Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

    Преди 2м си купих туристически Garmin eTrex 20x.Taka и не съм го ползвал още но за това пък го пращам вече 3пъти за ремонт за различни дефекти.То не бе подсветки,не бе включване и изключване.Пращат го от сервиза уж изправен, работи 5мин и започва да прави каквото си иска.Преинсталираха софтуера и пак същата история.Направо ми писна вече,дълбоко съм разочарован и се оглеждам за някоя друга марка,но никога вече Гармин!!!
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

    Коментар


    • #17
      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

      Темата е от бая годинки. Дори най- големите привърженици на Гармин вече поохладиха страстите, а някои започнаха и да го понамразват. Факт е, че бяха вкарани доста желание и ресурс, за да стане това най- суперската навигация по нашите ширини, ама нещо се счупи в цялата работа. Знаещите да кажат какво.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ... Дори най- големите привърженици на Гармин вече поохладиха страстите, а някои започнаха и да го понамразват. ...
        За асфалта вече обикновено използвам IGO, но до момента още не ми е известна алтернатива на Garmin, когато става въпрос за GPS за пешеходен туризъм или офроуд, така че 60csx има запазено място в раницата ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

          ....но до момента още не ми е известна алтернатива на Garmin, ...
          Не знам дали няма алтернатива...всеки има свое мнение,но този моя ми е изкарал нервите отвсякъде.Да дадеш една шапка пари и да не го ползваш изобщо.Може и да съм попаднал на такава калпава бройка,но сервиза им е под всякаква критика. Пази боже-опази! Сега съм се ориентирал към ТомТом,пък да видим и там каква ще стане
          Последно редактирано от ISG; 19-05-16, 07:40.
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #20
            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

            Понеже не помня дали имаше изход от магистралата към Чурек си викам "ще си взема Гармина". Тръгнах, дадох му крайна точка Чурек и без да се замислям му се доверих. Да, моя грешка си е, но не вярвах, че се получи такава фрапираща грешка. Проклетия GPS ме изкара от магистралата на гара Яна и ме прекара по път по който, ако джипката можеше да ме напсува щеше да го направи. Нормалния път беше по магистралата до Жерково, а от там има изход към Чурек......
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #21
              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

              Ползвам 2 навигатора IGo, различни версии ОС. Имат настройки за всякакви пътища. Колко са актуални е друг въпрос. Може да се изберат различни по качество пътища - от магистрали и платени/безплатни, до път без настилка, както и избор на маршрут - бърз, къс, лесен и т.н. А в селата без зададен адрес винаги водят до кръчмата.
              Общият им проблем е късното навигиране при сложни кръстовища на скоростни пътища - дискутирано е подробно в http://www.smartzona.net/
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                Не знам дали няма алтернатива...всеки има свое мнение,... Сега съм се ориентирал към ТомТом,.. :
                Едно Ком - Емине ще направиш ли с Том Том?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                  Имал съм Бекер , Том Том , и няколко Гармина . В момента още си ползвам 2 Гармина . Единия от серията Зумо , а Нувито го имам над 10 години . Не разбирам какво толкова ви късали нервите , вършат си работата за която са предназначени . Не по зле от всички останали на пазара . И не навигацията е виновна , че някой отишъл на майната си . А по скоро настройки ,карти и т. н . Това обаче може да стане при всички фирми и модели .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                    Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                    Имал съм Бекер , Том Том , и няколко Гармина . В момента още си ползвам 2 Гармина . Единия от серията Зумо , а Нувито го имам над 10 години . Не разбирам какво толкова ви късали нервите , вършат си работата за която са предназначени . Не по зле от всички останали на пазара . И не навигацията е виновна , че някой отишъл на майната си . А по скоро настройки ,карти и т. н . Това обаче може да стане при всички фирми и модели .
                    Говориш така защото може би не си сменял с ИГО . Ползвах един служебен гармин преди да си купя лично нави с ИГО . Сега сравнявам ИГото с навито на един фокус . За момента ИГОто води може би защото го познавам по-добре . Преценка се прави когато се ползват еднакво дълго време продуктите и когато има възможност за сравнение в едни и същи ситуации .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                      Аз да си кажа, въпреки, че изказването на Пламен малко ме подразни (кво да правиш, българска черта) все пак не мога да не призная, че той е абсолютно прав. Настройки и карта. Ако взема предвид това, че с настройките внимавам и съм на ясно, какви да ползвам в зависимост от нуждите ми, то тогава остава картата. Той, GPS-сът смята спрямо картата която ползва. И така ...... мое мнение това. Може и да бъркам, ма се съмнавам.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #26
                        От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                        Няма за какво да се дразниш , поста не е с цел да обижда никого . Мисълта е , че тези устройства са помощно средство . За целта която са създадени си вършат прекрасно работата . И проблема е не в модела , а потребителя .
                        Иго не съм ползвал . Доволен съм от устройствата си , и не виждам причина да ги сменям .
                        Последно редактирано от Пламен Атанасов; 18-05-16, 22:14.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          За асфалта вече обикновено използвам IGO, но до момента още не ми е известна алтернатива на Garmin, когато става въпрос за GPS за пешеходен туризъм или офроуд, така че 60csx има запазено място в раницата ...
                          Много минаха на Магелан.

                          Какъв е проблема? Еле, па ако имат пешеходен модел.

                          За протокола, с Гармин съм. Новия или ще е по висок клас или Магелан. На Гармин съм му свикнал на софтуеъра и чалъмите след три години.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                            За мен iGO (бяха; виж по-долу) / TomTom (май само те не са част от концерна Navteq/Gamin) са по-добрия вариант за адресна навигация (с изключение на karta.bg за Garmin за България = няма равна в Европа, а мисля, че и в Америка - почти перфектна /защото перфектна няма;не може да има/ и за адресна и за "топографска" навигация)
                            Топо-карти извън Garmin, доколкото зная - няма (Magelan от няколко години е собственост на Garmin; както и iGO)
                            Openstreetmaps имат карти за цял свят (за Garmin), които са малко повече от адресна навигация и малко по-малко от топо-навигация;
                            но са безплатни и напълно легални !
                            (Българската OSM е доста далеч от карта.бг)
                            Не съм проверявал дали имат същите карти за други - освен Garmin - навигации; но не бих се учудил - на практика всички ползват OSM
                            (в това число и Garmin; макар и никак да не го признават)
                            Парафразирайки Чърчил: "Garmin не е най-доброто, но по-добро все още няма" - отчитайки, че само те имат топо-карти, особено тези за туризъм, на съответните устройства...
                            Факт е обаче, че "логиката" (менюто) на Garmin доста често е далеч от логичното / интуитивното - доста повече "бутони", преди да "разбере" какво всъщност искам от него

                            Е, не по тази причина се обърнах в дефилето - грешката беше в задкормилния софтуер; мноого софт в случая, направо отсъстващ
                            - това го пиша, за да не се изкуши някой да си помисли, че съм всенароден всичкознаещ; сигурен съм, че и по тази тема има много по-опитни, по-запознати, по-добре преценяващи

                            Иначе, най-краткия и най-точния коментар дойде от Ясен

                            Ясен, всъщност, не за първи път коментира точно темата "навигация" - последното, което си спомням, беше (не цитирам, а преразказвам) как да накараме Garmin да ни навигира / води офроуд = (преразказано) познавайки логиката на устройството И мислейки (при сегашната тема и други са на такова мнение, към което, след опитано на собствени ребра, се присъединявам)



                            Sent from my iPad using Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                              Много минаха на Магелан.

                              Какъв е проблема? ...
                              .
                              Карта?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                                BGM може да се качва и на други устройства.
                                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X