Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Мдам, форсирах се днес по един наклонен Софийски булевард. 4.2В ги отчита някъде към края на 1-ва. Обаче в ниските имаше повечко мощност от друг ден. Така че, дано се пооправи времето, за да се заровя за оглед. Явно е някаква дребна простотийка. Дали въздух, дали нещо по дебитомера.

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Колети кажете какъв е размера на накрайника за развиване на дебитомера, веждам че е с пет лъча но колко е размера. Имам четири комплекта с най-различни накрайници, да не кажа изгъзици, ама такова чудо нямам.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Колеги, никой ли не знае размера на на торкса? Търсих по всички възможни магазини за инструменти - Хоуммакс, Бриколаж, Практикер, Вюрт, разни малки магазинчета - е няма такова животно. Открих такъв накрайник в нета - https://vikiwat.com/product/21355/na...m-s-otvor.html ама не зная кой размер да взема
        Та който е свалял скоро дебитомер нека да погледне, ще почерпя! Купих си нов дебитомер, защото Спарки измери на моя 3.9V. Лесно ще сложа новия с фланеца, ама стария пак не мога да го почистя без демонтиране, а добре да го пробвам изчистен какво напрежение ще даде и да го оставям за резерва.

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Мойте ги купих в кварталната железария за 20-ина кинта комплекта. Едните. Другите ги поръчвах от UK.

          Не е Torx, петолъчка с дупка е. Торкса е шестолъчка. Би трябвало вече да не са такава екзотика.

          ПП: Не са:

          https://www.google.bg/webhp?sourceid...BC%D0%B5%D1%80

          https://www.google.bg/webhp?sourceid...87%D0%BA%D0%B0
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Благодаря Спарки! Аз забравих, че пробвахме Тераното ми с твой дебитомер и съответно имаше демонтаж и монтаж.
            Казваш че тези не стават или аз грешно разбирам написаното от теб На линка, който съм дал са именно петолъчки с дупка, макар да пише - ТОРКС. Има различни размери, та затова питах дали някой знае точния, за да го поръчам. Ще продължа да търся такива комплекти, то какви ли не из...ъзици имам, та още едно комплектче що да не си купя

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Не знам точния размер. На английските битове, които гледам, не пише нищо. Вземи си комплектче - все по-често ще се срещат. Патента им е изтекъл едва преди 5 години. Горе-долу преди толкова време търсих моите, и голямо търсене падна.

              Пак е Torx. Пълното му име е "Tamper-Resistant TORX PLUS". На 6 лъчевия с пинче в средата е "Torx Security". Обикновените 6 лъчеви без пинче са просто Torx и Torx Plus. Второто е по-нова версия на първото и е съвместимо с битовете на за първото. Обратното обаче не е вярно - битова за Torx Plus не стават за стария Torx.
              Последно редактирано от sparkybg; 17-12-15, 22:15.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Здравей Колега,
                Ако не си намерил - ела, аз имам, ще ги развием и после ще си сожиш обикновени винтове.

                Поздрави.
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Здравейте ако все пак няма обикновенни винтове ето така моите ги направих обикновенни поздрави на всички и весели празнициНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000581.jpg
Прегледи:2
Размер:92.9 КБ
ID:5695388

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Здравейте,

                    Имам повишено пушене на Тераното, когато го настъпя сериозно. Не става дума за първоначалното припушване, а за постоянно такова. В никакъв случай не е димна завеса или големи кълбета дим, но се забелязва в огледалото за обратно виждане. При нормално каране или работа на място пушек няма. Турбото ми е със сериозен радиален луфт и със сигурност и то спомага за въпросния ефект. Т.е. ясно ми е, че там има проблем и ще го отстраня, но вероятно и дебитомера не е много в ред и понеже целта ми е в кратък срок да си докарам колата в състояние, в което да спра да ремонтирам поне за 2-3 години напред ( ) съм склонен да го сменя. Горивната ми система е Бош. Колко е нормалната цена за съответния дебитомер? В един сайт, от който съм пазарувал има за 157лв с номер 0 281 002 207 и такъв за 277лв с номер BOSCH 0 281 002 594. Според информацията в сайта моят е първия. Номерът и цената съвпадат ли според вас? (моето Терано е 2.7 ТДИ средата на 2001г.)

                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Пушенето със сигурност не е от турбото, а дали е от дебитомера можеш да разбереш като просто го изключиш. Двигателя ще придобие мощност на такъв от трабантче, но ако спре да пуши, имя накаква вероятност да е от него. Ако пак пуши - вижте дюзите и премерете компресията.

                      Цената му е - колкото я намериш. Дебитомера освен нисански номер си има и номер по Bosch - звъниш в Bosch и питаш. В началото на темата съм избълвал и няколко поста с аналози, в момента съм с Pierburg и съм доволен. И за него - търсиш, звъниш и питаш. Моя е купуван от eBay, така че за Pierburg не мога да ти кажа кой ги внася, ама има google за тая работа.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        От дебитомер няма как да пуши - когато се скапва , дава по-ниски показания - оттам компютъра вкарва по-малко гориво т.е. няма да върви и няма да пуши . Пушекът може да се появи ако не стига налягане от турбото - примерно полуотворен уестгейт , незатегната скоба на входа на колектора ... Ако монтираш един бустметър на изхода на кулера , ще виждаш надува на турбото "он-лайн" .
                        За инфо и на моето терано като натисна повечко ( +рязко ) газта на баир си пуши , при плавно подаване не пуши .

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                          От дебитомер няма как да пуши - когато се скапва , дава по-ниски показания - оттам компютъра вкарва по-малко гориво т.е. няма да върви и няма да пуши .
                          Това е само единия вид скапване. Другия е кажи-речи обратния, и съм ги виждал лично - чисто нов дебитомер дава 4.2-4.3 волта на конкретното терано, максимум. Попадал съм на случай да дава до 4.7-4.8. Като имаш предвид че разликата между 4.3 и 3.9-4 е осезаемо невървене и със зор вдигане на 120 (при положение че иначе си вдига 140 и иска още), като нищо може и да пропушва.

                          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                          Пушекът може да се появи ако не стига налягане от турбото - примерно полуотворен уестгейт , незатегната скоба на входа на колектора ... Ако монтираш един бустметър на изхода на кулера , ще виждаш надува на турбото "он-лайн" .
                          Не стига налягане => значи по-малко поток въздух => по-ниско показание на дебитомера => по-малко гориво. Не виждам как ще пуши от това.

                          Черно пушене според мен може да е от:
                          - кофти дюзи
                          - малка компресия
                          - пропуск на въздух някъде между турбото и цилиндрите, в резултат компютъра се лъже че е влязъл повече въздух, отколкото реално е влязъл.
                          - разместен аванс
                          - някаква друга причина за подаване на повече гориво

                          Първите 3 не зависят от компютъра. Типичните масови причини са първите две.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Извинявам се ако въпросът е тъп, следвам пътя на логиката си базирана на моите познания. Ако проблемът е в дюзите и евентуално износена т.нар. цилиндрово-бутална група, не би ли трябвало да пуши и в други ситуации, т.е. равномерно каране, работа на празен ход и т.н? Евентуално и трудно палене при ниска компресия. Защото такива симптоми липсват при мен.

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Как се ускорява - дърпа ли добре ( като за 2 т маса ) или с мъка ускорява и пуши ? Ако си дръпва добре и пропушва ( черен пушек ) е нормално . Според мен е възможно и някаква интервенция от предишен собственик да вкарва повече гориво - примерно резистор на темп датчик или някакви други самодейни тунинги . Ако пък съмненията за дебитомер са основателни - помощ от приятел със същото терано - дебитомер за проба .

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                Извинявам се ако въпросът е тъп, следвам пътя на логиката си базирана на моите познания. Ако проблемът е в дюзите и евентуално износена т.нар. цилиндрово-бутална група, не би ли трябвало да пуши и в други ситуации, т.е. равномерно каране, работа на празен ход и т.н? Евентуално и трудно палене при ниска компресия. Защото такива симптоми липсват при мен.
                                Няма нищо тъпо във въпроса. Отговора е че не е задължително да пущи при всички режими. Особено в ниските режими дизеловият двигател при много голям излишък на въздух. А зле палещ 2.7 при изправни подгревни свещи още не съм видял, даже при компресия под границата в ръководството. Отделно, карал съм и сдухан дизеляк Ford Tranzit - палеше трудно, но пак не пушеше в ниските режими. Обратното също съм го виждал - върви нормално и пуши във всички режими.

                                При двигател с компютър, управляващ количествата и момента на впръскване, от вида в който е в тераното, общо взето опциите не са много. Вероятността да е мръднал аванса е малка, освен яко някой не се е изакал при монтажа на помпата, а дори и тогава ако компютъра не смогва да компенсира (щото освен положение на помпата си има и датчик на коляновия вал), светва чека. При неизправност в механичната част за регулацията на количеството отново светва чека, при дефект в умната дюза отново светва чека. Общо взето е много по-вероятно тоя мотор да върви нормално или с понижена мощност със светещ чек и въпреки това да не пуши, отколкото нещо по електрическата част да е така развалено, че да го кара да блъска гориво в повече. Тоест при положение че живите данни изглеждат наред (което лесно се вижда за 10 минути), и не свети чека, твърде вероятно е черния пушек да е или с механичен източник, или например от голфаджийски туних. Дюзи и компресия може да премери всеки дизелджия. Дюзите са като на голф двойка - само разпръсквача и налягането им на отваряне са различни.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X