклуче - използвай нещо твърдо и тънко, което да прекараш между кола и семеринга - така ще го почистиш и може да спре да тече. Можеш да използваш кутийка от бира или безалкохолно или пластмасова чаша - изрежи подходяща ивица и пробвай.

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Армения

        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
        Иначе все още привикваме към пътуването. Между другото започна да ми се омазнява десния кол днес, или поне сега го видях. Все още е доста незначително и ако не се увеличи няма да е проблем. Семерините са сменяни пред 5000 км с оригинални, но такъв ми бил късмета. Ще видим какво ще стане...
        Ники,ако имате проблеми със семерингите,или нещо друго по моторите,гледам,че ще минавате покрай Малатия.Търсете Алибайк,това е най големия сервиз и магазин в града.На нас ,много ни помогнаха.Намира се на главния булевард,зад хотел AVSAR.Според мен ,всеки,който е с мотор и го питаш,ще те упъти.
        Сега ,за Немрут.Селцето,преди самия връх се казва KARADUT,там е и основната леглова база.Пансиона ,в който спах е първата сграда ,отдясно на пътя в селото.HOTEL CAMP TUR KARADUT.tel.05336198024.Няма координати и адрес,но неможеш да го пропуснеш.Не е лукс,но за 30тл.със обилна закуска(през май),ми хареса.
        Димитър Анастасов
        d.anactacov@gmail.com

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Армения

          Лек път
          878511557

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Армения

            С нетърпение ще чакам снимки!Лек и безавариен път!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Армения

              Пробвах да почистя кола с чашка от кафе още вчера, но нямаше ефект. Май, обаче, не го направих добре - не набих чашката в семеринга. Днес пак го правих и чашката влезе добре. Ще видим как ще е. Евентуално ще отпусна малко компресията, почва да сълзи при повече неравности. С кутия от бира не смея за да не нарани семеринга, пък и може и да не е мръсотия. Ето какво правих вчера:


              Иначе днес разглеждахме Кападокия и още се чудим дали да останем още един ден. Не можахме да видим подземните градове към които имах интерес. Не можах и да снимам на залез, понеже обърках времето когато ще залезе слънцето. Тук се стъмва преди 19,30. В известния къмпинг Кая сме, времето е хубаво - слънчево и под 30 градуса през деня.

              Утре ако останем тук ще наредя снимки с описания тук, засега съм качил малко нови снимки в галерията: https://picasaweb.google.com/1097777...0/ArmeniaLive#
              LZ2NKM

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Армения

                Чашката ми се вижда малко груба за подобни опити. Пробвай с филмче за фотоапарат ? Предполагам все още се продават по бензиностанциите. Само му изрежи перфорациите.

                Ако нямат - все ще имат апаратчета еднодневки. Трошиш и вадиш филмчето. Само внимавай ако е със светкавица да не те тресне ток от кондензатора.

                PS: Всъщност не съм сигурен дали трябва да му резнеш перфорираната част, може би ще изтегли гадостите по-лесно. Но със сигурност трябва да внимаваш да не се разкикерчат и да не задерат.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Армения

                  Ники, ако решиш да сменяш, семерингът е 13431-31516 BR3655K (43 x 55.1 x 9.5/10.5) /4PU-23145-01 в Ямаха/.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Армения

                    Така на Мария се омасляваше единия кол на бмв-то. Върза му един парцал около кола и се оправи. Изкара така цялото пътуване до Йордания.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Армения

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                      Така на Мария се омасляваше единия кол на бмв-то. Върза му един парцал около кола и се оправи. Изкара така цялото пътуване до Йордания.
                      Ми,то и аз,след инцидента в Малатия,единия ми се омасли,но нямаха моя размер семеринги,и трябваше да ги чакам 2 дни,а неможех,и така в Иран,до Омрузкия пролив и обратно.В Армения ми спатъхна и другия,но така се прибрах,само на пружини.Най,лошото е ,че много цапат дрехите.
                      Димитър Анастасов
                      d.anactacov@gmail.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване до Армения

                        Имах предвид, че и с парцал може да се почисти.
                        Снимките са много хубави. По такъв "асфалт" в Турция карах когато с Вики бяхме за първи път там и бяхме хванали някакъв странен път за Чанакале. Успех и нататък в пътуването.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване до Армения

                          Това място много ме грабнаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P8214331.JPG
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5402660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8214333.JPG
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5402661Къде е това в Турция?
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване до Армения

                            Кападокия!
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване до Армения

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Кападокия!
                              Мястото е страхотно!Мерси!
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване до Армения

                                ** Това го писах вчера, но не можах да го пусна заради спрял нет:
                                В Карадут сме, близо до Немрут. Бяхме горе по време на залеза, имаше много хора. Вчера се спуснахме от Кайзери към Караманмараш. Пътят минава през много красиви места, но както беше 25-30 градуса изведнъж стана 38. Вчера спахме в един парк до гр. Пазарджик. Днес карахме в невероятна жега стигаща до 42 градуса през едни "преки пътища" за да излезем на стената на яз. Ататюрк. Тук както знаете няма много дървета където да се скриеш на сянка. Утре ще продължим към Ван и изглежда пак ще е същата жега, но на езерото вече трябва да е хладно.

                                Ние сме добре, а колът продължава да прокапва. Става дума за 2-3 капки масло на ден и не мисля да го мисля много, много. Може да пробвам с фото лента както предложи Гоблина, но засега няма сериозен проблем с това.
                                ----------------------------------------
                                Днес карахме към Татван от Карадут. Още в 8,30 беше 30 градуса. Карали сме цял ден на температури 40-42 градуса. Много тежко. Както знаете тук няма никакви сенки. За финал имаше някакъв кюрдски протест на изхода на Диарбекир към Батман и първо тръгнахме обратно към града да хванем другия път, но се зачукахме по ГПС в някакви ниви, върнахме се, изчакахме малко и пуснаха пътя. Караме почти цял ден с един турски германец с К1200 и сега сме заедно в хотел в Татван. Иначе в Батман беше 42 градуса, но хората казаха че мината седмица е било 50. Зарадвахме се че е само 42 в момента. В Татван е хладно, обаче, 23-24 градуса. Изведнъж се промени температурата по дефилето към езерото северно от Сиирт. Направи ми впечатление, че докато около Диарбекир и северно от яз. Ататюрк градовете са доста мръсни, тук изведнъж някак си стана по-европейски изглеждащо.



                                Пътят от Кайзери към Караманмараш:






                                На следващия ден, някъде по пътя към язовира:


                                Тръгнахме по ГПС настроен за избягва на непавирани пътища, но картата на Турция не разпознава асфалт и неасфалт и поехме през едни поля, естествено без сенки и температури от 40 градуса. По едно време ГПС-а заби, стигнахме разклон и тръгнахме нанякъде. На едно възвишение имаше къща с джамия, спряхме на сянка да рестартирам устройството и се появи дядо - кюрд, който веднага ни покани на чай, вода и грозде. Направо бяхме умряли, но в хладната стая се съживихме.


                                После бързо успяхме да стигнем до стената на един от най-големите язовири в Света:


                                След малко продължавам, понеже нета тук е ужасен и ту работи, ту не. Страх ме е да не стане да пиша като вчера и така да си остане...
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X