Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антики някакви..... :))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Антики някакви..... )

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Немските боеприпаси за картечни пистолети от онова време имат маркировка на гилзата St+ .
    St+ обозначава вида на гилзата - в този случай, стоманена лакирана.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #17
      От: Антики някакви..... )

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Знам ги всичките приказки за "черните куршуми" и пр. и т. н. - нЕ се хАби.
      МР 41 си е един нормален картечен пистолет (по същество, компилация между МР 28 и МР 3. Стреля със всички боеприпаси, с които стрелят останалите пистолети, също те стрелят със всичко, с което стреля той.
      Айдее малко се изхабих ама ...........Левия - с черния куршум и капсул е с усилен заряд и е САМО за картечни пистолети.
      Десния е с нормален - за пистолети но може да се ползва и в МП



      А за МР41 и други моЕМ да си търкаме клавиатурата още дълго време
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #18
        От: Антики някакви..... )

        Като заговорихме за проектиране и конструиране доплувахме до моите води Всяко огнестрелно оръжие от цар петрово време се проектира да понесе инцидентно 4 пъти стандартния заряд за който е предвидено . Вече колко пъти ще го понесе без последствия по цев и механика е въпрос на експериментиране .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Антики някакви..... )

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Като заговорихме за проектиране и конструиране доплувахме до моите води Всяко огнестрелно оръжие от цар петрово време се проектира да понесе инцидентно 4 пъти стандартния заряд за който е предвидено . Вече колко пъти ще го понесе без последствия по цев и механика е въпрос на експериментиране .
          Да и знаеме всички какво се случва с неправилно релоудвани боеприпаси.....примерно с поставени два заряда по погрешка!

          Малиии имам същия Рюгер и като знам колко е корав си представям с кво са го изтрещели тоя от снимката.....
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: Антики някакви..... )

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Да и знаеме всички какво се случва с неправилно релоудвани боеприпаси.....примерно с поставени два заряда по погрешка!

            Малиии имам същия Рюгер и като знам колко е корав си представям с кво са го изтрещели тоя от снимката.....
            Поне руснаците спазват този принцип за другите не знам .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Антики някакви..... )

              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
              Да и знаеме всички какво се случва с неправилно релоудвани боеприпаси.....примерно с поставени два заряда по погрешка!

              Малиии имам същия Рюгер и като знам колко е корав си представям с кво са го изтрещели тоя от снимката.....

              Не виждам как може да набуташ два заряда в гилза за един, това не е ловен патрон да махнеш тапата, ма хайде...
              Доколкото виждам на снимките при пластмасовия хеклер се е спукала гилзата и дръжката на полимерното чудо се е разлупила. цевта и затвора нямат /не се виждат/ поражения, щото са "железни"
              При "Ругера" са се вривили три камери едновременно. как е станало....
              Относно боеприпасите колегата "davc" е прав. Няма "деветаци" специално за Шмайзерите и вредни за пистолетите по производство. Кое как е съхранявано и кой на какви екземпляри е попадал е друг въпрос. Изстрелял съм стотици патрони и от трите вида показани тук. В МВР имахме от българските, но бяха 46-та година, същите опаковки. На парабела правеха "коминче". Водехме ги за по-слаби. на всички други пистолети си стреляха без проблем /и до сега/. Парабела по принцип е капризен към качеството на боеприпасите, но да не зачекваме. Немските със стоманени гилзи и черни и жълти куршуми / в ОСО-то имахме един съндък такива/ са без грешка, независимо от възраста им.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: Антики някакви..... )

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Не виждам как може да набуташ два заряда в гилза за един, това не е ловен патрон да махнеш тапата, ма хайде...

                Вие колега запознат ли сте с релоудването на боеприпаси по различни от ловни?
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #23
                  От: Антики някакви..... )

                  Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                  Вие колега запознат ли сте с релоудването на боеприпаси по различни от ловни?
                  Не, не съм, но съм разглобявал и знам колко място има вътре.
                  А относно "релоудването" както му казвате на боеприпаси за нарезно /бойно/ оръжие ако не е с нови гилзи .....
                  Последно редактирано от Chicho1; 19-08-12, 22:29.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #24
                    От: Антики някакви..... )

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Не, не съм, но .........
                    Няма нужда да спамим повече темата на колегата тогава!
                    Поздрави и приятна стрелба с ТТто!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: Антики някакви..... )

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      Няма нужда да спамим повече темата на колегата тогава!
                      Поздрави и приятна стрелба с ТТто!
                      Прав си.
                      ТТ-то го взех тази година от любопитство, а преди него съм преминал през десетки.
                      Както и да е, поздрави и приятна вечер
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #26
                        От: Антики някакви..... )

                        Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                        Десетки хиляди изстрела на кой чарк?
                        Най-бързо износващият се "чарк" е цевта, тя определя и ресурса на цялото оръжие. Случва се да се чупят игли, или пружини примерно, но това обикновено е в резултат на неправилна употреба, съхранение, обслужване и пр. а не собствено присъщи техни характеристики (още по-малко - конструктивно заложени).

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        St+ обозначава вида на гилзата - в този случай, стоманена лакирана.
                        Точно така, затова са и черни. Това, всъщност, е евтин патрон, военновременно производство. Може би, защото хронологически появата му съвпада с тази на МР 41 (41 е "моделна" година) - върви и въпросната легенда.

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        ...Левия - с черния куршум...
                        Виж горното.


                        пп
                        Не мисля, че спамим. Човекът сподели (та похвали ли се ) - ние разбрахме и това изчерпи формално темата. А разговорът не е безинтересен. Също е и информативен - мисля.
                        Последно редактирано от davc; 20-08-12, 01:38.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Антики някакви..... )

                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          Айдее малко се изхабих ама ...........Левия - с черния куршум и капсул е с усилен заряд и е САМО за картечни пистолети.
                          Десния е с нормален - за пистолети но може да се ползва и в МП



                          А за МР41 и други моЕМ да си търкаме клавиатурата още дълго време
                          Цитати от един форум където хората знаят за какво говорят като става въпрос за огнестрелни оръжия!!

                          "една част от куршумите за МП кал. 9 х 19 са струговани от цяло желязно или стоманено парче....нали се сещаш ако ги използваш при пистолет с този калибър какво би се случило.... при тях и капсул-възпламенителя е по-мощен и барутния заряд е по-пъргав и поради тази причина тези патрони също не са пригодни за стрелба с обикновен пистолет.........""

                          ""Обратното е също много опасно....................да ползваш "слаби" патрони за МП40.То няма предпазител за патрони с намален заряд,а има много дълъг ход на затвора/свързан със ниския темп на стрелба / и по-погрешка може да изтракаш целия пълнител без да може да го спреш.

                          "Нормалния" заряд на 9х19 е 8 грама олово и 0.35 грама барут,тези с черния върх които са показани, са със 6.4 грама "желязно олово" и 0,40 грама от същия барут. """
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #28
                            От: Антики някакви..... )

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            Цитати от един форум където хората знаят за какво говорят като става въпрос за огнестрелни оръжия!!

                            "една част от куршумите за МП кал. 9 х 19 са струговани от цяло желязно или стоманено парче....нали се сещаш ако ги използваш при пистолет с този калибър какво би се случило.... при тях и капсул-възпламенителя е по-мощен и барутния заряд е по-пъргав и поради тази причина тези патрони също не са пригодни за стрелба с обикновен пистолет.........""

                            ""Обратното е също много опасно....................да ползваш "слаби" патрони за МП40.То няма предпазител за патрони с намален заряд,а има много дълъг ход на затвора/свързан със ниския темп на стрелба / и по-погрешка може да изтракаш целия пълнител без да може да го спреш.

                            "Нормалния" заряд на 9х19 е 8 грама олово и 0.35 грама барут,тези с черния върх които са показани, са със 6.4 грама "желязно олово" и 0,40 грама от същия барут. """
                            Шуменската школа ей...не се е...вайте с нея Класика в жанра....Те това е отговор
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Антики някакви..... )

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Цитати от един форум където хората знаят за какво говорят като става въпрос за огнестрелни оръжия!!

                              "една част от куршумите за МП кал. 9 х 19 са струговани от цяло желязно или стоманено парче....нали се сещаш ако ги използваш при пистолет с този калибър какво би се случило.... при тях и капсул-възпламенителя е по-мощен и барутния заряд е по-пъргав и поради тази причина тези патрони също не са пригодни за стрелба с обикновен пистолет.........""

                              ""Обратното е също много опасно....................да ползваш "слаби" патрони за МП40.То няма предпазител за патрони с намален заряд,а има много дълъг ход на затвора/свързан със ниския темп на стрелба / и по-погрешка може да изтракаш целия пълнител без да може да го спреш.

                              "Нормалния" заряд на 9х19 е 8 грама олово и 0.35 грама барут,тези с черния върх които са показани, са със 6.4 грама "желязно олово" и 0,40 грама от същия барут. """
                              Страшен форум си намерил от знаещи. "Струговани от цяло желязно или стоманено парче.."
                              Нали писах, че съм по разглобяванета, а не по "релоудването". Ей сега разглобих един от черните, автоматни, струговани от цяло желязно парче. Вътре са си пълни с олово. Вярно, че ги лови магнит, "но нищо не е такова каквото изглежда". Снимките са от GSM-а, но все пак се вижда. Като се сетя колко "черни" съм изстрелял с Р-38 и 08, трябва да не съм жив до сега.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0063.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:5400939 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0064.jpg
Прегледи:1
Размер:40.9 КБ
ID:5400940
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Антики някакви..... )

                                Оф-ф, като почнеш със стругованите куршуми , та свършиш със...
                                Едва попривикнах да чета викиопедията като последна инстанция, баси. Сега и цитати от форуми излизат в актуалност.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X