Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Би ли разтълкувал разликата на нас, неграмотните? Щото на мен ми изглежда само игра на думи. А на вашите сбирки не бих искал да дойда, защото не се кефя на хора, които си рисуват мечки и после се плашат от тях.
    Много се смях на колегата на последното изречение...И донякъде съм съгласен с теб....Сега сериозно за да не се изроди темата и да не се вземе на майтап...Моля всички СПЕЦИАЛИСТИ...особено тези с по 40 см пиш..../пиштови/ да пишат като за простосмъртните...без спезиализирана фразеология и супер статистика ..Целата е да се оцелее ...Простички неща...са нужни....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #32
      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
      А пък и ако някой започне да си купува прекалено много (напълно излишно разбира се) оръжие също трябва да бъде наблюдаван. Никой не може да ме убеди,че на някой му е необходим цял арсенал за да защитава дома си.
      Колега, освен за семейството, си давам парите за късо огнестрелно, като към момента имам над седем броя (тук влизат и ежеседмичните разходи за боеприпаси). Имам се за напълно здрав психически, пет пъти съм бил психотестове и засега съм ги издържал с точки близки до максимума. Работата ми е отговорна, напрегната, но я върша почти за отличен. Трябва ли да бъда "наблюдаван"? И от кого по-точно? Моля за аргументиран отговор![/QUOTE]

      Не знам Вашата работа може и да изисква да имате повече от 7 парчета оръжие (въпреки,че не съм чувал за такава работа, или пък който дори би я имал ще разполага със служебно разнообразие). В случая Вие може и да сте психически стабилен, но това в никакъв случай не означава , че всички останали са така. Да вземем например - 7 парчета оръжие - вариантите са няколко - колекционерска страст, нужда (което никак не бих го повярвал) и може би най-страшната в някой случай - нездрава "любов' към оръжието. Точно тази нездрава любов води понякога до ексцесиите. Повечето случаи с тези активни (аз бих ги нарекъл умопомрачени) или както и да се наричат стрелци са из Щатите и всичките са главно с законно притежавано собствено оръжие или такова взето "назаем" от бащи или роднини. За мен да има човек повече от едно оръжие (говорим за бойно а не ловно , че там айде мога да повярвам за една карабина и едно гладкоцевно) е съмнително. Вече е проява на някаква пристрастеност към оръжие и за жалост към това за което са предназначени - убиване. Бих разбрал (донякъде) да се държи едно оръжие в къщи за обща самоотбрана и да кажем в някой случаи едно за носене. Ама всичко нагоре за мен вече е на границата на манията. А както знаем всички мании не водят до нищо добро. Все пак тук не става въпрос за мания към пощенски марки. Другия вариант е собственикът на многобройни екземпляри да страда от параноя. Тази пък параноя води до това,че този същия е много по- "джъмпи" както биха казали зад океана, или на нашенски може би - доста е лесно такъв индивид да не прецени правилно ситуация и да стреля без причина. Както знаем доста добре у нас тези случаи са доста срещани и е безсмислено дори да се дават примери. Всеки знае поне 10 ина. И за жалост в повечето случаи са от хора с привидно добро психично здраве и поведение "за пример" преди това. Всеки може да заблуди психотест без особени проблеми. Ама никой не може да надникне в "тъмната" страна на всеки от нас и да види или пък предрече накъде може да избие.
      И всъщност точно сред "стрелците" се ширят най-големите градски легенди и самозаблуди. Да започнем от топящите се глогове, "пътеката' на съчми, "тактическата" стрелба и вадене и т.н... Ама и старите хора са си го казали за пищова и размерите. И странното е, че това е доста международна приказка. Може да я чуете и в германия и в Щатите и в Япония. Може би са прави. А его което се нуждае от повдигане с оръжие за мен е опасно. Времето на "стрелците" според мен е останало в дивия запад. А смисъл какъв е имало и тогава е друга тема.
      На мен ми омръзна лично да виждам колко хора влачат и показват "без да искат" ,че са въоръжени. Добре ,че осъдиха за това вече един поне. Е и това е начало. Не ми се търсят сега статистики , ама за мен стаите с рафтове пълни с оръжие в частен дом си остават за евтините екшъни и на вниманието на компетентните органи, които трябва да обърнат внимание на това. Погрижете се за коте или птичка, дори за дърво. По-приятно е. И ще дадете нещо, а няма да отнемете.
      И Куздов го каза повече от добре за рисуваната мечка и борбата с нея
      висете отпуснато

      Коментар


      • #33
        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Българската тактическа асоциация ,като правило е запазена само за действащи (или бивши) служители на МО, МВР и подобните структури. Относно рисуваните мечки- да то и шанс за атентати у нас нямаше -нали? А и да Куздов - има сличаи на активен стрелец във военна база.
        Последно редактирано от Mad Dog; 11-08-12, 21:46.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #34
          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Атентатите и настоящата тема нямат нищо общо. Вероятност за атентати винаги е имало, както и има вероятност да попаднеш на мушката на психар. Но да се подготвиш за реакция при попадане в такава ситуация е малко ... смешно. Що не подготвите специалисти за среща с терорист-камикадзе в метрото? За колко наносекунди ще трябва да вади пищова (Глок задължително, щото е фешън), за да изпревари натискането на бутона? А ако е с радио дистанционно к'во, да запушим ефира с бял шум ли? Превенция му е майката, ама и там има граници на възможното. Останалото е късмет.
          П.П. Ей, т'ва ИПСЦ ви е взело акъла. Що си мислите, че всичко се решава с бързо вадене на пищов?
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            ... рисуват мечки и после се плашат от тях.
            Не си прав, подценяваш ги!

            С рисуваните мечки плашат другите и после им продават репелент на пудра срещу мечки, придружен с инструкция за разпознаване и обезвреждане (разбирай - хранене) на гладна мечка сред напудрени граждани.

            Коментар


            • #36
              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Темата е доста актуална и най-важното - не се изисква да се знае кой знае колко, за да се подобрят шансовете за оцеляване!

              1. Заляга се на секундата! Приоритетите на т.нар. активен стрелец са по-големи групи от хора, заради по-големия шанс да порази по-лесно по-голям брой жертви или бягащи и викащи такива - тези се явяват най-силен подсъзнателен дразнител за него! Залягането освен, че намалява евентуалната поражаема площ на тялото, може да се възприеме и като попадение от стрелеца! Поне на мен не са ми известни случаи, в които активен стрелец да обикаля жертвите си и да им пуска контроли за всеки случай!
              2. Оглежда се за близко сигурно прикритие, което е само в полезрението (без никакво движение на тялото, което да привлече вниманието на стрелеца) и достатъчно близко за да се достигне за няколко секунди!
              3. При наличие на подходящо прикритие, се изчаква стрелеца да изпразни пълнителя на оръжието си и в момента в който стрелеца прекрати стрелбата, по най-бързия начин се изнасяш зад прикритието, като това става приведен (винаги трябва да си възможно най-малка цел). В повечето случай активните стрелци са без подготовка или слаба такава, което предполага, че по време на презареждането цялото им внимание е насочено към оръжието и шанса придвижването зад укритието да остане незабелязано от него е доста голям! При липса на подходящо укритие и наличието на трупове в близост - за прикритие се използват труповете, като най-удачното е да се престорите на такъв!
              4. При успешно достигане на укритието се оглежда за относително сигурен път - извеждащ извън зоната на поражение на стрелеца или следващо по-отдалечено от позицията на стрелеца укритие! Оглеждането става без никакво надничане от укритието и само назад, в ляво или дясно от позицията на стрелеца!
              5. При набелязване на подходящ маршрут (да се разбира такъв, който може да бъде изминат за няколко секунди), отново се изчаква стрелеца да прекрати стрелбата и да започне да презарежда оръжието си, като придвижването отново става както е описано в точка 3!

              Общо взето това е правилния начин за действие в подобна ситуация! Всякакви каубойски и рицарски мераци обикновено водят до смърт...

              Коментар


              • #37
                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Ще се съглася донякъде, но с особено мнение ... Основната грешка, която правят всички пропагандатори на всякакви офанзивни и дефанзивни стратегии е, че вкарват евентуалния стрелец в някакъв шаблон. Т.е. създават виртуален образ на някой, чиито мотиви, подготовка и въоръжение са невъзможни за предвиждане, но въпреки това те смятат, че щом едикой си е действал така, значи и всички останали и те ще са такива и той като направи така, те - онака и работата ще тръгне. Ми ако киселия стрелец е докопал картечница и е налентовал по 200 патрона? А ако е барнал някоя огнехвъргачка? А ако е действащ командос с всичката му физическа и тактическа подготовка? Ми ако киселяците са 3-4 и са открили кръстосан огън? Тогава к'во пра'им...?
                П.П. Тая тема ми прилича на "Как да си окажем първа помощ сами, ако получим масивен инфаркт насред пустинята"
                Последно редактирано от kuzdov; 11-08-12, 22:42.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Да по принцип е по добре да избягаме и да го оставим да доизбие хората дето не успеят нали!?
                  Аз лично ще му засиля едни 13нули няколко пъти стига да ми е под ръка оръжието. А ако не ми е под ръка ще се опитам да си намеря!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #39
                    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Ще се съглася донякъде, но с особено мнение ... Основната грешка, която правят всички пропагандатори на всякакви офанзивни и дефанзивни стратегии е, че вкарват евентуалния стрелец в някакъв шаблон. Т.е. създават виртуален образ на някой, чиито мотиви, подготовка и въоръжение са невъзможни за предвиждане, но въпреки това те смятат, че щом едикой си е действал така, значи и всички останали и те ще са такива и той като направи така, те - онака и работата ще тръгне. Ми ако киселия стрелец е докопал картечница и е налентовал по 200 патрона? А ако е барнал някоя огнехвъргачка? А ако е действащ командос с всичката му физическа и тактическа подготовка? Ми ако киселяците са 3-4 и са открили кръстосан огън? Тогава к'во пра'им...?
                    Ми как какво правим бе Куздов..?! Гушваме чемшира! Има много "ако-та" (и карат мама да пере)..!!! Няма как да се предвидят и осмислят всички, особено в такава стресова ситуация! Именно заради стреса се действа по шаблон (процедура) и дано "дупката не се окаже квадратна".. Имаш боен опит и баш на тебе не мисля, че трябва да ги обяснявам тези работи...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Да по принцип е по добре да избягаме и да го оставим да доизбие хората дето не успеят нали!?
                      Аз лично ще му засиля едни 13нули няколко пъти стига да ми е под ръка оръжието. А ако не ми е под ръка ще се опитам да си намеря!
                      Много ми е любопитно на плажа, примерно, когато си гол като/по "пушка" с какво ще му пуснеш нулите (най вероятно е да пуснеш нещо което е за двете нули) и от къде ще си намериш оръжие, различно от водния пистолет на хлапака - съсед по хавлия..?!! Много филми гледате! Намалете киното...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        А що бе може и във Мола да стане и тъкмо като съм отишъл да си пазаря патрони и оръжията ми са във багажника,защо непременно сценарият трябва да е в полза на лошия.
                        Аз такива филми отдавна не гледам........
                        Поздрави!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #42
                          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          При Брейвик разликата с някой аматьор психар е ,че той е бивш спец от армията ,превъртял е ,но професионалната подготовка го прави непредсказуем и смъртоносно "ефективен"изрод като ловец!Аматьорите са опасни ,защото са психически неустойчиви и стрелят масово по всичко ,но паниката пречи на концентрацията и на отсеиването на подробности ,които правят стрелеца потенциална жертва независимо от всичко!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Ми как какво правим бе Куздов..?! Гушваме чемшира! Има много "ако-та" (и карат мама да пере)..!!! Няма как да се предвидят и осмислят всички, особено в такава стресова ситуация! Именно заради стреса се действа по шаблон (процедура) и дано "дупката не се окаже квадратна".. Имаш боен опит и баш на тебе не мисля, че трябва да ги обяснявам тези работи...
                            Именно за това казвам, че рецепта няма и действаш (или не) според ситуацията. 50/50 - или ще успееш или не. Но да ходиш на курсове да се подготвяш специално за срещата с рисуваната мечка ..... малко ми идва в повече ....
                            П.П. Няма ли курсове за действия ако потъне континента или ни удари астероид? Нещо специални чадърчета против метеоритен дъжд да се продават или някакви супер ножки за дялкане на дупки в скала, ако вземат че се запушат всички изходи на тунел под Витиня и се наложи да прокопаем дупка до върха?
                            Последно редактирано от kuzdov; 11-08-12, 22:56.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              П.П. Тая тема ми прилича на "Как да си окажем първа помощ сами, ако получим масивен инфаркт насред пустинята"
                              Ами виж мненията в темата! Пълно е със кардиолози и сърдечни хирурзи...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Именно за това казвам, че рецепта няма и действаш (или не) според ситуацията. 50/50 - или ще успееш или не. Но да ходиш на курсове да се подготвяш специално за срещата с рисуваната мечка ..... малко ми идва в повече ....
                                Да кажем, че петте точки които съм описал по-горе увеличават шансовете с 50 процента! Реално и с 10 да ги увеличат - пак не е малко предвид алтернативата! 100 процента сигурност има само във филмите и в главите на хората...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X