Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов трион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бензинов трион

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Тук предполагам никой и не спори, че хубавото е хубаво

    Въпроса е малко по-различен: ВИКИто е 70.00лв твоето профи Хускварна е 1350. И ако аз бачкам за 600лв и ми трябва като отида на село два пъти в годината, да отрежа две дръвчета и да нарежа 1 кубик дърва за огрев/барбекю, дали е оправдано купуването на Хускварната, която няма да смея да я оставя на село, че може да я откраднат?

    - или по-добре тези 1200лв да ги дам за количка на детето? за почивка на семейството? за обслужване на колата? за нова каска и екипировка за мотора,? за ......

    Виж ако имаме стабилен доход от 2-3 хиляди евро на месец, изобщо няма смисъл да се занимаваме с евтините неща.
    Абсолютно подкрепям колегата и виждам че ми е адаш , в случая съм с Райдер, единствения недостатък който имах с китайчето е кофти свещ, всичко друго си е ок.

    Коментар


    • #62
      От: Бензинов трион

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Съгласен съм на 100%. Но сега на належащ ред са ми няколко неща и по горното правило какво ще се получи:

      - бойлер, 600-1000лв неръждавейка, задължително да не е Теси, Дипло или Елдом - т.е. или вносен чешки или поне Светльо Шишков,
      - телевизор за кухнята - няма купуваме боклуци - 1000лв за смарт ТВ
      - колело на детето, станало е вече за 26" рамка, боклуците са ясни, само да се ядосваме, отиваме на такова от 1500+
      - гуми за колата летни, 15" ван. По 100-120лв боклуците като Дебика, Дайтони и файърстони НЕ, Нокиан висока серия, нещо Пирели супер-мупер контакт, 1000+
      ........................................
      общо: над 4000лв, за да не се ядосвам.
      Ще си купиш телевизор за 1000 лв който след една година ще струва 100
      Колелото и то ще е на по-малко от половината.По добре е на старо.
      От тези неща само ще загубиш.
      Че и гумите.
      Оф от икономията никой не е прокопсал.
      Ами нали сме всички на тоя !

      Коментар


      • #63
        От: Бензинов трион

        Абе, излизат и добри ментета понякога. Преди няколко години дядо ми го излъгали и за 240лв. мисля беше купил Щил МС250(менте разбира се), но това менте вече е нарязало около 350 кубика дърва от които сигурно 300 на чуканчета готови за печка-камина. Частите и са заменими с тези на оригинална МС250 и по нея са сменени с оригинални части- стартер и горивна помпа мисля беше както и верига. Нищо друго. Лека е и се работи лесно с нея. Прави около 50/60 куб. на година.

        Коментар


        • #64
          От: Бензинов трион

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          Виж ако имаме стабилен доход от 2-3 хиляди евро на месец, изобщо няма смисъл да се занимаваме с евтините неща.
          абе, вие да не мислите, че тука тия пари никнат по дърветата...? бруто или нето? и разликата между 2 и 3 е... образования, квалификация, обучения, стаж, ниво на език, опит, принос... и т.н. ама това е друга тема...
          Иначе Хускварна и Щил - тук са на подобни цени - но Щил е... по-масовата и разпространената... и има защо.
          Немеца си прави сметката. Дори най-малката фирма е оборудвана професионално. Малки, средни, големи... екипировка, и т.н.
          гаранция, обслужване, сервиз... на перфектно ниво - без компромиси! И най-важното - умна и точна експлоатация!
          и не защото им се дават ей така пари...
          Имам ежедневни наблюдения.
          Последно редактирано от ivied; 23-02-14, 12:58.

          Коментар


          • #65
            От: Бензинов трион

            Стельо , с Урал5 електрон съм правил гората да изкарва по 1000лв(рубли) , когато се получаваха в БГ по 200-250. Не , че е убавец , но конструкцията на рамата дава възможност за бърз достъп до дървото за поваляне на дърво в равнинна местност.Има една подробност за ъгловата скорост( с каква скорост минават режещите зъби през дървото при 5кс) Голема наука е бръмченето на дърво! Сега направиха подобни рамки за портокалите и червените( късно , не скапваме гората за Сахара)
            пп И чук да си купуваш-и там всеки не става.
            А тва с моторетките-който както го докара ( с подбор-умения , или със сила-газ и натисканье)
            Последно-преценете си нуждите и си подберете по цвет(или цена , шот тъй ги определяте моторните триони)
            И те така! Успех
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #66
              От: Бензинов трион

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Въпреки че съм фен на хускварна,гледах за една седмица двама мургавели как с един райдер бутнаха над 30 декара саморасли салкъм и папрат ,изкараха безброй самосвали с материал,направи ми впечатление че се грижеха много по добре за машината от мен за моите,на всеки 30 мин. почиваха,през тази почивка с пиличката точеха,стриктно бъркаха смес непосредствено преди работа ,след работа чистеха старателно машината и така без много да си дават зор събориха огромно количество дърва,а ми предлагаха на мен да я върша тая работа но реших че за една седмица няма да се справя а тея ми взеха акъла !
              Братята бачкат с най евтиното защото като ги хванат в гората единственото което могат да им направят е да им конфискуват машините . На другия ден е купил пак такава за 70 лева и пак е в гората .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Бензинов трион

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Братята бачкат с най евтиното защото като ги хванат в гората единственото което могат да им направят е да им конфискуват машините . На другия ден е купил пак такава за 70 лева и пак е в гората .
                ахааа, къде било заровено кучето...

                Коментар


                • #68
                  От: Бензинов трион

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  абе, вие да не мислите, че тука тия пари никнат по дърветата...? бруто или нето? и разликата между 2 и 3 е... образования, квалификация, обучения, стаж, ниво на език, опит, принос... и т.н. ама това е друга тема...
                  Иначе Хускварна и Щил - тук са на подобни цени - но Щил е... по-масовата и разпространената... и има защо.
                  Немеца си прави сметката. Дори най-малката фирма е оборудвана професионално. Малки, средни, големи... екипировка, и т.н.
                  гаранция, обслужване, сервиз... на перфектно ниво - без компромиси! И най-важното - умна и точна експлоатация!
                  и не защото им се дават ей така пари...
                  Имам ежедневни наблюдения.
                  Точно това искам да кажа.
                  Според мен е недопустимо човек които си вади хляба с пробиване на дупки да работи с бормашина "Радър".
                  Дето викаш ,като му видиш инструментите си правиш сметка за майсторлъка му !!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бензинов трион

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Точно това искам да кажа.
                    Според мен е недопустимо човек които си вади хляба с пробиване на дупки да работи с бормашина "Радър".
                    Дето викаш ,като му видиш инструментите си правиш сметка за майсторлъка му !!!
                    Това също е много вярно и правилно, ако изкарвам хляба си с рязане на дърва, готов съм да дам за професионална резачка и 5000лв..., но когато става въпрос за непрофесионална работа в случая по темата - бензинов трион и то за 1-2 пъти годишно ползване, няма никакъв смисъл от скъпи вложения, освен ако не получаваш над 2000 евра заплата, но това е друга тема...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бензинов трион

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Това също е много вярно и правилно, ако изкарвам хляба си с рязане на дърва, готов съм да дам за професионална резачка и 5000лв..., но когато става въпрос за непрофесионална работа в случая по темата - бензинов трион и то за 1-2 пъти годишно ползване, няма никакъв смисъл от скъпи вложения, освен ако не получаваш над 2000 евра заплата, но това е друга тема...
                      Точно е по темата-добри инструменти и съответни доходи ( дори и чукът в ръката на дивака е "само чук през пръстите")
                      пп По тази логика-ми а си караме сал Москвичи и а викаме дет сме карачи!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бензинов трион

                        Ами що караме мотори на по 10 години?

                        пп По тази логика- ми а си караме сал нови от магазиня, а не да викаме дет сме карачи.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бензинов трион

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ахааа, къде било заровено кучето...
                          Ами то няма какво да му вземеш защото нито има доходи нито нещо на свое име . То и името по някога е трудно установимо защото нямат лични карти или не ги носят като отиват да вършат нещо незаконно . Има братя с по няколко десетки актове писани през годините и според мой братовчед горски даже и разхода за химикалката и хартия не може да си изкарат от писането на актовете .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бензинов трион

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Ами то няма какво да му вземеш защото нито има доходи нито нещо на свое име . То и името по някога е трудно установимо защото нямат лични карти или не ги носят като отиват да вършат нещо незаконно . Има братя с по няколко десетки актове писани през годините и според мой братовчед горски даже и разхода за химикалката и хартия не може да си изкарат от писането на актовете .

                            То да е само до резачки. Същите "привилегировани" си карат и колите без ГО, щото и да им пишат акт им е през ..... щото никога няма да го платят, а и няма какво да им вземат. А и както казват, най много да го викнат в съда и до там. С едно условно повече или по-малко, все тая. Държавна работа няма да работи, че да му попречи. А в затвора за това не се вкарва. Правосъдие, ко да прайш.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бензинов трион

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Ами що караме мотори на по 10 години?

                              пп По тази логика- ми а си караме сал нови от магазиня, а не да викаме дет сме карачи.
                              Мотоциклети ли имаш предвид , или мотори?! Шот има разлика.И пак карачи! КАРАЧИ?-май беше някаква столица
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бензинов трион

                                Май е месец от календаро. Пък из Враца се мотори караме, нейде мое да карат и мотоциклети, ма тва са сигурно караче.

                                пп. Каква е разликата между мотор и мотоциклет, барем науча нещо.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X