Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

    Колеги проблема с мигащите лампи на предното е много дискутиран но за междуосовия диференциал не мога да намеря нищо и затова реших да питам.
    Джипа е Паджеро 2,8ТДИ - къса база и от около месец месец и половина започна да ми премигва лампата за блокаж на междуосовия диф. без да е зацепен с лоста в купето. Не мига ритмично а присветва хаотично каточели някъде окъсява кабел. Като го зацепя с малкия лост започва да свети постоянно, както си му е реда. Държа да подчертая че всичко по джипа си работи само кадето мига тая шиб.... лампа. Когато съм само на задно предаване и започне да мига въпросната лампа, като натисна малкия лост плътно назад спира да мига но като го пусна пак започва. Което ме навежда на мисъта че трябва да проверя датчика за блокаж на междуосовия диф. какво прави. Кой от всичките датчици монтитрани по раздадката е той, защото аз видях три отгоре на раздатката и един в задния и край. Ако някой може да ми каже ще бъда безкрайно благодарен за да мога да проверя, както датчика така и кабелите към него.

  • #2
    От: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

    Виж малко тука прочети. http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post1268196
    Ако питаш мене си виж кабелите дали не окъсяват иколко раздатката (минават покрай нея). Всички датчици се намират над раздатката близо до лоста (виждат се при свален капак на лостовете).
    п.п.Виж и тука, че има и снимка даже. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128965
    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 13-08-12, 10:53.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

      Кабели и датчици . Виж тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128965

      Съжалявам за дублирането ,Стоян ме е преварил .
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #4
        От: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

        Благодаря Ви, ще сваля въпросните датчици и ще видя за какво иде реч.

        Коментар


        • #5
          От: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

          Не бе. Не ги сваляй. Явно проблема е, че окъсява някой кабел и то не е проблема в датчика. Виж си кабелите от датчиците напред.
          п.п.Я за по-лесно виж какво се случва при разкачени куплунзи и пиши.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            Re: От: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

            Здравейте, след като прочетох предложеничта Ви, тази вечер се поровичках под и във джипа у установих, че е дефектирал датчик N1 от схемата от предложените по горе линкове. Благодаря на всички Ви, но сега кажете как се демонтира той. Това което направих е да отворя капаците (2бр.) в купето и стигнах до въпросния датчик от горе но за съжаление не мога да го развия нито от горе нито от долу, той е за ключ 22. След като разкача буксата му тя остава на корпуса на радатката и не мога да бръкна да я осовободя от гадната щипка. Моля помагайте.Към момента съм разкачил датчика и сега мига междуосовия диф. само когато го блокирам.

            Коментар


            • #7
              Re: Мигаща лампа на междуосов диференциал на Паджеро 2,8

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razdatka.jpg
Прегледи:2
Размер:98.5 КБ
ID:5400365Хайде де колеги никой ли не е сменял въпросния датчик? той се намира отгоре по дължината на раздатката от зад на пред (към мотора) последния или казано по друг начин четвъртия.
              Последно редактирано от marto; 17-08-12, 19:58.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X