Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Здравейте, в събота си купих апарат Olympus VG-160. Това е първото ми докосване до фотоапарат различен от телефона камера. Много е готин, но забелязах нещо, което ме смущава. При намалена светлина и изключена светкавица, когато натисна спусъка за да фокусирам се появява иконка, че апарата е разтресен. Дори когато е сложен на маса, за да е стабилен пак се показва иконката. И при най-малкото треперене, като това от натискането на спусъка снимките се замазват. Когато е пусната светкавицата, без значение на кой режим, проблема го няма. С оптичната стабилизация проблема е същия, но в по-малка степен. Въобразявам ли си, че има някакъв проблем? Питам защото това е вторият апарат, който купувам за по-малко от 24 часа. И ми писна да вдигам гири в магазините.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Съвсем естествено поведение на фотоапарата. Показва ти да не го мърдаш, че ще размаже картинката. Затова и служат стативите.

    При силна светлина, снимката се прави за много кратко време и няма условия за размазване.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

      Аха, благодаря. Притесни ме, че в упътването е пише, че иконата се показва когато е разтресен. Значи да си свиркам. Още един път благодаря.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        ... При намалена светлина и изключена светкавица, когато натисна спусъка за да фокусирам се появява иконка, че апарата е разтресен. ....
        Недей да се караш на хората! С нищо не са виновни. Апаратът няма никакъв проблем. Това си е нормално поведение. При по-лошо осветление, за да се получи изобщо някаква снимка, е нормално да се отвори повече блендата и да се снима с по-ниска скорост. При това е съвсем естествено да се получи размазване на образа, което никаква стабилизация не може да компенсира. И апаратът съвсем коректно си те предупреждава.
        За да се избегне това служат светкавиците и стативите.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          в упътването е пише, че иконата се показва когато е разтресен.
          Някой е превеждал упътването с гугъла, вместо да си плати на преводач.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

            Чавдар - Да де, аз за това попитах, да не се карам с хората и при това неправомерно. Защото първия даже не можа да се зареди и по-добре, че така стана, иначе нямаше да си купя този. А относно другия, от 5 неща на марката, само с едно нямам проблем, което 20%. Много незадоволително и си забранявам да я купувам.
            Ясен - Досетих се и ми се изясни всичко.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

              Колегите правилно са ти казали, че поведението е нормално. Аз мога да вметна, че за да избегнеш разтрисането от натискане на спусъка, можеш да настроиш таймер с много малък интервал - да кажем 2 секунди. За тези 2 секунди апарата се стабилизира от разтрисането при натискане на спусъка. На повечето апарати този таймер с кратък интервал го има зададен и можеш да го избереш от опциите, регулиращи таймера за самоснимачка. Този съвет важи когато апарата е сложен на неподвижна повърхност - маса, статив....някой камък

              Коментар


              • #8
                От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                Благодаря за полезния съвет. Попитах, че съм голям карък с електрониката. Вече съм спокоен. Поздрави!
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                  Здравейте , аз имам проблем със същия фотоапарат olympus bg-160, който е на по-малко от година, но дава дефект почти от самото начало.Въпросния дефект е, че след като съм направила снимки след известно време, което може да бъде още вечерта ако съм снимала през деня, снимките започват да изчезват избирателно.На тяхно място се появява черен екран с бял надпис "грешка в снимката".Носих го в сервиза, тъй като още е в гаранция и от там се опитват да ми обяснят, че не го експлоатирам правилно.Например когато трия снимки, които не ми харесват в движение или в момент на снимане пада батерията.Е да, ама дори когато спазвам дадените инструкции проблема продължава.Моля да ми отговорите, имал ли е някой подобен проблем и на какво би могъл да се дължи?Дали е дефект в софтуера и се опитват да ме забъблукат докато мине гаранцията или наистина аз не знам как да го ползвам?Благодаря ви предварително.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                    ИЗобщо казано, е проблем със софтуера. Не би трябвало използването на фотоапарат да изисква специално обучение и не би трябвало той да чупи собствените си данни. Но може да е проблем на софтуера на картата, а не на фотоапарата.

                    Първо, пробвай да форматираш картата от менютата на фотоапарата. Причината може да е, че картата е форматирана НЯКАК и фотоапаратът не е съвсем съвместим със всички възможни начини за форматиране. Пробвай и с друга карта - те дефектират значително по-често от фотоапаратите и подобен симптом е възможен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                      Слушай Ясен. 90% е проблем с картата.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                        Благодаря ви за отговорите.Картата е форматирана няколко пъти, но проблема си остава.Аз също реших, че може проблема да е в нея, но нямах друга налична, за да пробвам и с нея, а в момента отново е даден в сервиза и чакам отговор.Но не трябва ли все пак специалистите, които вече са го гледали да ми отговорят, а не аз да гадая дали е софтуара или картата?Отговорът им беше, че фотоапарата е тестван и проблем с него няма, а по-конкретно "работи си".Той, че си работи работи си, но снимките след това ги няма, а наставленията им бяха точно това, форматирай картата и не трий снимки в движение, когато не ти харесват една по една от самия фотоапарат.Тези инструкции бяха спазени, но ... не решиха проблема.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                          Все пак пробвай с друга карта.

                          А ако не се оправи, ще ти обясним как да се повреди така, че да го заменят с нов.

                          Какво е това нещо "не трий снимките в движение" ? Това е устройство за крайни потребители. Ако има копче за триене, значи потребителят трябва да може да го натиска и резултатът трябва да е триене на нежеланата снимка, а не повреждане на данни или триене на други снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                            А от апарата ли форматира картата, или от компютър ? Трябва да е от апарата, иначе стават сакатлъци понякога.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

                              Ще използвам темата на колегата да споделя подобен проблем и с моя Е-410

                              След връзка с компютър /с кабела/, престава да чете картите /xD и CF/.
                              След като ги форматирам от апарата, до следващо свързване с PC няма проблем,
                              но веднага след "източване" на снимките - картите "изчезват".
                              Решил съм си проблема като изваждам картите и ги точа през card-reader, но ми е чудно що така се държи "дъргела"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X