Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антики някакви..... :))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антики някакви..... :))

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1004.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5981680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1005.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5981681
    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
    Honda CB 919 Hornet
    0898849413-Светльо
    Кръвна Група: 0+

  • #2
    От: Антики някакви..... )

    То си е класика ..хич не е антика...Да нямаш някой парабел
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Антики някакви..... )

      Нямам, колегата който ми ги подари има. Аз мисля да си ги изпукам с пластмасарката G19.
      Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
      Honda CB 919 Hornet
      0898849413-Светльо
      Кръвна Група: 0+

      Коментар


      • #4
        От: Антики някакви..... )

        Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
        Нямам, колегата който ми ги подари има. Аз мисля да си ги изпукам с пластмасарката G19.
        Абе то G-19-ката пука всичко..ама вземи се заинтересовай повече за характеристиките на боеприпаса...Определено се е гърмял с модимикациите на Шмайзера..Ама сега сме друго време..
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Антики някакви..... )

          Бе, те ще си гръмнат със всичко и проблеми няма, но нужно ли е това! Няма 9Х19 във магазина ли? Това са музейни рекликви, национално историческо наследство - без никакво преувеличение.
          Ако е толкова зора за "пукането" и толкова няма алтернатива - сменям 2 към 1 със съвременни.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Антики някакви..... )

            Доста сте убедителни и двамата, ще си ги оставя. Исках да видя дали няма да гърмят по-слабо, все пак са произведени 48-а година макар че човека рече "Съхранявани са както трябва". А за пукането имам алтернатива, едни ППУ се търкалят... Та ще се въздържа от бартера.
            Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
            Honda CB 919 Hornet
            0898849413-Светльо
            Кръвна Група: 0+

            Коментар


            • #7
              От: Антики някакви..... )

              Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
              Доста сте убедителни и двамата, ще си ги оставя. Исках да видя дали няма да гърмят по-слабо, все пак са произведени 48-а година макар че човека рече "Съхранявани са както трябва". А за пукането имам алтернатива, едни ППУ се търкалят... Та ще се въздържа от бартера.
              Преди време трябваше да се махнат едни патрони за ТТ и изписваха без ограничение на бройката ...Такива едни завързани в хартийки и година на производство към 45 сигурно...Голямо пукане падна ама 80% от гилзите излизаха пукнати по дължина...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Антики някакви..... )

                Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
                Доста сте убедителни и двамата, ще си ги оставя. Исках да видя дали няма да гърмят по-слабо, все пак са произведени 48-а година макар че човека рече "Съхранявани са както трябва". А за пукането имам алтернатива, едни ППУ се търкалят... Та ще се въздържа от бартера.
                За по слабото ...едва ли !!даже има едни дето са само за картечни пистолети и са доста по мощни като заряд/но те са обозначени /и използването им в КНО е забранено!
                А тези си ги остави ...но внимавай с бройката в касата че при проверка на наличността да не се припотиш....
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Антики някакви..... )

                  Наистина няма вероятност да "гърмят" по-слабо, даже напротив, защото са остаряли "забавителите", но това не е фатално.
                  Градски легенди са това за патрони предназначени само за картечни пистолети - няма такова нещо. Това е калибър, който се произвежда вече повече от сто години. Правен е във всякакви модификации на куршума, със разни количества заряд, а и разни състави на заряда, мощността му варира от откъм 400J, докъм 700J, като абсолютно всичките могат да се ползват със абсолютно всички оръжия в този калибър (независимо дали еднозарядни, автоматични, или картечни пистолети).
                  За функционирането си картечните пистолети не изискват повече енргия отколкото всеки друг автоматичен пистолет, а механичната логика, че боеприпаса им би трябвало да е по-мощен, понеже имат ефективност на огъня до 100 метра (та и повече по групови цели) е само една заблуда. Те стрелят на такива дистанции, просто защото цевта им е ~40см.


                  пп Предложението ми за "2 към 1" беше за два броя съвременни за един от тези. Може и със посочване на някакви "по-избрани"
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антики някакви..... )

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    .......
                    Градски легенди са това за патрони предназначени само за картечни пистолети - няма такова нещо. Това е калибър, който се произвежда вече повече от сто години. Правен е във всякакви модификации на куршума, със разни количества заряд, а и разни състави на заряда, мощността му варира от откъм 400J, докъм 700J, като абсолютно всичките могат да се ползват със абсолютно всички оръжия в този калибър (независимо дали еднозарядни, автоматични, или картечни пистолети).
                    За функционирането си картечните пистолети не изискват повече енргия отколкото всеки друг автоматичен пистолет, а механичната логика, че боеприпаса им би трябвало да е по-мощен, понеже имат ефективност на огъня до 100 метра (та и повече по групови цели) е само една заблуда. Те стрелят на такива дистанции, просто защото цевта им е ~40см.
                    Има боеприпаси създадени за МР 41
                    Които са били с маркировка .....но не ми се влиза в словесен двубой че много ще е писането!А не ми се спами темата.......
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антики някакви..... )

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      Има боеприпаси създадени за МР 41
                      Знам ги всичките приказки за "черните куршуми" и пр. и т. н. - нЕ се хАби.
                      МР 41 си е един нормален картечен пистолет (по същество, компилация между МР 28 и МР 3. Стреля със всички боеприпаси, с които стрелят останалите пистолети, също те стрелят със всичко, с което стреля той.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антики някакви..... )

                        Немските боеприпаси за картечни пистолети от онова време имат маркировка на гилзата St+ .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антики някакви..... )

                          Оръжията са презапасени, това е ясно, ще гръмнат с всичките патрони, но живота им ще се скъси значително от по-мощните.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Антики някакви..... )

                            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                            ...но живота им ще се скъси значително от по-мощните.
                            Най-общо и по принцип.
                            Конкретно и напрактика - по-мощните боеприпаси са конструирани за същите оръжия. И обратно - оръжията за боеприпасите, също.
                            При конструктивно заложени десетки хиляди изстрели (като натоварването при изстрел, съвсем не е най-големият "зор", който виждат), колко би се отразила разликата в мощността на различните варианти в калибъра?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Антики някакви..... )

                              Десетки хиляди изстрела на кой чарк? Щото подобно оръжие е твърде вероятно да е като москвич на един милион километра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X