Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Байкал и назад 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Байкал и назад 2010

    Още на връщане от Сирия си зададох въпроса: Какво следва? Отговор тогава нямах, но идеята за езерото Байкал някак постепенно ме грабваше.

    Беше време за гледане на снимки, четене на пътеписи и мечтане. Леле колко е красиво това езеро Байкал … Дали пък не мога да покарам по изоставените пътища на Байкало-Амурската магистрала … Монголия е толкова дива, трябва да отида там, а пък и пустинята Гоби … Виж ги тези планини Алтай, ще се покатеря на някой връх … Май е скучно да отиваш и да се връщаш по един и същи път, дали пък да не мина и през Казахстан … … …

    То това хубаво ама трябва да се потърси сечението на двете множества A = Мечти и B = Реалност. Всичките усилия за многократна Руска виза се оказаха напразни и изборът бе най-лесният и реализуем, двукратна чрез туристическа агенция – онче-бонче и Казахстан отпадна. Измъкнатите 6 седмици отпуска със сигурност няма как да стигнат за всичко и планът беше на 3 – 4 ключови места да се стигне до определени дати, а между тях се решава на място къде ще ходим и за колко време. В резултат се получи това (зелен трак на отиване и лилав на връщане):

    КАРТА
    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

  • #2
    До Байкал и назад 2010

    Тук по идея трябваше да има пътепис описващ ден по ден събитията, но за съжаление не се получи. След завръщането имах желание да го напиша, но за няколко месеца бях стигнал само до ден 4 и така начинанието си остана недовършено. За щастие в началото на тази година намерих достатъчно квалифициран съмишленик за сглобяване на заснетият видео материал и в резултат се роди филма "До Байкал и назад 2010".

    Пожелавам приятно гледане и се надявам да не ви заболи главата от двата часа тресене по неравните пътища (моля да извините главните герои за липсата им на операторски умения )

    * Може да се избере също и HD 720p!

    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

    Коментар


    • #3
      От: До Байкал и назад 2010

      Набързо го прецъках. Страхотно е станало

      Сега зареждам пуканките и бирите за довечера

      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: До Байкал и назад 2010

        Е-е-е-е, Дончо, най-после!
        Бравос!
        А кога ще гледаме и за "бай араб"?

        Коментар


        • #5
          От: До Байкал и назад 2010

          Изгледах филма.
          Пих си хапчетата.
          Не ми минава.
          Пак ще го гледам.
          На т'ва отгоре, тъкмо бях отказал жената да идва с мен по тия места, сега пак се запали.
          Въобще, Дончо, не си човек!

          Коментар


          • #6
            От: До Байкал и назад 2010

            Може малко в цифри да напишеш как стоят нещата. С газта си нямал проблем почти до Монголия? Колко бяха накрая километрите?

            Коментар


            • #7
              От: До Байкал и назад 2010

              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
              Изгледах филма.
              Пих си хапчетата.
              Не ми минава.
              Пак ще го гледам.
              На т'ва отгоре, тъкмо бях отказал жената да идва с мен по тия места, сега пак се запали.
              Въобще, Дончо, не си човек!

              Ама, то аз, без да искам

              Мароканският Бай Араб го няма на видео, само снимки, но да видим как ще стане работата...
              The only thing that looks good on me...is TOYOTA

              Коментар


              • #8
                От: До Байкал и назад 2010

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                Може малко в цифри да напишеш как стоят нещата. С газта си нямал проблем почти до Монголия? Колко бяха накрая километрите?
                В края на филма преди надписите има кадри със статистика на пътуването или нещо друго те интересува?
                Иначе километрите са малко под 20000 и ги изминахме за 42 дена.

                Газ наистина имаше почти до Монголия (там не!), като последното зареждане газ на влизане беше в Горно Алтайск, а след излизане в Улан-Уде.
                The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                Коментар


                • #9
                  От: До Байкал и назад 2010

                  Не ми прилоша от друсането. Даже много ми хареса. Само дето филма е за посветени. Един начинаещ няма да може да го оцени. Просто във филма разпознавах много неща, за които съм чел в други пътеписи, само дето филма ги даваше някак по-добре. Липсваше ми разказа, но пък усещането беше много по-пълно. Благодаря за усилието.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Байкал и назад 2010

                    Просто благодаря , за мен едно такова пътуване остава просто мечта .

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Байкал и назад 2010

                      Супер филм!Моята жена позна в единия участник(Васил)сина на своя братовчед от Троян Иван Кацаров!Поздрави от всички!

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Байкал и назад 2010

                        Интересно пътешествие и хубава дестинация. Благодаря за споделянето.
                        Като се опитам да гледам филмчето от youtube ми казва, че поради авторски права музиката/озвучаването на клипа е премахнато... само при мен ли е така ?
                        .

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Байкал и назад 2010

                          Страхотно преживяване!
                          Бих искал да попитам : Възможно ли е пътуването до Иркутск,Листвянка като цяло до езерото Байкал, с лек автомобил?
                          И как стои въпроса с нощуването,хотели,квартири,палатка и тн.?
                          M.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Байкал и назад 2010

                            Сега попаднах на тази тема и ето какво се появява при опита ми да гледам клипа:

                            "В този видеоклип има съдържание от SME, който е го блокирал за показване във вашата държава по силата на авторското право. "

                            Явно заради използвана чужда музика кретените са спрели клипа, което е доста кофти...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X