Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Първоначално публикуван от Vami Преглед на мнение
    Не знам дали вече обърнахте внимание, но има и Garmin StreetPilot v2.33 за Android KitKat 4.4.2 и 4.4.4 - линк
    Аз временно не следя андроида, че се бора с иос7, ама тръгна и там де безгрижно ОФРМ-то.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      Опитайте с този Garmin_StreetPilot_2.33_sdcard0_noroot_android_4.4.x за Samsung S4/5, Note 2/3

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        Някой ползвал ли е viago да каже впечатления?
        https://play.google.com/store/apps/d...ps.viago&hl=en

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          Ами в един друг форум е отговорът.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
            А, хм, не.
            Нашия подход е следния. Картата се държи и редактира онлайн в ОСМ-формат на нарочен сървър. Цялата карта по всяко време може да се източи в единичен ОСМ-файл. Оттам файла го конвертирам до шейп с точки и пътища по специфични правила.

            Шейпа с точки и пътища + шейпове с полигони + шейп с изолиниите се нарязват автоматично по полигонен грид, пускат се на едни специални мои тулчета за разни обработки, като финалния резултат е готови за компилация МП-та (вкл рутинг инфо). Дотук за Гарминския формат.

            Който не го харесва и иска нещо по-добро, може да ползва суровия ОСМ файл в една камара андроидски апп-ове.
            Само искам да попитам Дидо това по-добър подход ли е например в сравнение с използването за директно компилиране на OMS файловете с помощта на mkgmap. Даже в последно време ми се струва че това е даже по-добрата алтернатива на cgsmapper компилатора тъй като проекта постоянно се доразвива и има активен девеломпмънт. Преди време си играх малко и с руския скрипт osm2mp за конвертиране. Също е добър откъм конвертирането на ОСМ но липсата на всякакво инфо за конфигурационните файлове и начина на описание водят до трудната работа с него и само малцина руснаци знаят кое какво е по него.
            Иначе за прехвърлянето на данните в openstreetmap ще е малко трудно поради това че някои от входните данни май не са свободни.
            Последно редактирано от icpart; 14-08-14, 13:41.

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              От всички софтуери които съм пробвал, GPSMapEdit е най-удобния за чертане и редактиране в момента, има незаменими функции, които нямат алтернатива. Така че сорсовете ще бъдат в .mp формат, без значение в какво ще реша след време да се конвертира. От .mp има директен експорт в shapefile, който е универсален, така че от там може да се превръща в други формати. Мисля че от shp може да се конвертира в OSM с Глобал Мапер. Само трябва да се назначат атрибути по ОСМ стандарт. Не знам само информацията за рутирането как ще се прехвърли.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  От всички софтуери които съм пробвал, GPSMapEdit е най-удобния за чертане и редактиране в момента, има незаменими функции, които нямат алтернатива. Така че сорсовете ще бъдат в .mp формат, без значение в какво ще реша след време да се конвертира. От .mp има директен експорт в shapefile, който е универсален, така че от там може да се превръща в други формати. Мисля че от shp може да се конвертира в OSM с Глобал Мапер. Само трябва да се назначат атрибути по ОСМ стандарт. Не знам само информацията за рутирането как ще се прехвърли.
                  Позабравил съм я тази тема, но - пробвай JOSM, нещо като BMW Х5-ца срещу москвич е пред МапЕдит-а.
                  Какви са тези незаменими функции в последната, та да си струва обвързването към тази програма и складирането на основните данни в МП формат?

                  @icpart - дотук ползваме cgpsmapper по навик - просто си работи и не виждам смисъл да го сменяме, поне засега.

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    На първо място поддръжката на WebMaps е реализирана много добре. Автоматичното изграждане на routing graph в момента на чертането е изключително удобно. Също така полуавтоматичната векторизация работи повече от перфектно, няма аналог дори в (уж) специализирани за това програми (20-пъти по-скъпи). Поддръжка на много формати за данни, custom "skins" (WYSYWYG), не на последно място транслитерацията от всякакви езици и символи.
                    Естествено, има си куп недостатъци, но за сметка на това експорт/импорт към и от шейп-формат е перфектно реализиран, така че винаги мога цялата карта да я пратя в АркГис, QGis или Глобал Мапер, и след това да я върна обратно в .mp след манипулация.

                    JOSM сигурно е перфектен за редактиране на ОСМ, но като начало не виждам начин да отворя данни в шейп-формат примерно. Все още таргет-платформата ми е Гармин, за което МапЕдита си е създаден.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                      Е има де. Ако качиш само една стъпка нагоре софта до 4.2.2 и ползваш най-новото. Даже мисля, че и на 4.2.1. ще тръгне, но не съм пробвал. Иначе гугъл също вади маса инфо.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        На първо място поддръжката на WebMaps е реализирана много добре. Автоматичното изграждане на routing graph в момента на чертането е изключително удобно. Също така полуавтоматичната векторизация работи повече от перфектно, няма аналог дори в (уж) специализирани за това програми (20-пъти по-скъпи). Поддръжка на много формати за данни, custom "skins" (WYSYWYG), не на последно място транслитерацията от всякакви езици и символи.
                        Естествено, има си куп недостатъци, но за сметка на това експорт/импорт към и от шейп-формат е перфектно реализиран, така че винаги мога цялата карта да я пратя в АркГис, QGis или Глобал Мапер, и след това да я върна обратно в .mp след манипулация.

                        JOSM сигурно е перфектен за редактиране на ОСМ, но като начало не виждам начин да отворя данни в шейп-формат примерно. Все още таргет-платформата ми е Гармин, за което МапЕдита си е създаден.
                        Ясно. Всичките тези предимства ги има в JOSM, че и отгоре (шейп-съпорт, TMS/WMS съпорт, скинове, офлайн-едит на разни файлове, примерно дошли от GM като ОСМ/шейп и т.н.). За всички други мапедитски "екстри" си има начини да се свършат и без мапедит - рутиране и т.н. Специално в нашия toolchain има дори логики, които са непостижими за мапедит - примерно коректна транслитерация по БГ-законодателството, геометрично оправяне на кофти данни като дублирани обекти, самопреплитащи се пътища, сцепване на кръгови движения, автоматично свързване на рутиращите пътища в съседни листи, разместване на близки кръстовища и прочее.

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          Ще намеря време да се запозная по-подробно. Това е един от основните проблеми всъщност, да имам месец време за разучаване на нов софтуер и "разработка" на нова цялостна технология за работа.
                          Между другото всичко изброено правя точно с Мапедит. Не всичко е автоматизирано, но пък и не бих се доверил никога на програма да решава вместо мен, например как да размести близките възли и други подобни.
                          И транслитерацията е според закона също, в мапедит сам си правя символните таблици.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            А, не става дума за цялостна смяна на технологията на работа, ще ти е много трудно. Приказката ми беше за JOSM като редактор - много е мислен.

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                              Не го притеснява толкова версията на Андроида,колкото какъв е процесора на устройството.На моя Самсуняк(SGS4) не просто"тръгва" а направо лети.Пътувам много и го тествам сериозно,това лято из Гърция навъртях над 2000км...работи чудесно.На практика не виждам смисъл от закупуване на отделен Гармин-ски приемник,за общо ползване в автомобил при наличие на добър смартфон.Единственият дразнещ за мен кусур е,че при включване на зарядно за кола се затваря и трябва пак да го стартирам,не е кой-знае какво,тръгва на секундата и продължава да рутира от същото място,но по закона на Мърфи за всеобщата гадост се случва в най-неподходящия момент.Работи както с Офроуд картата така и със Сити навигатора-а(NT/NTU),не го притеснява размера на файловете,превключва спокойно между няколко карти.При опит да го инсталирам обаче на едно Lenovo p780 с процесор Mediatek MT6589 ударих греда...Нещо не се разбира с тия процесори по незнайна причина.Няколко скрийншота от моя телефон:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:309pp3p.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5618061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25plgk9.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5618062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t6ymn6.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5618063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2mzcsqu.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5618064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30sdnra.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5618065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fu43r8.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5618066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2z6sh0w.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5618068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25plgk9.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5618062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuw9hv.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5618071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o056hc.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5618072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25yuj6b.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5618073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:339rgit.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5618076
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Това е добре - аз също съм стигнал до тоя отличен резултат.
                                Обаче може ли да те помоля да направиш един опит, който може да ме успокои - че дерта е всеобщ, или да ме притесни- че аз не правя нещо както трябва.

                                Дали ще ти е удобно да изтеглиш и сложиш една от картите на Ведрин, и да кажеш какво наблюдаваш?

                                При мен на Гармин си работят идеално, но на Стрийт Пилота на SG S3 не желаят. Други карти си работят отлично.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X