Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов трион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бензинов трион

    Да споделя за поредния избор на трион.
    -Отново трябваше да се решава, как и с какво да свърша "спешна" поръчка- почистване и оформяне короните на орехите в една градина( около 450 бр.)
    Имам нова Makita 6100 и здрав McCulloch 130, нo пробите показаха ,че машината трябва да е лека, оборотна,с нископрофилни зъби и "заострена" шина.
    Тези за работа с една ръка се оказаха неудобни.
    -Последва "ровене",бърза поръчка на Stihl-192 C , бързо и качествено свършена работа-само за 4 дена.
    -За пореден път се убеждавам ,че подходящата техника се изплаща много бързо( един ден работа за машината 525 лв.).
    -Щях да се справя и с McCulloch то,но за 10-15 дена и много нерви и рискове... "Скъпото",излиза по евтино!

    Коментар


    • #77
      От: Бензинов трион

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Да споделя за поредния избор на трион.
      -Отново трябваше да се решава, как и с какво да свърша "спешна" поръчка- почистване и оформяне короните на орехите в една градина( около 450 бр.)
      Имам нова Makita 6100 и здрав McCulloch 130, нo пробите показаха ,че машината трябва да е лека, оборотна,с нископрофилни зъби и "заострена" шина.
      Тези за работа с една ръка се оказаха неудобни.х
      -Последва "ровене",бърза поръчка на Stihl-192 C , бързо и качествено свършена работа-само за 4 дена.
      -За пореден път се убеждавам ,че подходящата техника се изплаща много бързо( един ден работа за машината 525 лв.).
      -Щях да се справя и с McCulloch то,но за 10-15 дена и много нерви и рискове... "Скъпото",излиза по евтино!
      И тази машинка ще ти служи вярно много години.
      А професорите с китайците ще са сменили поне по две.

      Коментар


      • #78
        От: Бензинов трион

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        И тази машинка ще ти служи вярно много години.
        А професорите с китайците ще са сменили поне по две.
        -В това не се съмнявам.
        Не съм "фен" на Stihl ,но никой от конкурентите не се е сетил да "видоизмени" по този начин най-малките СИ моторни триони. Машинката заредена и окомплектована с шина и верига тежи 3.8 кг.
        Не мога да отрека и водещата позиция на Щил при шините и веригите( такива специализирани правят само те).

        Коментар


        • #79
          От: Бензинов трион

          ще погледна точно кои модели се използват тук и ще пиша... и за малките

          Коментар


          • #80
            От: Бензинов трион

            Ами здрави са я, аз като се сетя колко съм издевателствал над моята Щил 290, а не е кой знае какво. Лятото в най - големите жеги се гаси само за наливане на масло и бензин и пак газ. Цял ден, рязане на сухи акации, дебели колкото варели. Някои даже шината не ги обикаля. Тогава дадох едни пари за нея, които не бяха малко, но се изплати инвестицията многократно, то аз работя с нея де, кога къде изпадне работа. Имах и Щил 460, там е друга работа вече Но за домашно и за работа 2, 3 пъти в годината, не е оправдано.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #81
              От: Бензинов трион

              И аз съм се огледал в една 192-ка
              и чакам удобен момент (подходящ обект) да се обзаведа
              А и ще е много подходяща за къмпинг и "бойна готовнст" в колата .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X