Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Андроид и Гармин?

    Извинявам се за двойния пост, но като младши участник не мога да си редактирам горното мнение. Моля ако може да ми се изтрие горното мнение, тъй като тази програмка Waze има 5 улици във Варна и не може даже да ме упъти към Бургас или Пловдив въпреки, че има добри карти на София и Пловдив. Най-много ми хареса сега навигацията на Google Maps като подробност и точност, обаче когато я стартирам и веднага ми излиза съобщение Google Maps Navigation is not yet avaible in this location и не мога да я настроя да ми говори накъде да карам, може само да ми показва.

    Коментар


    • #17
      От: Андроид и Гармин?

      Вчера си поиграх малко с OruxMaps и BGTopomap на колегата dhv. Така потвърждавам неговите наблюдения че картата се изчертава леко бавно особено при по големи зумове на картата и имената на улиците и обектите се изписват хоризонтално върху самата карта. Бавното изчертаване се дължи на това че програмата не изобразява директно векторно изображение а рендира векторното такова в растерно и чак тогава го изобразява на екрана и оттам главно се получава забавянето. Другото което забелязах е че картата че при изобразяването на Гарминските карти не се поддържа кирилица и на такава карта буквите излизат на маймуници. Не видях и да има настройка в програмата за промяна на кодировката на текстовия фон откъдето най-вероятно и идва този проблем. Относно правилното изобразяване на typ файла и съответстващите с него визуални модификации няма никакви проблеми, както се вижда картата на dhv в Basecamp така изглежда и в Орукса. Има и още една забележка че не се поддържат мапсети на картата заложени в един img файл т.е. ако имате няколко различни карти в един img файл няма да могат да се изобразят всичките в програмата.
      Обаче имам чувството че самата карта се изобразява леко разтеглена сякаш програмата използва някаква друга проекция за изобразяване различна от WGS84. По късно може да публикувам и някой скриншот да покажа как се вижда картата визуално на телефона.
      Последно редактирано от icpart; 15-08-12, 16:44.

      Коментар


      • #18
        От: Андроид и Гармин?

        Ето ги примерните скринове от програмата които обещах да кача.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          От: Андроид и Гармин?

          Как се качват гарминските карти на андроида?

          Коментар


          • #20
            От: Андроид и Гармин?

            Последната бета на програмата даже вече поддържа DEM файлове. Мисля че могат да се ползват за показване на височината в дадена точка от картата. Относно Гарминските карти, те се слагат в системната папка на програмата на СД картата, по подразбиране се ползва следния път /sdcard/oruxmaps/mapfiles.
            Ето връзка до последната бета на програмата който иска да я тества.

            Коментар


            • #21
              От: Андроид и Гармин?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Има и Igo за андроид. И между другото картата му хич не е лоша.
              Дай някакъв линк, моля.
              Дали ще работи с таблет Samsung Galaxy Tab 2 GT-P 5100 с 16ГБ + 16ГБ микро SD ?

              Защото с бавния интернет на мобилните оператори с Гугъл забравяме да се изобрази карта.
              А Гугъл Мапс оффлайн, няма.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #22
                От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                ...
                А Гугъл Мапс оффлайн, няма.
                Има, има...

                Просто България липсва в обичайния списък между Бруней и Буркина Фасо...
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  А Гугъл Мапс оффлайн, няма.
                  Има

                  Контекстен бутон и сейв фор онлайн ще върши работа. Е тва ако знаеш къде ще ходиш.


                  иначе виж тук:

                  forum.бгандроид.com/showthread.php?198-iGO-MyWay-8-4-2-8-4-3-%D0%A1%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Андроид и Гармин?

                    Лично аз съм привърженик на програмата Osmand. Базирана е главно на Openstreetmap, безплатна е и поддържа векторен формат на картите които могат да се изтеглят за целия свят. Има и платен вариант защото в безплатния мисля че можеше максимум 10 или малко повече карти да свалиш максимум но например девелопърската версия мисля няма такива ограничения и също може да се изтегли безплатно. Покритието за България не лошо като цяло и има доста подробности като детайли и ПОИ особено за по големите градове, но липсват доста от по-малките пътища като третокласни и четвъртокласни поради липсата на качени тракове по които да се трасират. Иначе има уникални възможности за търесене например за автобусен маршрут и най-близа автобусна спирка например до която да се придвижеш. Има трасирани и черни пътища и т.н. Абе като цяло Openstreetmap дава доста възможности за описание на разни обекти за картиране които даже ги няма в комерсиалните карти на България

                    Коментар


                    • #25
                      От: Андроид и Гармин?

                      Намерих една навигация, засега само за Русия и Украйна. Не е Гармин, ама става. Ето я, както се казва при нас - халява, тоест без пари http://www.se4ever.ru/vse_dlya_andro...a-android.html

                      Коментар


                      • #26
                        От: Андроид и Гармин?

                        О, има и някаква карта на България.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          О, има и някаква карта на България.
                          Има. Някъде в мрежата се моташе и картата на бгрутинг за навител - 4.8 май беше.
                          Разгледай ipmart i rutracker .
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Андроид и Гармин?

                            Аз ползвам въпросната навигация на Navitel. За момента за Android e на едно ниво с последната версия на iGO Primo (лично мнение), което никак не е зле!
                            Картата на България я прави Петър, като праща данните на руснаците от Navitel, а те я компилират като официална карта за България. Отделно Петър я компилира за по-старите версии на Navitel.
                            Ако трябва да сравня Navitel с GARMIN... на Navitel може би му липсват единствено Junction View-тата и потребителските POI точки във варианта, в който сме свикнали да ги използваме. При Navitel всички POI се вкарват като "Любими" (GARMIN). Всичко останало го има, като в някои отношения Navitel е по-добра. А и с всяка нова версия нещата се развиват.
                            Заслужава си да се пробва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Андроид и Гармин?

                              Да се включа и аз.Ползвам Igo Primo на Google Nexus 7 16GB, но има проблем с гласовата навигация(звука не работи коректно с Jelly Bean 4.1.1),но картата на Navteq е много добра.Мисля че на Samsung Galaxy 2 няма да има никакви проблеми. Ще пробвам как стоят нещата с Navitel + Jelly Bean и ще пиша.

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
                                Да се включа и аз.Ползвам Igo Primo на Google Nexus 7 16GB, но има проблем с гласовата навигация(звука не работи коректно с Jelly Bean 4.1.1),но картата на Navteq е много добра.Мисля че на Samsung Galaxy 2 няма да има никакви проблеми. Ще пробвам как стоят нещата с Navitel + Jelly Bean и ще пиша.
                                Някъде по форумите имаше версия специално за проблеми със звука.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X