Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Фройд как ще обясни влечението към оръжията на красивите жени?Има много такива занимаващи се с динамична стрелба,
    Всъщност точно Фройд има теория за страха от оръжия като проява на психопатия...

    Коментар


    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
      Всъщност точно Фройд има теория за страха от оръжия като проява на психопатия...
      Стига вече ,че съвсем изместихме темата. Чичко Фройд си го е писал за него това и го е отдавал на неразвита сексуалност. Ама тук никой не говори за страх от оръжие, а за страх от много хора носещи оръжия. И хайде да не се лъжем - като си подновявахте разрешителните сами сте видели за колко минути дават "психото" ? Нещо повече от адрес питат ли? Заради това е страшно.
      Аз харесвам оръжия , не се заблуждавайте. Ама не харесвам употребата му от който и да е извън компетентни професионалисти подложени и на подходящо наблюдение.
      висете отпуснато

      Коментар


      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Според чичко Фройд това се нарича хоплофобия и:"страхът от оръжията е признак за сексуална и емоционална незрялост". Въпреки че самият той е имал тази фобия.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:562903_10151080492498606_139842320_n.jpg
Прегледи:1
Размер:35.5 КБ
ID:5399846
        По отношение кой е по компетентен по отношение на боравене и работа с оръжието- "компетентните" органи или цивилните стрелци..... По добре не се хващай на бас....
        А тази песничка на Стиви е направо самопоздрав за мене си:
        http://www.youtube.com/watch?v=_cpD7...feature=fvwrel

        Вярно имаше няколко с които не съм стрелял... ще се наваксва.
        Последно редактирано от Mad Dog; 15-08-12, 01:06.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение



          Определено е по-евтино, възможно и най-вече ефективно, да се обучи целият народ да борави с лично оръжие. Защо няма да стане е ясно, а всичко останало представлява лечение на пневмония с аспирин. Не, че няма смисъл, просто не е истинското.
          Поне в две държави е така Израел (воюват постоянно) и Швейцария за нея и историята не помни от кога не са воювали . В нашето не толкова далечно минало всички минаваха военно обучение . Жените се разминаваха само с тия две седмици в училище а на нас мъжете по две години ни скъсваха задниците . До колко може да се подготви човек да реагира адекватно в подобна ситуация за две седмици зависи само от подготовката на обучаващите . Имам в предвид не да застреля/заколи/прегази евентуалната заплаха а просто да си намери добро прикритие. През шейсетте години на миналия век в действителност подготовката е била на ниво и за жените . Майка ми е била състезател на ОСО по бойна стрелба с пистолет .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Според чичко Фройд това се нарича хоплофобия и:"страхът от оръжията е признак за сексуална и емоционална незрялост". Въпреки че самият той е имал тази фобия.
            [ATTACH=CONFIG]482634[/ATTACH]
            По отношение кой е по компетентен по отношение на боравене и работа с оръжието- "компетентните" органи или цивилните стрелци..... По добре не се хващай на бас....
            А тази песничка на Стиви е направо самопоздрав за мене си:
            http://www.youtube.com/watch?v=_cpD7...feature=fvwrel

            Вярно имаше няколко с които не съм стрелял... ще се наваксва.
            Имам чувството, че Стиви е в РАЯТ на оръжията....
            LZ3YG

            Коментар


            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
              има и свят където не се стрелят хората а живеят с любов
              Разкажи повече за него?
              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Фройд как ще обясни влечението към оръжията на красивите жени?
              Аз мога вместо Фройд. Като видиш жена с пушкало, някак ти се отщява да я критикуваш за външен вид.
              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Според чичко Фройд това се нарича хоплофобия и:"страхът от оръжията е признак за сексуална и емоционална незрялост". Въпреки че самият той е имал тази фобия.
              Малко хора са като Фройд - да погледнат в себе си и да признаят каква е бъркотия, че и на други да кажат.
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Поне в две държави е така Израел (воюват постоянно) и Швейцария за нея и историята не помни от кога не са воювали . В нашето не толкова далечно минало всички минаваха военно обучение . Жените се разминаваха само с тия две седмици в училище а на нас мъжете по две години ни скъсваха задниците . До колко може да се подготви човек да реагира адекватно в подобна ситуация за две седмици зависи само от подготовката на обучаващите . Имам в предвид не да застреля/заколи/прегази евентуалната заплаха а просто да си намери добро прикритие. През шейсетте години на миналия век в действителност подготовката е била на ниво и за жените . Майка ми е била състезател на ОСО по бойна стрелба с пистолет .
              То хубаво, ама тук никой не носи оръжие.

              Коментар


              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Според чичко Фройд това се нарича хоплофобия и:"страхът от оръжията е признак за сексуална и емоционална незрялост"...
                А за маниите какво казва чичко ти?

                Между другото можеш да се гордееш, че имаш последователи сред младите сексуално и емоционално зрели.

                Коментар


                • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Я като се говори за оръжия, да питам. Нали си я имам Моята тема , местния КОС-аджия видя в кухнята ми обществено място, за сметка на това регионалната прокуратура не видя нахлулите в дома ми да са нападали посолство и не повдигна обвинения срещу тях, но разследването срещу мен си върви, туко виж истината излезнала на яве.
                  Да се окаже че съм стреля във въздуха в собствения си дом за да спра лица които са нахлули....ами тогава съм невинен и трябва да си взема пищовчето от местния КОС....да, да, ама не. Изтече му разрешителното

                  Питането ми към знаещите е в този случай каква е процедурата
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Между другото- дълбоко е погрешно мнението колко много оръжия има у нас....
                    В Република България към настоящият броят на лицата притежаващи разрешително за огнестрелно оръжие е около 255 000 - като за периода 2004-2011 е намалял с 55 000.
                    ОБАЧЕ-от тях само 138 000 имат разрешително и за късо нарезно или само за него- останалите са ловци. От тези 138 000 около 75 000 са лицата придобили правото по "служебен" път- бивши и настоящи служители на МО и МВР. Което означава че реалният брой граждани придобили оръжие за охрана и самоохрана са около 63 000 - или с други думи около 0.8% от населението. Тук трябва да се посочи и факта , че голяма част от тези данни са "дублирани" - т.е. едно и също лице има и ловно разрешително и такова за късо нарезно. По брой регистрирани оръжия на 100 човека от населението България е на 17 место в ЕС като коефициента ни от около 3.9 броя е около три пъти по нисък от обобщеният средно европейски.
                    Обикновенно от чули недочули се тиражират някакви фамозни бройки - чувал съм от журналист и 500 000 За мое голямо съжаление тази цифра хич не можем я достигна....
                    Но реалното положение е малко по -различно.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      А за маниите какво казва чичко ти?

                      Между другото можеш да се гордееш, че имаш последователи сред младите сексуално и емоционално зрели.
                      Ми.... мене едно време държавата и обществото (бившето ОСО и клуб "Традиция" ) ми канализираха тези желания подавайки правилна посока и скорост на движение. За съжаление в момента НЯМА къде един млад човек да получи правилни знания и умения по въпроса. Ако на момчето вместо да го пращат на психиатри го бяха просто записали на спортна стрелба - може би нямаше да изперка. Именно защото в момента НЯМА кой да запознава младежите с оръжието и да им разясни че освен "право" то е и огромна отговорност, както и да създаде правилни навици и умения по отношение на боравенето и стрелбата - именно за това се създават подобни прецеденти.
                      Имам едно приятелче от Стара Загора- дъщеря му е "откърмена" с оръжие - на стрелбището с нея съм една идея по- спокоен отколкото с много "възрастни".
                      Последно редактирано от Mad Dog; 15-08-12, 09:12.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Между другото- дълбоко е погрешно мнението колко много оръжия има у нас....
                        В Република България към настоящият броят на лицата притежаващи разрешително за огнестрелно оръжие е около 255 000 - като за периода 2004-2011 е намалял с 55 000.
                        ОБАЧЕ-от тях само 138 000 имат разрешително и за късо нарезно или само за него- останалите са ловци. От тези 138 000 около 75 000 са лицата придобили правото по "служебен" път- бивши и настоящи служители на МО и МВР. Което означава че реалният брой граждани придобили оръжие за охрана и самоохрана са около 63 000 - или с други думи около 0.8% от населението. Тук трябва да се посочи и факта , че голяма част от тези данни са "дублирани" - т.е. едно и също лице има и ловно разрешително и такова за късо нарезно. По брой регистрирани оръжия на 100 човека от населението България е на 17 место в ЕС като коефициента ни от около 3.9 броя е около три пъти по нисък от обобщеният средно европейски.
                        Обикновенно от чули недочули се тиражират някакви фамозни бройки - чувал съм от журналист и 500 000 За мое голямо съжаление тази цифра хич не можем я достигна....
                        Но реалното положение е малко по -различно.
                        Към това трябва да се добави и режима за продажба на боеприпаси! У америчко, можеш да купиш колкото ти душа сака и според финансовата възможност, а тука далеч не е така! Бих казал, че в България сме повече от консервативни в това отношение...

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Към това трябва да се добави и режима за продажба на боеприпаси! У америчко, можеш да купиш колкото ти душа сака и според финансовата възможност, а тука далеч не е така! Бих казал, че в България сме повече от консервативни в това отношение...
                          За късото нарезно освен ако не разполагаш и с разрешително за спортни цели ограничението е до 50 бр. боеприпаси на единица оръжие. За ловна нарезна карабина съответно 100 патрона , за ловна гладкоцевна пушка- 200 патрона.
                          В България режимът на носене също така е силно рестриктиран. В Израел има "рамка" на входа на повечето "обществени места" - но при показване на съответното разрешително (противно на "приказките" в Израел също няма много "частно" оръжие) си влизаш без проблеми. Тук далеч не е така.
                          Аз самият имам лично оръжие от 13 години - служебно съм носил в последните 15 - от този период почти четири години не носих оръжие - въпреки че имах всички необходими разрешения- пищовите си стояха в касата и я напускаха само за ходене на стрелбището. Реално отново тръгнах "въоръжен" в последните няколко месеца след няколко набивания на обръчите и "конски" от страна на приятели.
                          Според мен правилният режим за носене на огнестрелно оръжие трябва да бъде селектиране на хората имащи право да носят оръжие в населени места на базата на стандарт и изпит на който да покажат практически умения за работа с оръжието (справка същият този Израел). В момента е пълно със "самоходни" пистолети с които не е изстрелян и един патрон в последните година две, но пък стоят добре в кобура.
                          Последно редактирано от Mad Dog; 15-08-12, 09:25.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            3 дена чета тази тема и освен, че разбрах колко по-голяма е вероятността да се натровя с гъби, в сравнение с това някой да се разгърми в мола нищо друго полезно няма. Всякакви бедствия от рода на наводнение, пожар статистически по-често могат да се случат на български гражданин, отколкото среща с "активен стрелец".

                            Все още не съм се научил да познавам гъбите, защо ми е да се уча да разпознавам активните от пасивните?

                            Ако някой може статистически да ми докаже, че не съм направил правилни изводи с удоволствие ще изслушам /прочета неговите доводи/доказателства.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Значи,когато отидеш в МОЛа и купувайки си гъби(шот не са отровни) се загърми и затрещи-реагирай според мненията в тематаСега сериозно.Колко е голямо САЩ?,колко е голяма Европа,колко са цитираните случаи?...ПО-вероятно,ако така я караме да се окаже да не пешеходвате по площад "Народно събрание" и няма да има нужда да се спасявате от "активно-пасивен" и т.н....
                              Последно редактирано от jeko47; 15-08-12, 18:31.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Според мен правилният режим за носене на огнестрелно оръжие трябва да бъде селектиране на хората имащи право да носят оръжие в населени места на базата на стандарт и изпит на който да покажат практически умения за работа с оръжието (справка същият този Израел). В момента е пълно със "самоходни" пистолети с които не е изстрелян и един патрон в последните година две, но пък стоят добре в кобура.
                                А според мен - или разрешават на всеки да има и да носи, с което се избягва субективизма при селектирането на желаещите, или тотална забрана за носене като притежаването се либерализира по описания от теб начин. С някои промени в закона относно защитата на частната собственост, касаещи употребата на оръжие в нейна защита. В смисъл да не се очаква от жена ми да има кой знае какви умения за боравене с оръжие, но да е ясно, че ако го ползва за защита на дома си няма да носи отговорност за постъпките си.

                                Сагашното статукво - за тоя може, за другия - не на база субективна преценка на някой си, не ме кефи нещо. Тотална забрана и за притежаване намирам за по-смислена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X