Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Те са общо 6 номера по BOSCH, ако не се лъжа. Но съм 99.9% сигурен че са съвместими. Моя стария, който сменик малко след закупуването на джипката например отиде при колегата rsv, а неговото терано е след 2000г.

    Кажи какъв е твоя, ако можеш. Еквивалентите по Pierburg, независимо че е само датчик, се гледат по номера на BOSCH за целия дебитомер, демек това, дето пише на външния корпус. Все пак няма да ти се разсърдя ако извадиш датчика и погледнеш какво е написано на него. Трабва да е нещо като F 00C 2G2 033 - евентуално при теб може да се различават последните 2 цифри. За да го махнеш ще ти трябва или еврейска звезда с дупка, или петолъчка с дупка, като по-вероятно е второто. И да нямаш нужния инструмент - виж какво пише отвън (надписа гледа към шофьора), и виж какъв еквивалент на сензор си намерил. Ще ми помогне да се ориентирам кое-що.

    ...пък аз ще дудна на Търтьо някой ден да пробваме неговия датчик от алфата върху моето терано. - там е "030", "013", "044" или "063".
    Аз отдавна съм се преборил с еврейските болтчета...Сега съм с "прости" за кръстата отверка/нали въртях датчика на дебитомера за да обеднявам сместа/.
    По неясните снимки от ваденето на моя и на мен ми се вижда номера му да е като на твоя,но ясно си спомням,че тогава го проверявах /за всеки случай/ и излезна добра цена на Пиербург.Вероятно съм го проверявал по номера от корпуса,а на Пиербург се предлага само сензора...ама това не бърка
    Цената му беше под 200лв. ако не се лъжа...
    Ще видя номера от моя корпус и ще сравним номерата после по Пиербург.Няма логика да са различни...просто няма логика....
    П.П.Имам клиенти,които се занимават с диагностика и "тънки" ремонти...всички твърдят,че успешно чистят датчиците на дебитомерите със спрей за карбуратор.Ставало перфектно и нямало негативни последици
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Не се ли докосва и духа със силен въздух,няма негативни последици и става за повече или по-малко.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Не се ли докосва и духа със силен въздух,няма негативни последици и става за повече или по-малко.
        Да...хората споменаха,че задължително се пръска със спрея не по-малко от 20см.....
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Да...хората споменаха,че задължително се пръска със спрея не по-малко от 20см.....
          Извинявам се,не съм го видял.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            И чистения датчик изкарва два месеца на кръст и динамиката никак не е същата.
            Ся на кош тип 2,7 нисан дето динамика няма изначално е се тая
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              И чистения датчик изкарва два месеца на кръст и динамиката никак не е същата.
              Ся на кош тип 2,7 нисан дето динамика няма изначално е се тая
              Колкото изкара. Пък и проблема не е толкова в динамиката, а в това че като е скапан над 3000 оборота започва да тъпче на едно място. Според мен мощността му спада с поне 30-ина магарета.
              Китайския ми е в багажника. А си намерих и Pierburg за 100 кинта.

              ПП: И всъщност, тераното си има съвсем прилична динамика за годините, в които е произведено.
              Последно редактирано от sparkybg; 14-08-12, 10:58.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Хубаво, сега каква остава ситуацията? Щото почти 100% съм сигурен, че MAF сензора ми е зацапан - по пластмасовата решетка има яко гняс, нема начин вътре да е чисто...., а и както казва Спарки след 3000 само бучи, а не върви (преди не беше така). Заслужава ли си покупката на спрей и по принцип почистването? След 2 месеца тотално ли се прецаква MAF сензора, или се нуждае от ново чистене и така на интервали от 2 месеца?

                Коментар


                • #23
                  От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  И чистения датчик изкарва два месеца на кръст и динамиката никак не е същата.
                  Ся на кош тип 2,7 нисан дето динамика няма изначално е се тая
                  На мен пък ми е много чудно с какво се променя качеството на сензора след като се почисти.Сензора принципно си е един реотан и според въздушната струя се охлажда различно и така компа грубо казано пресмята дебита на въздуха.Сега..като се позацапа охлаждането му започва да не става както трябва и така компа се лъже за дебита на въздуха.
                  Та на въпроса...какво се променя ,след като се премахне мръсотията със спрей ли ракия или каквото и там да било,че след като се почисти работи два месеца и после пак не става...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Научно не знам,не съм и се замислял,но е така.Може би много финно си променя като цяло конструкцията и съпротивлението на точно този реотан и това върху което е навит.Остарял и критичен на един двиг. работи,на друг-не.Чистенето зачестява и бързо или бавно-край.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                      Хубаво, сега каква остава ситуацията? Щото почти 100% съм сигурен, че MAF сензора ми е зацапан - по пластмасовата решетка има яко гняс, нема начин вътре да е чисто...., а и както казва Спарки след 3000 само бучи, а не върви (преди не беше така). Заслужава ли си покупката на спрей и по принцип почистването? След 2 месеца тотално ли се прецаква MAF сензора, или се нуждае от ново чистене и така на интервали от 2 месеца?
                      Купи си 200 грама чист спирт от аптеката, и опитай. Ще ти струва някакви 3-5лв.

                      Но не механично. Само с внимателно пръскане и накисване самия сензор. Тръбата може всякак.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Поръчах изопропилов почистващ спрей, утре-вдругиден щом дойде ще сваля MAF-a и решетката и ще пробвам да чистя. Решетката с Megleo и под топлата вода ще изпадне всичко.

                        За пръскането разбрах - от поне 20-25 см, нежно и напоително. Чака се малко да разтвори и пак пръскане за промивка - така няколко пъти с междинно накисване в подходящ съд.

                        Дай повече инфо на MAF unit-a: какво точно се разглабя и къде трябва да се пръска?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Датчика се държи към тръбата с 2 болтчета. Вадиш го. Пръска се в дупката в долния му край. Там точно е чувствителния елемент. И не чак от 20-25см. 5-10 са достатъчни. То си има желязо пред него, дето така или иначе го защитава.

                          ПП: Горе в PDF-а на BOSCH за тия дебитомери се вижда къде е сензора и къде трябва да се пръска. Уточнявам че иде реч за HFM5 (втората половина от документа). Съжалявам, но в момента нямам възможност да го нарисувам на картинка от нещото, от което пиша.
                          Последно редактирано от sparkybg; 14-08-12, 22:25.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Значи няма нужда да разкоствам корпуса, дето лежи датчика с платката както е показано на PDF-a от първа страница?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Категорично не. Нищо по датчика не се разкоства!
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000578.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5399834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000581.jpg
Прегледи:2
Размер:92.9 КБ
ID:5399835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000582.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5399836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000583.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5399837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000585.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5399838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000586.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5399839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000589.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5399840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000590.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5399841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000592.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5399842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000595.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5399843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000596.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5399844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000597.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5399845

                                Привет,опитах се и аз да почистя с това от снимката не стана номера и си поръчах нов в жълтата кутийка 1 x Дебитомер (0280217123) = 252,00 лв.
                                ------------------------------------------------------
                                Междинна сума: 252,00 лв.
                                Безплатна доставка на 25/07/2012: 0,00 лв.
                                Крайна сума: 252,00 лв.
                                Последно редактирано от CarTest™; 15-08-12, 08:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X