Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Навигира си... но е постничка, много постничка.
    Картата на Събин е само за Гармин, нищо подобно на нея не откривам за други програми,
    освен военни топографски карти.
    Те пък са прекалено тежки и стари.

    Дано ми устиска Нувито. )))

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      Първоначално публикуван от Airborn Преглед на мнение
      OruxMaps не ми пуска офроуд режима, но пък работи с гармински карти.
      Навигона още не мога да го заредя поради липса на Wi-Fi.
      Как тъй не ти пуска офроуд режима. Нещо явно не си доразбрал как да работиш с програмата. Подчертавам го още веднъж ако някой не е разбрал единствените програми дето са тясно специализирани за работа в такъв режим за Гармин са Oruxmaps и Locus. Първата даже поддържа генериране на 3D релеф и е безплатна втората платена и в пъти по куца от Орукса. Май има някакво рутиране ама и то е само май онлайн с интернет чертае маршрута, не съм тествал и не мога да кажа точно.
      Така че си ползвай Оруксамапс като ти трябва пълноценна офроуд навигация пък за Пътищата си джиткай с Игото и не се занимавай с глупости. Османд пре спокойно може да те навигира и по черни пътища щом искаш офроуд както и по права линия. В Османд картата е базирана на Openstreetmap и там има мноого черни пътища. Лично например аз съм чертал доста такива. Еми не е като Офроуд картата дето например да има категоризиране на видовете черни пътища макар пак да има възможност за нещо подобно да се прави още на ниво картиране в Openstreetmap. Така че това според мен е най добрата алтернатива засега за черните пътища и навигиране по тях за Андроид. Ако един ден направят например в Оруксмапс да има пълноценно рутиране тя ще е най-добрата програма за целта.

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        Така, излязло е нещо Гарминско за Андроид. Казва се Viago и има опции за онлайн и офлайн навигация.
        Изглежда примамливо /само 1,50 лв./, но иначе с всички екстри /всеки отделен елемент на системата по 9,99USD/ общо става около 60 долара.
        Клипче за приложението.
        Работи ли туй чудо с външни карти, като ОФРМ например, за сега не открих.
        Иначе за картите - много обещаващо звучи:
        Up to date maps:After the app has been installed for the first time, you will have access automatically to the latest maps available from the market leader HERE maps (formerly Navteq). Забравили са да напишат, че вероятно става въпрос за онлайн картата....
        Последно редактирано от ISG; 17-06-14, 15:51.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          Жертвах се и похарчих 1,50 лв.
          Нещото работи онлайн със сигурност. Тегли гласовия файл на Богдана и почва. Езиците се теглят от мениджъра за изтегляния. Текстовите файлове си идват с програмата.
          Офлайн картата струва 14,99 лв. за цяла Европа. Само дето не пише - имаш ли лайфъпдейт за офлайн картата. Всяко едно от нещата - 14,99 лв.
          Garmin viago се инсталира на extSDcard/Android/data/com.garmin.android.app.viago/files/Garmin
          Същата директория, на същото място я има и на телефона, но за сега е празна.
          Има 3D/2D вариант за показване на картата. Нещо не ми харесва показването на ПОИ - много постно и без информация както е в Гугъл Мапс.
          Чудя се дали да жертвам едни пари за картата на Европа, за да видя къде ще я сложи, в коя директория....
          Последно редактирано от ISG; 17-06-14, 16:37.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Жертвах се и похарчих 1,50 лв.
            Нещото работи онлайн със сигурност.....
            Моите съболезнования- и аз го видях, погледнах к'во може (тоест нищо интересно) и ги пратих да пасат... Аз като искам онлайн навигация си имам гугъл мапс, какво да я правя тая платена ОФРМ карта като не мога да я ползвам с програмата

            ПС: Би ли сравнил онлайн картите на Гармин и Гугъл- избери си 2-3-5 забутани места и виж коя ще се издъни по-грозно... Че имам едни съмнения...

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              Само не разбрах, що се мъчите, освен ако не е от спортна страст. Има си Гармин за андроид, безплатен. Иначе завиждам за любознателността, не за парите.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Само не разбрах, що се мъчите, освен ако не е от спортна страст. Има си Гармин за андроид, безплатен. Иначе завиждам за любознателността, не за парите.
                Да не съм проспал нещо напоследък?
                Подкараха ли го на по-съвревеменни версии на андроида?
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Да не съм проспал нещо напоследък?
                  Подкараха ли го на по-съвревеменни версии на андроида?
                  Не.
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    На приложението пише Андроид над 4.0, което означава, че ще върви и най-новите версии на Андроид.
                    Аз ли съм проспал нещо, че Гармин над 4.1.2. не работи?
                    Щото като Ви чете човек излиза, че нищо ново не е интересно. Та ще го разровя, просто защото го има.
                    Определено приложението има трески за дялане, ама ми дайте едно приложение дето няма и работи без проблем или съответно не искате нещо да се подобри в него?
                    Относно картите - онлайн приложението товари CNE NTU 2015.10 и е ясно, че ще има разлики с Гугъл.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                      На приложението пише Андроид над 4.0, което означава, че ще върви и най-новите версии на Андроид.
                      Аз ли съм проспал нещо, че Гармин над 4.1.2. не работи?
                      Щото като Ви чете човек излиза, че нищо ново не е интересно. Та ще го разровя, просто защото го има.
                      Определено приложението има трески за дялане, ама ми дайте едно приложение дето няма и работи без проблем или съответно не искате нещо да се подобри в него?
                      Относно картите - онлайн приложението товари CNE NTU 2015.10 и е ясно, че ще има разлики с Гугъл.
                      Ако визираш моя коментaр, то той беше отправен към майстора.
                      Неговото мнение за Street pilot-а беше толкова категорично, като че ли де що има телефон с какъв да е Андроид, ще го подкара.

                      Иначе и аз имам голям интерес към това ново приложение. Гледам руснаците вече го мъчат как да подкара ръчно добавени карти.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Безплатно за андроид каквото и да има, работи зле и не му се правят поправки, ограничава ти ъпгрейда на цялото устройство и за капак на всичко е незаконно. За някои от нас все нещо от тези неща има значение.

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          Garmin Viago от play.google.com
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            Тъй, Viago се инсталира както казахме на SD картата на телефона в директория Android/Data/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin. В същата директория, със същата последователност, са папките на основната памет на телефона, като папките са празни.
                            В директория Garmin на SD картата са следните папки и файлове:
                            Директориите са - JCV, SID, databases, Diag, ExtData, Taxt, Themes. Vehicle и Voice.
                            В JCV e D304814A.jcv
                            SID - D317513A.sid
                            Картата D2755150A.img си е в папка Garmin. Като при старите устройства няма папка Map.
                            Има си съответно unl и gma файлове със същите имана.
                            Директното копиране на отключена карта не е вариант, защото в папка databases има mapTile.db и mapTile.db - Journal файлове, като в първият е описано какво да чете програмата. А тя чете само CNE 2015.10 NTU и нищо друго. Та за момента, с моите ограничени компютърни умения не виждам как може да се подкара външна карта с Viago.
                            Гледам, че опитите продължават - дано са успешни накрая.
                            Едно много умно измислено нещо от Гармин - като избереш произволна точка на картата, на някаква улица примерно, програмата ти дава адрес. Като чукнеш на адреса ти изписва координатите, а ако плъзнеш прозорчето с картата на ляво ти дава Street View на избраното място. Много удобно и практично.
                            Тук говорим за онлайн и офлайн варианта на картите, т.е. номера е валиден и при двата варианта на търсене на адрес.
                            Ако искате може и скрийншотове да ви покажа.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              Напредват нещата, ама явно отиваме към нещо подобно на стрийт-пилота - сложен ритуал за подкарване, достъпен за малцина и неподдържан от производителя.

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Въпросчета: Мога ли да си сложа картата от гармин устройството, която също е 2015.10? Интерфейса изглежда ли като гармин устройство или е по различен? Като събереш вЧеПатления би ли споделил, че ако са негативни, да не си омазвам само телефона.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X