Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Извинявам, се че не е точно по темата.

    Този сайт го наблюдавам от изнестно време. Предлагат части на по-ниски цени от останалите. Сайта е български и може да се плаща с наложен платеж. Това са разликите с Аутодок и Авточастионлайн, които също дават по-ниски цени.

    Вчера ми пристигна един радиатор за парно Nissens за 65 лв при цена в Косер и Еврото 95 лв. Смятам да им ставам редовен клиент.


    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Колеги, възможно ли е Тераното да има завишен разход на гориво заради некоректно работещ дебитомер. Колата е 2.7 Zexel горивна система, дебитомера е Hitachi. Изчетох цялата тема, но не видях точни стойности на дебитомер Hitachi, за да го замеря.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Не.

        Ако дебитомера показва повече щеше да ти светва чека когато я настъпиш, например при изпреварване. И щеше да пуши осезаемо, когато я настъпваш.

        В общия случай дебитомера на Zexel системата с времето започва да показва по-малко. И колата върви и харчи по-малко, а не повече.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Благодаря за бързия отговор!
          Чекът не свети, колата не пуши изобщо. Имам джипа от 2 дена и не съм сменил още филтрите и маслата, та може и там някъде да се крие заека Другата ми кола е 1.6 бензин с газ, та може сега да ми идва малко ударно разликата в разхода
          Все пак нормален разход ли е около 12/100 смесено градско/извънградско при пенсионерско каране до 100 км/ч? При каране на 5-та скорост на равен терен с 80- 90 км/ч има едно съвсем леко придърпване при подаване на газ, това нормално ли е за този двигател?

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Споко, зимата и до 15 градско може да качи. Нормален извънградски разход за късо терано със скорости до 100 е нещо между 9 и 11, в зависимост от задкормилното устройство. Няма как като включиш и градско в сметката да е по-малко.

            За придърпването нищо не мога да кажа само по описание във форум. Мога да кажа само че джипа не е кола, със всичките произтичащи от това последствия по отношение на поведението и разхода. А е и дизел, с всичките произтичащи от това последствия по отношение на поведението на самия двигател, особено на ниски обороти.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Туко що отворих кутията на въздушния филтър на Тераното и с ужас видях това:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42396191_2060532730944260_1436996272266412032_n.jpg
Прегледи:1
Размер:296.3 КБ
ID:5798316
              Фълтърът е направо черен. На снимката даже не се личи колко е мръсен в действителност. Пълен е с всевъзможни боклуци: борови иглички, пилешки пера, мухи, прахоляк. Възможно ли е от това да има и завишен разход на гориво?
              В кутията на филтъра също има много прахоляк и песъчинки на дъното, което ме навежда на мисълта, че и в кутията на дебитомера ще има. Ако извадя самия дебитомер (Hitachi) от неговата кутия, ще стане ли нещо, ако я продухам на компресор?

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Аз изчистих и дебитомера и кутията със спрей за почистване на дебитомер. Дебитомера от поне 20 см разтояние пръскай, че е много фин. После го оставяш да изсъхне. Кутията пръскаш и забърсваш с хартиени кърпи някакви. Става и с някакъв спрей за спирачки, но си има и специален спрей за дебитомери. НЕ ПРЪСКАЙ ДЕБИТОМЕРА С КОМПРЕСОР В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ) ..и сменяш филтъра разбира се.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от p_mihailow Преглед на мнение
                  Туко що отворих кутията на въздушния филтър на Тераното и с ужас видях това:
                  Фълтърът е направо черен. На снимката даже не се личи колко е мръсен в действителност. Пълен е с всевъзможни боклуци: борови иглички, пилешки пера, мухи, прахоляк. Възможно ли е от това да има и завишен разход на гориво?
                  В кутията на филтъра също има много прахоляк и песъчинки на дъното, което ме навежда на мисълта, че и в кутията на дебитомера ще има. Ако извадя самия дебитомер (Hitachi) от неговата кутия, ще стане ли нещо, ако я продухам на компресор?
                  Нищо ужасяващо няма в състоянието на филтъра. Даже и цвета на хартията прозира. Виждали сме и доста по-зле. И прашоляка в кутията на филтъра е нормален - въздуха все пак преди да влезе през филтъра, влиза в кутията. Във филтъра въздуха влиза отвън, и излиза отвътре.

                  Дебитомера се скапва от маслените изпарения от картерната вентилация. Затова преди да изгасиш след интензивно каране може да го оставяш за 10-ина секунди поне да поработи на празен ход. Картерните газове, оставащи около дебитомера след изгасване на двигателя (при работещ двигател няма как да стигнат до дебитомера) така са в пъти по-малко. А и на турбото му е по-добре.

                  Бошовски дебитомер се пръска и от по-близо (да речем 10 сантиметра) и нищо му няма. А още по-добре се чисти ако преди това се накисне в чашка с изпръскано вътре известно количество обезмаслител или там каквото ползвате. Напоследък ги профилактирам със спрей за спирачки на TRW.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Тези дни изчисих дебитомера със спрей за карбуратори, смених въздушния, горивния и масления филтър, сложих масло 5w40 и джипа запя друга песен. Двигателят работи "по-мазно" и разхода ми се струва, че падна.

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Едно въпросче. Ако изключа дебитомера и подкарам джипа без него ще трябва ли да се чистят грешки след това и мога ли да ги изчистя сам? Искам да разбера дали от там идва един проблем с придърпване по време на движение. 2.7 тди, Зексел, Хитачи е дебитомера.
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Придърпване от дебитомер не виждам как ще се случи. По-скоро се ориентирай към датчик колянов вал (отпред на капаците) или недостиг на гориво.

                        Колкото до грешките - в сервизното я има и процедурата за чистене. Пак с кламер. Ама и да не ги изчистиш - все тая.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Преди години след смяна на въздушен филтър забравих да включа куплунга на дебитомера. Автомобила се движеше, но двигателя не може да развива повече от 1500 оборота и все едно, че не му достига въздух. След включването всичко се оправи. Грешки в компютъра нямаше.
                          Издържах вчера, ще издържа и днес...

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            При изключен дебитомер през различните години се държат различно - моето се държи точно както си го описал Bosch, 1998-ма. Тия след 2000г. при изключен се карат нормално. и си развиват оборотите. Как се държи такъв с Hitachi дебитомер не знам.

                            Сигурното е че в 90% от случаите дебитомера се разваля към посока да показва по-малко. Тогава започват да вървят по-малко. В редките случаи когато себитомера се разваля в посока да показва повече, симптомите са рязко умаляване при голямо натоварване и обороти - например при изпреварване, което след гасене и палене се оправя до следващото такова изпреварване. Това второто общо взето нямао оправия без смяна на дебитомер. Когато обаче показва по-малко има някакъв шанс да се оправи след почистване, какъвто беше моя случай - поводът да отворя настоящата тема. И понеже моят беше на малко километри, след почистването продължи да си работи все едно е нов. Сега след всяка смяна на масло профилактирам дебитомера, почиствайки го с обезмаслител за спирачки на TRW. Работа за 5 минути, която обаче евентуално би удължила живота на дебитомера, защото не позволява натрупването на значимо количество маслено-прашни наслоявания.

                            Може би от всички теранота които съм опитвал, вероятно половината са били с така замърсен дебитомер че когато поставя моя за проба има съвсем осезаема разлика към повече вървене. 2-3 екземпляра са били със сериозни наслоявания по дебитомера, които при мен биха се случили за не по-малко от 50000км.

                            ..и не на последно място - на пазара се продават въздушни филтри, напоени с масло. И докато при возила без дебитомер те са добър избор (или поне не по-лош от останалите), защото предполагаемо обират повече боклуци заради маслото, то при наличие на дебитомер предполагаемо въпрсното масло от филтъра дава допълнително своята дан към зацапването на дебитомера.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Започвам да си мисля, че не е недостиг на нафта, защото на място се форсира без проблем, единственото с леките придърпвания на определени обороти със синкав дим при рязко форсиране, които казваш са нормални. Тези същите придърпвания при мен се получават при каране, като на моменти започва да накъсва съвсем много лошо, после над 2700 изчезват и лети. Прави го почти на случаен принцип, не винаги дори, което ме навежда на мисълта, че от някъде се подават грешни данни? Ако беше недостиг на нафта трябваше да тресе и на място осезаемо във високите? Един англичанин спомена, че от калпав въздушен филтър с отлепени гуми му тресяло, тъй като се променяли рязко данните от дебитомера. Моя е съвсем чист и ми изглежда съвсем здрав, просто си мисля как да го отметна като причина за проблема. Датчик колянов вал също ще трябва да се провери. Моделът им какъв е? Като нищо ще почна да ги сменям наред всичките....
                              Последно редактирано от afgany; 19-10-18, 10:29.
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                На място както ще да го форсираш, нито ще вдигне налягане на търбото, нито ще харчи толкова гориво, колкото докато го караш в натоварен режим.

                                Да тресе е едно, да придърпва - друго. И като симптом, и като причини.

                                На приказките на англичанина най-добре не се връзвай твърде, освен ако не е собственик на сервиз специално за терано.

                                На датчика му пише номера върху корпуса, а и е споменаван сигурно 10-ина пъти из темите във форума. Нямам време да диря в момента. Лесно се сваля, лесно се слага - на предните капаци на мотора е и е закачен с един болт. Погледни където са ремъците и перката и ще го видиш. Други датчици там няма, та няма и как да сбъркаш.

                                ПП: Не че и умна дюза е невъзможно да прекъсва на моменти, ама обикновено светва чека. То и от тоя датчик би трябвало да светне, ама знае ли човек.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X