Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Интерфейсът прилича повече на гугъл мапс. Почва да ме кефи лека - полека... И това със стрийт вю-то е готино.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Напредват нещата, ама явно отиваме към нещо подобно на стрийт-пилота - сложен ритуал за подкарване, достъпен за малцина и неподдържан от производителя.
      Ако питаш мен - така си е замислено. Няма лабаво....
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
        ... не виждам как може да се подкара външна карта с Viago...
        Картата на dhv - BG Topo Map работи на Viago.
        Последно редактирано от ISG; 23-06-14, 21:34.

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          Как?

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Картата BG Topo Map се поставя в папка Гармин на легално Viago. В този случай за търсене и рутиране продължава да ползва онлайн картата, но му трябва интернет само в началото. След това продължава да рутира офлайн с подложка BG Topo Map.
            Последно редактирано от ISG; 23-06-14, 21:33.

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              Не работи ли търсенето по традиционна карта (незаключена) в това "Viago"? Има ли и нови Гармини, които да работят по този кретенски начин? Видях някакви оплаквания от новите Орегони, че не приемат разни карти (включително и легално закупени). Отдавна се каня да зарежа изцяло тази платформа, но засега нямам вариант в който да конвертирам картата ми с приемливи усилия.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                Картата BG Topo Map се поставя в папка Гармин на легално Viago. В този случай за търсене и рутиране продължава да ползва онлайн картата, но му трябва интернет само в началото. След това продължава да рутира офлайн с подложка BG Topo Map.
                Само да уточня, че не трябва да има заредени офлайн карти на Viago. Поне при мен ми излизаха те а не BG Topo Map. А и не намерих опции за избор на карта...
                Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Вече има излекувана версия на Стрийт пилота за 4.4.2, търсете я на ипмарта.

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    А как е с функционалността?

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      За сега няма отзиви за функционалността, следете темата:
                      НАТИСНИ

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        Не работи ли търсенето по традиционна карта (незаключена) в това "Viago"? Има ли и нови Гармини, които да работят по този кретенски начин? Видях някакви оплаквания от новите Орегони, че не приемат разни карти (включително и легално закупени). Отдавна се каня да зарежа изцяло тази платформа, но засега нямам вариант в който да конвертирам картата ми с приемливи усилия.
                        Добре е, че си стигнал вече до този извод
                        При нас прехода към по-мащабна платформа тече с пълна сила, дотук бих казал успешно.

                        Конверсията я разработвам да бъде автоматична, което е също един плюс ако се тръгне в тази посока.

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          В момента мога да конвертирам картата във формат за Lowrance/Simrad със този компилатор, запазвайки всички детайли и външен вид, НО! без рутинг! А няма и смисъл, защото тези уреди са за морска навигация.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            А, хм, не.
                            Нашия подход е следния. Картата се държи и редактира онлайн в ОСМ-формат на нарочен сървър. Цялата карта по всяко време може да се източи в единичен ОСМ-файл. Оттам файла го конвертирам до шейп с точки и пътища по специфични правила.

                            Шейпа с точки и пътища + шейпове с полигони + шейп с изолиниите се нарязват автоматично по полигонен грид, пускат се на едни специални мои тулчета за разни обработки, като финалния резултат е готови за компилация МП-та (вкл рутинг инфо). Дотук за Гарминския формат.

                            Който не го харесва и иска нещо по-добро, може да ползва суровия ОСМ файл в една камара андроидски апп-ове.

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              Не знам дали вече обърнахте внимание, но има и Garmin StreetPilot v2.33 за Android KitKat 4.4.2 и 4.4.4 - линк

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Първоначално публикуван от Vami Преглед на мнение
                                Не знам дали вече обърнахте внимание, но има и Garmin StreetPilot v2.33 за Android KitKat 4.4.2 и 4.4.4 - линк
                                Мъчим го и в момента ама не ще все още. Това на Nexus 7 с 4.4.4.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X