Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Колкото и да се обучаваме в края на краищата сработват инстинктите. Дали са били правилни? Разбира се много лесно - си оцелял и ако заради тебе не са загинали други хора.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Офанзивната тактика винаги е за предпочитане от дефанзивната..Това обаче не значи , че трябва да нападаме...а да мислим ефективно и по "напред" от нападателя...пак опираме до самообладанието..Дайте да не го трепем веднага активния стрелец , че ще го направим пасивен Дайте да видим какво правим на момента....трепането става само по филмите лесно...
      Аз бих дал пример случая с Бревик в Норвегия и по специално второто му "изпълнение" на острова..Там изрода просто трепеше деца като зайци в клетка...Кои оцеляха..Повечето които са се хвърлили да плуват към брега и на са умрели от хипотермия /бог да ги прости/..Пак опираме до психическа и физическа форма...
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #18
        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        Офанзивната тактика винаги е за предпочитане от дефанзивната..Това обаче не значи , че трябва да нападаме...а да мислим ефективно и по "напред" от нападателя...пак опираме до самообладанието..Дайте да не го трепем веднага активния стрелец , че ще го направим пасивен Дайте да видим какво правим на момента....трепането става само по филмите лесно...
        Аз бих дал пример случая с Бревик в Норвегия и по специално второто му "изпълнение" на острова..Там изрода просто трепеше деца като зайци в клетка...Кои оцеляха..Повечето които са се хвърлили да плуват към брега и на са умрели от хипотермия /бог да ги прости/..Пак опираме до психическа и физическа форма...
        По отношение на действията на "органите", като правило те трябва да са максимално агресивни - значително по "активни" отколкото в ситуация със заложници примерно. Причината за налагането на този тип - бързи и агресивни действия при наличие на активен стрелец спрямо тактиката "блокирай, намали напрежението, преговаряй" има своите исторически корени и най вече след "Японският готвач на суши". В конкретният си пост нямам предвид подобни тактически действия. Ти на няколко пъти правилно отбеляза част от правилата "Запази самообладание" , "прикрий се", "опитай се да избягаш".....Но това е основата... А друго?
        Всъщност някой знае ли, че съвсем базова и теоретична подготовка увеличава шансовете за оцеляване примерно на вашето дете или жена с над 60%?
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #19
          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Всъщност някой знае ли, че съвсем базова и теоретична подготовка увеличава шансовете за оцеляване примерно на вашето дете или жена с над 60%?
          Винаги е по-добре от нищо.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Май пак трябва да повторя, че прекомерното гледане на екшъни и четене на книжки на военна тематика води до изкривяване на представите у лабилните психически и създава предпоставка за неадекватна реакция при въображаема заплаха. И в двата посочени примера у нас изобщо не става въпрос за серийни убийци. Който иска да разбере повече, да вземе да почете и малко научна литература по въпроса. А при евентуална непредвидена среща с такъв очи в очи, вероятността да успееш да извадиш пистолета и да му вкараш 3 куршума за стотни е толкова, колкото и глухоням слепец с отрязани крака да успее да пресече ЖП линия на стотна пред влака. Т.е. 50% - или ще успее, или няма....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              А пък и ако някой започне да си купува прекалено много (напълно излишно разбира се) оръжие също трябва да бъде наблюдаван. Никой не може да ме убеди,че на някой му е необходим цял арсенал за да защитава дома си.[/QUOTE]

              Колега, освен за семейството, си давам парите за късо огнестрелно, като към момента имам над седем броя (тук влизат и ежеседмичните разходи за боеприпаси). Имам се за напълно здрав психически, пет пъти съм бил психотестове и засега съм ги издържал с точки близки до максимума. Работата ми е отговорна, напрегната, но я върша почти за отличен. Трябва ли да бъда "наблюдаван"? И от кого по-точно? Моля за аргументиран отговор!
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • #22
                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Куздов, сериен убиец и активен стрелец нямат нищо ама нищо общо. И двата посочени от мен примера СА за активен стрелец. Справка курса по темата провеждан от Българската тактическа асоциация. Ако незнаш разликата между двете понятия- ми сори фор ю.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Куздов, сериен убиец и активен стрелец нямат нищо ама нищо общо. И двата посочени от мен примера СА за активен стрелец. Справка курса по темата провеждан от Българската тактическа асоциация. Ако незнаш разликата между двете понятия- ми сори фор ю.
                  Тези курсове отворени ли са за цивилни? Изобщо къде може човек да бъде подготвен и обучен поне основно за реакция в такива ситуации?
                  Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                  Коментар


                  • #24
                    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Куздов, сериен убиец и активен стрелец нямат нищо ама нищо общо. И двата посочени от мен примера СА за активен стрелец. Справка курса по темата провеждан от Българската тактическа асоциация. Ако незнаш разликата между двете понятия- ми сори фор ю.
                    Би ли разтълкувал разликата на нас, неграмотните? Щото на мен ми изглежда само игра на думи. А на вашите сбирки не бих искал да дойда, защото не се кефя на хора, които си рисуват мечки и после се плашат от тях.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      ..............
                      Активен стрелец е въоръжено лице прилагащо смъртоносна сила срещу други лица и продължаващо да го прави до момента в който има безпрепятствен достъп до нови жертви.............


                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Куздов, сериен убиец и активен стрелец нямат нищо ама нищо общо.............
                      Отговорът е по-горе.
                      Пичове, що се занимавате с глупости?!

                      ПП Към Мед Дог: Как се дефенира "пасивен стрелец"? /за да разберем активния като антипод/.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Тая тема започна да става забавна...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          ..... Как се дефенира "пасивен стрелец"?.......
                          Е, как... Пасивен е тоя, който чака да дойдат активните и да го запукат и после ги тепа с крак от маса като им свършат патроните. После прави сбирка на сдружението на виртуалните командоси и разправя колко е корав...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            А на вашите сбирки не бих искал да дойда, защото не се кефя на хора, които си рисуват мечки и после се плашат от тях.
                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Е, как... Пасивен е тоя, който чака да дойдат активните и да го запукат и после ги тепа с крак от маса като им свършат патроните. После прави сбирка на сдружението на виртуалните командоси и разправя колко е корав...
                            Аааа Митак, пропускаш нещо. Кога ще сваляме правителството.... ?
                            Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                            Honda CB 919 Hornet
                            0898849413-Светльо
                            Кръвна Група: 0+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Серийният убиец, като правило избира жертвите си по определен признак т.е. избирателно. Той може да "работи" с години дори десетилетия, докато бъде разкрит. Като правило е анономен и се старае да прикрива максимално следите си. Правилото за него е убийство - нова локация- ново убийство. Активният стрелец НЕ прикрива следите си. Неговата цел е убиването на максимален брой хора в една локация, за максимално кратко време. като правило е готов да умре или да се самоубие - пример стрелбата в Колумбайн. Правилото при него е една локация, по едно време - максимален брой жертви. Пример за сериен убиец е например Тед Бънди , за активен стрелец - Брейвик.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
                                Аааа Митак, пропускаш нещо. Кога ще сваляме правителството.... ?
                                Сакън недей, че после ще трябва ние да правим ново и да наемаме виртуалните командоси да ни пазят от активните шуутъри. А да слушам всеки ден лекции на тема: "Колко е страшно навън!" няма да понеса и ще придобия ако не суицидни наклонности, то параноично-агресивно поведение и ще взема и аз да стана един активен, даже хиперактивен....
                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Серийният убиец, като правило избира жертвите си по определен признак т.е. избирателно. ......
                                Това от Уики ли го изкопа? Сериен (масов) убиец може да ги избира, а може и да не. Убива заради самото убиване ако е психопат (т.е. ку-ку). А може и да е просто социопат, който пак убива заради самото убиване, ама не щото приличат на бившето му гадже (примерно), а щото го кефи да е велик и да е господар и да си играе на Армагедон. Чети клинична психиатрия (а и доста друга литература има по въпроса). По правило всички търсят беззащитни жертви, щото колкото и да са "велики", инстинкта за самосъхранение (демек - шубето) си им работи. Да си чувал "активен" да е нахлул във военно поделение или полицейски участък примерно ?
                                Последно редактирано от kuzdov; 11-08-12, 21:33.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X