Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задава се пълен хаос в ядрената физика...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задава се пълен хаос в ядрената физика...

    ... или поне в моите понятия за нея.

    Тука пише:
    http://www.gizmag.com/radioactive-so...-system/23702/

    ама обобщено на български:
    НЕЩО от слънчевата активност влияе на скоростта, с която се разпадат радиоактивните вещества, до съвсем скоро смятана за постоянна за всеки конкретен изотоп. При това, прави го предварително - ядреното разпадане тук, при нас, леко се ускорява и около 40 часа след това има промяна в слънчевата активност. Неутрино? Със сигурност то може да дойде от недрата на слънцето преди нещо да се размърда на повърхността, но то е толкова неуловимо, че със същия успех ще мине и през нас и през нашите смешни пробички радон или каквото там и ще си продължи накъдето му скимне, без да остави следа. Така мислехме досега.

    Или нещо влияе едновременно на слънцето и земята?

  • #2
    От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

    Потривам ръце. Ибей ще се напълни с атомни часовници
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

      Нещо се подочува за тн тъмна материята до слънцето... http://www.vesti.ru/doc.html?id=876838&cid=9

      Коментар


      • #4
        От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

        Ми да отваряме хранилището за отработено ядрено гориво отгоре да го напече слънцето и за 2-3 дена сме готови
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Ми да отваряме хранилището за отработено ядрено гориво отгоре да го напече слънцето и за 2-3 дена сме готови
          Няма да е толкова лесно!
          Нали знаеш колко назад сме в сравнение с другите,та докато ни стигне...
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • #6
            От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Потривам ръце. Ибей ще се напълни с атомни часовници
            ... при това - безсмислено. Атомните часовници не работят с ядрено разпадане. Но ние няма да разгласяваме това.
            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Ми да отваряме хранилището за отработено ядрено гориво отгоре да го напече слънцето и за 2-3 дена сме готови
            Така както изглежда, слънцето го пече и както е затворено.

            Коментар


            • #7
              От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Така както изглежда, слънцето го пече и както е затворено.
              Утре слагам шезлонга в канцеларията, слънчевите очила, давам на физиците статията да я обяснят по-добре и само шефа да ме пита какво правя...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                Бе... верно, има некъв хаост.

                Или повече се пише отколкото чете

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5400286
                Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                Коментар


                • #9
                  От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                  Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                  Бе... верно, има некъв хаост.

                  Или повече се пише отколкото чете

                  [ATTACH=CONFIG]483331[/ATTACH]
                  А, във форумния софтуер хаосът е отдавна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                    Отделните таблици се индексират последователно, понеже таблиците са големи, понякога това отнема толкова време, че е възможно да се появяват такива парадокси... Но нищо страшно... Слънцето тук отношение няма, това знам със сигурност... Това обаче дето го е написал Ясен ако е вярно, защото може и като онези суперсветлинните частици да се окаже, ще е страшен погром във физиката...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Задава се друг път Cl-36 период на полуразпадане 3е5 години. Измерването на периода на полуразпадане с висока точност, съвсем не е лесна работа и за поне 2/3 от всичките къмто 3500 радиоактивни изотопи публикуваните стойности са с неопредленост над 30% Та точно на 36-ия, бета разпадане, хлор ще го премерят с неопределност под 1%. Това едно, второ защо ще повтарят опита с Mn-54? Двата изотопа имат различен механизъм на разпадане, защо очакват да се полияват еднакво? И трето, това дето периода на полуразпадане уж не се влияел от нищо е вярно, нооо за гимназиалният курс физика. За всички изотопи разпадащи се с електронен захват т.е. богати на протони ядра, периода на полуразпадане се влияе от "околната" среда. Разликата е от промили през проценти та до стабилност, при много екстремни условия.

                      Аз по-скоро отдавам наблюденият ефект на взаимодействието на слънчевото лъчение с детекторите използвани за измерванията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                        Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                        Аз по-скоро отдавам наблюденият ефект на взаимодействието на слънчевото лъчение с детекторите използвани за измерванията.
                        И аз на това се надявам. Нещо съм любител на статуквото и когато се строшат повече от едно ниво абстракция в някоя наука, ставам подозрителен.

                        И за електронния захват, и за бета-разпадането е ясно, ама в статийката се говореше нещо и за активността на радона 222. Която е алфа и там "химическите" съображения не би трябвало да работят. Отделно периодът му на полуразпадане е едва ли не най-лесният за измерване. Ама знае ли човек.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                          Това:
                          "The gamma detector is a 2″ × 2″ NaI detector (PM-11 detector, ROTEM Inc., Israel), which records gamma-ray impulses of energy above 50 keV."
                          Взето от тук:
                          http://www.sciencedirect.com/science...27650512000928
                          ме навежда на мислата, че са толкова "учени", колкото и тоя тук:
                          http://www.phys.huji.ac.il/~marinov/sh_publications.htm
                          дето не се умори да обикаля света и да става за смях. Дори е от същият университет.
                          Радон се мери, но тази статия го споменава, ни в клин, ни в ръкав, тя и цялата е едно наукообразие, но пък с патент

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задава се пълен хаос в ядрената физика...

                            Патентът е добър знак за ментеливост, признавам.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X