Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

    Garmin Street Pilot може да го купиш само с карти за West Europe. Друга карта не можеш да качиш. Не знам как стои въпроса ако си хакнеш(джейл брейкнеш) телефона, но за мен това не е опция. Единствено, ако ОФРМ се появи в APP store ще може да се ползва. За съжаление, в момента опцията е само да имаш гарминска машинка.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • #47
      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

      За iPhone / iPad има програмки (software), които доста се доближават до желаната офроуд-навигация:
      Motion XD - беше около 2евра преди година-две;
      (в AppStore, естествено)
      картите си ги сваля от нета, най-добрата "резолюция" е, ако не се лъжа, 25 метра, но иска много бързо wifi, много памет и предварително планиране на маршрут А, Б и т.н.; не е зле човек да си набележи и waypoints, etc
      Картите са off-, навигацията е online;
      Motion XD Drive може и offline навигация, но само в Северна Америка (голям пазар; нали...)
      Pocket Earth (безплатна) и Pocket Earth Pro (2-10 евра) има и Wikipedia за всички страни / населени места, природни забележителности и какво ли не още; навигира по планиран маршрут, offline, иначе иска нет за да пресметне новия маршрут;
      Миналата година от Германия до Владивосток ги пробвах всичките (без Motion XD Drive, който е само за Америка); на два Garmina, на които имах 'градски' и 'топо' карти на Европа и Русия; и на iPad 4, на който имах и двете IOS програми; резултата:
      - може и без Garmin !
      (но ако човек вече го има, няма лошо да го ползва; ако топо-картата му е добра - понякога знае повече пътеки = в случай, че няма нет, а трябва нов навигиращ маршрут)
      Motion XD и Pocket Earth (Pro) показват всичко (ако заредената карта е достатъчно подробна), дори и кози пътеки; но имат малък проблем с навигирането (виж горе); в подобен случай не е зле шофиращия / спътника му да включат и мозъците си...
      На въпросните Garmin (nuvi 1450 / nuvi 2757) нямам Garmin topo карти само за страните, за които не съм искал да имам (има много добри източници, ЛС); единственото изключение:
      - картата на Gamap (ЮАР), която срещу 100 $ е пакет от перфектни (доколкото такова е възможно изобщо) на Африка - от средиземноморските страни надолу (без пропуски); може да бъде купена, активирана през интернет - иначе няма разкодиране; активиране; може да бъде свалена, но дори и холандските гяволи не могат да й махнат ключа
      (Gamap е южноафриканския Garmin)

      Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

      Коментар


      • #48
        От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

        Ако не се лъжа, Motion XD има опция да зареди карти на потребителя, стига да има точен 'url', който да позволява зареждането на въпросната карта (ОФРМ на България) на 'друго' устройство - щото ОФРМ БГ е за регистриран при Събин някакъв Garmin, а ние я искаме за iPhone / iPad ?

        Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

        Коментар


        • #49
          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

          Взех си тази навигация,тествах я веднага и ми се видя надеждна поне за сега.По нататък....ще видим.Гармин-а за сега остава дълбоко в чекмеджето.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-22_135122.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5715796Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-22_135224.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5715797
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #50
            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

            Много точно казано:

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            В развитието на всяка голяма компания идва време, когато стратегиите започват да се "пишат" от счетоводителите. Фокусът се измества от потребителя към финансовия резултат, компанията престава да работи за името си и оставя името (в което е инвестирала) да работи за нея.
            В момента повечето електроники ги правят колкото да избутат гаранцията и разчитат повече на реклама от колкото на качество!


            1+

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Няма за какво да се дразниш , поста не е с цел да обижда никого . Мисълта е , че тези устройства са помощно средство . За целта която са създадени си вършат прекрасно работата . И проблема е не в модела , а потребителя .
            Да не забравяме че GPS-a е 30 годишна технология! Когато са го правили GPS-a e било със идеята да стигнеш от София до Варна, като за "по-напряко" не минеш през Москва, това детелини и магистрали на 5 нива е последното за което са мислили.

            А защо Гармин, може би защото се намират най-много карти за него?

            Коментар


            • #51
              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

              А може просто да хвърляте по едно очо откъде ви води при задаване на крайна точка. Отделно, че предлага по няколко възможни маршрута.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #52
                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                ... За съжаление, в момента опцията е само да имаш гарминска машинка.
                Или един таблет/смартфон с Андроид, на който си върви Street pilot + един куп други навигационни програми.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                  От скромния ми опит не мога да се оплача от моето нюви 1300. Винаги ме е водило по верния път. Разбира се-не му вярвам сляпо, а си проверявам откъде иска да ме прекара, и при несъответствие с моето желание-следва добавяне на междинна точка. Оттам насетне нямам грижи.

                  Е, яд ме е, че са орязани много от функциите, които си ги има по хардуер и софтуер, и това с цел да ме накарат да си купя още една машинка, ама аз понеже съм опак-няма пък да си купя.

                  И така. Навигацийката си работи много добре, нямам никаква нужда от смяна на марката, ако и да е вярно, че другите са по-добри, просто на мен това ми върши достатъчно работа.

                  П.П. Не ми плащат от Гармин
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                    Тези са "перфектни", след 3 месеца, ако изкара толкова, батерията и държи 30-40 мин. ако вече не се е надула и разцепила уреда, после тъча спира на реагира, преди това изгаря зарядното. Междувременно е почнала доста често да забива и се налага рестарт, докато не дойде момента в който просто умира. От Опит го казвам и то не с 1-2
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1155.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5717863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1158.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5717865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1314.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5717866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1316.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5717867

                    Коментар


                    • #55
                      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                      Това е лошо отношение към машинката , неправилна експлоатация . Не е проблем , или дефект на самото устройство . Вече писах , нувито ми е над 10 години . Работи безупречно , а батерията държи все още над час .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                        Тези от 10 години нямат нищо общо със сегашните, това нали ти е ясно. Нито батериите са им като сегашните, нито паметите. Така, че не говорим колко са здрави 10 годишните , а колко са калпави 10 месечните. И това с батерията не е от неправилно ползване, а от не качеснвени и евтини материали, колкото да се продаде, както и всичко което е китайската мас потреба. Само за информация.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                          Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                          Тези от 10 години нямат нищо общо със сегашните, това нали ти е ясно. Нито батериите са им като сегашните, нито паметите. Така, че не говорим колко са здрави 10 годишните , а колко са калпави 10 месечните. И това с батерията не е от неправилно ползване, а от не качеснвени и евтини материали, колкото да се продаде, както и всичко което е китайската мас потреба. Само за информация.
                          Пределно ясно е че ако устройството ти не е менте подобно надуване на батерията е фабричен дефект, с потенциални опасни последици, и подлежи на гаранционна намеса (в огромен процент от случаите - независимо дали устройството е под гаранция или не).

                          С Гармин свързвал ли си се ?

                          https://my.garmin.com/rma/recallLanding.faces
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #58
                            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                            Тези снимки са за ПОПЕТО от пост 49 (то се вижда, че не са гармини)дето хвали световно безизвестното китайче с което е заменил "калпавия" гармин. Е те тези са точно от тези китайчета, а и за гаранцията колкото и да не ти се вярва е упоменато , че батерия, зарядно, кабели и аксесоари не се ползуват с такава, което за жалост е все по-често срещано за доста уреди и лаптопи. Като тъпото условие да върнеш уреда за ремонт с оригиналната му опаковка или отпада гаранцията.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                              Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                              Тези снимки са за ПОПЕТО от пост 49 (то се вижда, че не са гармини)дето хвали световно безизвестното китайче с което е заменил "калпавия" гармин. Е те тези са точно от тези китайчета, а и за гаранцията колкото и да не ти се вярва е упоменато , че батерия, зарядно, кабели и аксесоари не се ползуват с такава, което за жалост е все по-често срещано за доста уреди и лаптопи. Като тъпото условие да върнеш уреда за ремонт с оригиналната му опаковка или отпада гаранцията.
                              Пич, объркваш се в собствената си мъгла.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                                Понякога си мисля, че всеки уред е и въпрос на късмет. Има "китайчета" дето направо да не повярваш, че са толкова добри и издържливи. Купил си го с ясното съзнание, че я изкара гаранцията, я не, ама то държи, води убийствено прилично и не мре! Има навигации втора употреба, които изкарват много време, има и такива дето си умират от нищото.
                                Има и маркови навигации, дето са повече време в сервиза, отколкото при теб...
                                И е много просто - всяка, ама всяка марка си има трески за дялане /Гармин, ТомТом, Навигон, АйГоу, и т.н./. И хардуерни и софтуерни трески...
                                Работил съм с повечето марки, да някой са по-готини от другите като софтуер, хардуер, но какво от това, като която и да е от навигациите накрая се губи?
                                Та за мен - гледаш какво има на пазара, гледаш си в джоба и си слагаш главата в торбата.
                                Гармин не е Лидерът, ама и другите също не са кой знае колко стока. Въпрос на Ваши изисквания, възприятие, състояние на спътниците над теб, на карта, на софтуер, на нерви и на още доста знайни и незнайни неща.
                                Колкото хора - толкова мнения...
                                Та не се косете толкова - да не би колите ви винаги да са това, което сте очаквали?
                                Последно редактирано от ISG; 04-06-16, 22:40.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X