Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Първоначално публикуван от Vami Преглед на мнение
    Не знам дали вече обърнахте внимание, но има и Garmin StreetPilot v2.33 за Android KitKat 4.4.2 и 4.4.4 - линк
    Аз временно не следя андроида, че се бора с иос7, ама тръгна и там де безгрижно ОФРМ-то.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      Опитайте с този Garmin_StreetPilot_2.33_sdcard0_noroot_android_4.4.x за Samsung S4/5, Note 2/3

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        Някой ползвал ли е viago да каже впечатления?
        https://play.google.com/store/apps/d...ps.viago&hl=en

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          Ами в един друг форум е отговорът.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
            А, хм, не.
            Нашия подход е следния. Картата се държи и редактира онлайн в ОСМ-формат на нарочен сървър. Цялата карта по всяко време може да се източи в единичен ОСМ-файл. Оттам файла го конвертирам до шейп с точки и пътища по специфични правила.

            Шейпа с точки и пътища + шейпове с полигони + шейп с изолиниите се нарязват автоматично по полигонен грид, пускат се на едни специални мои тулчета за разни обработки, като финалния резултат е готови за компилация МП-та (вкл рутинг инфо). Дотук за Гарминския формат.

            Който не го харесва и иска нещо по-добро, може да ползва суровия ОСМ файл в една камара андроидски апп-ове.
            Само искам да попитам Дидо това по-добър подход ли е например в сравнение с използването за директно компилиране на OMS файловете с помощта на mkgmap. Даже в последно време ми се струва че това е даже по-добрата алтернатива на cgsmapper компилатора тъй като проекта постоянно се доразвива и има активен девеломпмънт. Преди време си играх малко и с руския скрипт osm2mp за конвертиране. Също е добър откъм конвертирането на ОСМ но липсата на всякакво инфо за конфигурационните файлове и начина на описание водят до трудната работа с него и само малцина руснаци знаят кое какво е по него.
            Иначе за прехвърлянето на данните в openstreetmap ще е малко трудно поради това че някои от входните данни май не са свободни.
            Последно редактирано от icpart; 14-08-14, 13:41.

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              От всички софтуери които съм пробвал, GPSMapEdit е най-удобния за чертане и редактиране в момента, има незаменими функции, които нямат алтернатива. Така че сорсовете ще бъдат в .mp формат, без значение в какво ще реша след време да се конвертира. От .mp има директен експорт в shapefile, който е универсален, така че от там може да се превръща в други формати. Мисля че от shp може да се конвертира в OSM с Глобал Мапер. Само трябва да се назначат атрибути по ОСМ стандарт. Не знам само информацията за рутирането как ще се прехвърли.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  От всички софтуери които съм пробвал, GPSMapEdit е най-удобния за чертане и редактиране в момента, има незаменими функции, които нямат алтернатива. Така че сорсовете ще бъдат в .mp формат, без значение в какво ще реша след време да се конвертира. От .mp има директен експорт в shapefile, който е универсален, така че от там може да се превръща в други формати. Мисля че от shp може да се конвертира в OSM с Глобал Мапер. Само трябва да се назначат атрибути по ОСМ стандарт. Не знам само информацията за рутирането как ще се прехвърли.
                  Позабравил съм я тази тема, но - пробвай JOSM, нещо като BMW Х5-ца срещу москвич е пред МапЕдит-а.
                  Какви са тези незаменими функции в последната, та да си струва обвързването към тази програма и складирането на основните данни в МП формат?

                  @icpart - дотук ползваме cgpsmapper по навик - просто си работи и не виждам смисъл да го сменяме, поне засега.

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    На първо място поддръжката на WebMaps е реализирана много добре. Автоматичното изграждане на routing graph в момента на чертането е изключително удобно. Също така полуавтоматичната векторизация работи повече от перфектно, няма аналог дори в (уж) специализирани за това програми (20-пъти по-скъпи). Поддръжка на много формати за данни, custom "skins" (WYSYWYG), не на последно място транслитерацията от всякакви езици и символи.
                    Естествено, има си куп недостатъци, но за сметка на това експорт/импорт към и от шейп-формат е перфектно реализиран, така че винаги мога цялата карта да я пратя в АркГис, QGis или Глобал Мапер, и след това да я върна обратно в .mp след манипулация.

                    JOSM сигурно е перфектен за редактиране на ОСМ, но като начало не виждам начин да отворя данни в шейп-формат примерно. Все още таргет-платформата ми е Гармин, за което МапЕдита си е създаден.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                      Е има де. Ако качиш само една стъпка нагоре софта до 4.2.2 и ползваш най-новото. Даже мисля, че и на 4.2.1. ще тръгне, но не съм пробвал. Иначе гугъл също вади маса инфо.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        На първо място поддръжката на WebMaps е реализирана много добре. Автоматичното изграждане на routing graph в момента на чертането е изключително удобно. Също така полуавтоматичната векторизация работи повече от перфектно, няма аналог дори в (уж) специализирани за това програми (20-пъти по-скъпи). Поддръжка на много формати за данни, custom "skins" (WYSYWYG), не на последно място транслитерацията от всякакви езици и символи.
                        Естествено, има си куп недостатъци, но за сметка на това експорт/импорт към и от шейп-формат е перфектно реализиран, така че винаги мога цялата карта да я пратя в АркГис, QGis или Глобал Мапер, и след това да я върна обратно в .mp след манипулация.

                        JOSM сигурно е перфектен за редактиране на ОСМ, но като начало не виждам начин да отворя данни в шейп-формат примерно. Все още таргет-платформата ми е Гармин, за което МапЕдита си е създаден.
                        Ясно. Всичките тези предимства ги има в JOSM, че и отгоре (шейп-съпорт, TMS/WMS съпорт, скинове, офлайн-едит на разни файлове, примерно дошли от GM като ОСМ/шейп и т.н.). За всички други мапедитски "екстри" си има начини да се свършат и без мапедит - рутиране и т.н. Специално в нашия toolchain има дори логики, които са непостижими за мапедит - примерно коректна транслитерация по БГ-законодателството, геометрично оправяне на кофти данни като дублирани обекти, самопреплитащи се пътища, сцепване на кръгови движения, автоматично свързване на рутиращите пътища в съседни листи, разместване на близки кръстовища и прочее.

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          Ще намеря време да се запозная по-подробно. Това е един от основните проблеми всъщност, да имам месец време за разучаване на нов софтуер и "разработка" на нова цялостна технология за работа.
                          Между другото всичко изброено правя точно с Мапедит. Не всичко е автоматизирано, но пък и не бих се доверил никога на програма да решава вместо мен, например как да размести близките възли и други подобни.
                          И транслитерацията е според закона също, в мапедит сам си правя символните таблици.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            А, не става дума за цялостна смяна на технологията на работа, ще ти е много трудно. Приказката ми беше за JOSM като редактор - много е мислен.

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              От толкова много ровене и четене къде ли не не схванах вобще има ли минимален шанс да тръгне стрийт пилота на андроид 4.2.1?
                              Не го притеснява толкова версията на Андроида,колкото какъв е процесора на устройството.На моя Самсуняк(SGS4) не просто"тръгва" а направо лети.Пътувам много и го тествам сериозно,това лято из Гърция навъртях над 2000км...работи чудесно.На практика не виждам смисъл от закупуване на отделен Гармин-ски приемник,за общо ползване в автомобил при наличие на добър смартфон.Единственият дразнещ за мен кусур е,че при включване на зарядно за кола се затваря и трябва пак да го стартирам,не е кой-знае какво,тръгва на секундата и продължава да рутира от същото място,но по закона на Мърфи за всеобщата гадост се случва в най-неподходящия момент.Работи както с Офроуд картата така и със Сити навигатора-а(NT/NTU),не го притеснява размера на файловете,превключва спокойно между няколко карти.При опит да го инсталирам обаче на едно Lenovo p780 с процесор Mediatek MT6589 ударих греда...Нещо не се разбира с тия процесори по незнайна причина.Няколко скрийншота от моя телефон:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:309pp3p.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5618061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25plgk9.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5618062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t6ymn6.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5618063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2mzcsqu.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5618064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30sdnra.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5618065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fu43r8.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5618066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2z6sh0w.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5618068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25plgk9.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5618062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuw9hv.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5618071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o056hc.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5618072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25yuj6b.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5618073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:339rgit.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5618076
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Това е добре - аз също съм стигнал до тоя отличен резултат.
                                Обаче може ли да те помоля да направиш един опит, който може да ме успокои - че дерта е всеобщ, или да ме притесни- че аз не правя нещо както трябва.

                                Дали ще ти е удобно да изтеглиш и сложиш една от картите на Ведрин, и да кажеш какво наблюдаваш?

                                При мен на Гармин си работят идеално, но на Стрийт Пилота на SG S3 не желаят. Други карти си работят отлично.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X