Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

    (((( Бутилката ми е 40 л. На Лукойла в Козлодуй ми зареждат винаги 31,5-32,5 л., докато веднъж ми напомпаха 37л. - отговорът беше, че предния ден правили метрология, ама пак ще ги викат. От тогава винаги гледам.
    Вчера, на път за морето, заредих на OMV в Търговище. Жегата ме разсея и като погледнах - брояча в добро олимпийско темпо наближаваше 38 л. Момчето успя да го изключи на 38,5 л. Вече никога няма да казвам "до горе", а колко да сипят. ))))

    С газта от OMV Търговище (38,5 л.) минах с 10% по-малко разстояние, отколкото с 32,5 л. На 17.08., връщайки се от морето (газта беше на цена 1,27-1,36 лв.), започнах да вярвам в чудеса! Подминах презрително OMV Търговище и след 20 км. газта свърши. Отбих в една схлупена газостанция преди входа на гр. Попово и чудесата започнаха! Цена 1,15 лв.!!!, колонката отсече на 32,5 л., културно обслужване. Понеже, тогава не вярвах в чудеса, си тръгнах с гадното усещане, че са ме прецакали, а аз не разбрах как?! Ослушвах се - двигателят звучеше изключително доволен, а и беше станал по-пъргав. Започнах да вярвам, когато изминах около 20% повече разстояние от всяко зареждане до сега!!! Те сигурно за това са чудеса, защото се случват само по веднъж.
    Последно редактирано от Херби; 20-08-12, 21:59.
    Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
    “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

    Коментар


    • #47
      От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

      Не мисля, че обема на коя да е течност ще се завиши в сериозни проценти от някакви си 20 градуса-35 вместо 15. Естествено има си го топлинното разширение, но то е много по-малко, и ако е само то-не може да се усети по никакъв начин.

      Имам добър приятел който работи във фирма която обслужва бензиностзнции. От него знам, че на голяма бензиностанция(ЛУК, Шел, Еко, ОМВ, РОМ) не може да се пипат колкоките защото за да се крадне трябва да са замесени доста хора. Започва се от метролога, през обикновените зареждачи, после касиерите, та до управителя на конкретната бензиностанция. Което е почти невъзможно да се случи, все някой по веригата ще се издъни, и всичката далавера отива по дявола.
      Колонките си имат допуск за грешка-май беше половин процент, и винаги грешката е във вреда на клиента, но пък това си е законно, а и надали бихме го усетили. За 30 литра бутилка(най-масов обем) това си е 150 гр.
      Търсете причината в различните газстанции и в наляганията на помпите.
      Аз нямам поплавъци и тем подобни играчки, и винаги са ми зареждали колкото си знам, че събира бутилката. Това на витарата. На астрата има, но на почти всички газстанции налягането е такова, че преодолява поплавъка, и пак пълни догоре. И пак нямам изненади.

      Изхвърлете типично българската черта-все да мислим, че се мъчат да ни прецакат, и все друг ни е виновен...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

        Моята бутилка е 60 литра,ВМЗ Сопот,изкормил съм я още преди десет години,преди месец подмених всички гумички,повече от 56 литра неможе да събере,в събота при вдигането на цената на газта от 1.19 на 1.27 заредих на входа на Асеновград от почти 0 до 46 литра ,неможа да събере повече,останах малко разочарован понеже газта си беше на старата цена ! Карам без поплавък още от времето когато се редяхме на опашки за газ и спяхме по ден-два !
        Така като се замисля ,предпазен клапан за високо на сондата нямам,имам на входа на изпарителя за високо ,обаче той мисля че е след газовия клапан !В момента имам към 45 литра газ и колата ми стои на безмилостно слънце 24 часа в годината !

        Обаче имам клапан на сондата ако потока на газ стане по голям имам клапанче ,едно като ракетка което засяда в един конус и така ограничава респективно налягането при пълнене ,съответно и при зареждане частично затваря изхода,тоест при зареждане почти не дава налягане към изпарителя ,мисля че имам и клапан ако се скъса тръбата отдолу (медната) и потока на изпускане стане голям ,клапана да заклини ! Единия със сигурност съм го оставил,за другия нямам спомен !Гумички сменям редовно,веднъж годишно,даже скоро смятам да боядисам бутилката черна че това отровно синьо ме дразни !Обаче предвид цената на бензина май скоро няма да имам време да съхне и стои в гаража боядисана
        Последно редактирано от Roninn; 21-08-12, 00:24.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Моята бутилка е 60 литра,ВМЗ Сопот,изкормил съм я още преди десет години,преди месец подмених всички гумички,повече от 56 литра неможе да събере,
          Още един талибан-късметлия.

          А това, че в 60л бутилка не можеш да събереш повече от 56 литра идва да каже, че по газстанциите наистина измерват "търговски литри", а не геометрични. Ако издебнеш достатъчно студено време, вероятно ще можеш да напълниш 56, да я оставиш да изстине добре и да допълниш още 7-8. Но после не искам да съм наблизо.

          Коментар


          • #50
            От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

            Ще пътувам,към Русе!Спирам на въпросната бензиностанция и казвам да ми зареди 30л,колкото ми е и бутилката,плащам на касата,ама въобще не поглеждам касовата бележка и тръгвам с мисълта,че имам поне 28-29 литра(до сега на никоя бензиностанция,не са ми зареждали пълният капацитет на бутилката),стигнах почти до Русе и колата,хък,мък изгасна,викам си не може да е изгорило 30тина литра за 200км,ама,както и да е на газ,нещя да запали!Добре,че винаги имам резерви от бензин,та доизкарах до Русе!Иначе,погледнах касовата бележка 20л.!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #51
              От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Още един талибан-късметлия.

              А това, че в 60л бутилка не можеш да събереш повече от 56 литра идва да каже, че по газстанциите наистина измерват "търговски литри", а не геометрични. Ако издебнеш достатъчно студено време, вероятно ще можеш да напълниш 56, да я оставиш да изстине добре и да допълниш още 7-8. Но после не искам да съм наблизо.
              Талибаните с късмет станахме твърде много... Знам, знам, не ми обяснявай, все някога някой ще гръмне...

              А за "търговски" или геометрични литри има лесно обяснение-някой някъде е сметнал, че тази бутилка ще има такъв и такъв обем. В действителност бутилка с бутилка няма еднакви. Така, че колко литра събира е приблизително, реалността почти винаги е по-друга.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                бутилка с бутилка няма еднакви.
                Чак такъв разнобой нямат, а и сметката излиза.
                Ама ти знаеш по-добре.

                Коментар


                • #53
                  От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                  Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                  Къде е разположен този датчик? Аз съм пълнил балона на свое усмотрение на 93%..
                  На люка. Трипътен кран с букса, кабела минава подземно към ел.таблото и от там обратно се управляват пневматичните кранове. Затваря крана за зареждане от газовоз. Изискването е мисля от 2004 г. и стари обекти нямат такава защита. Има и нови на които не им работи пневматиката.

                  Газта и горивата у нас се продават на дребно на реална температура, а не приравнени към 15 градуса литри. В разходомерите няма температурни датчици за преизчисляване на наливаното в автомобила гориво. На едро продажбите са в литри при 15 градуса.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • #54
                    От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                    Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                    Газта и горивата у нас се продават на дребно на реална температура, а не приравнени към 15 градуса литри.
                    Сигурен ли си?

                    иначе, при подземни цистерни температурата е 13-18 градуса и там няма проблеми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сигурен ли си?

                      иначе, при подземни цистерни температурата е 13-18 градуса и там няма проблеми.
                      Много сигурен. Подземни са за безопасност, а ако са надземни трябва да има слънцезащитен покрив. Реално лятото при зареждане на малки количества газта е с температурата на колонката, при по големи количества е с температурата на резервоара. Пипни маркуча при зареждане.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #56
                        От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                        Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                        Много сигурен. Подземни са за безопасност, а ако са надземни трябва да има слънцезащитен покрив. Реално лятото при зареждане на малки количества газта е с температурата на колонката, при по големи количества е с температурата на резервоара. Пипни маркуча при зареждане.
                        Температурата лятото на такава открита цистерна макар и да е бяла са ми казвали, че достига 50 С.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Температурата лятото на такава открита цистерна макар и да е бяла са ми казвали, че достига 50 С.
                          Много е. Тези дни ако имам възможност ще погледна на обект с електронен нивомер на газта.
                          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                          Е250 1998-продаден
                          Субару Пустош

                          Коментар


                          • #58
                            От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                            Температурата на каквото и да е, на открито, през лятото достига и надминава 50 градуса. Цистерната с нищо не е привилегирована, освен че понякога има навес, чиято температура си стига 50 градуса, та отдолу да се живее по-лесно.

                            Коментар


                            • #59
                              От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                              42,14 градуса в момента е температурата на газта според нивомерната система на външен балон, заобиколен с 20 сантиметра бетон и покрив от поликарбонат.. Като сега температурата на вън е 32 градуса според синоптиците..

                              Коментар


                              • #60
                                От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                                Чак сега видях темата и аз да се изходя по въпроса с двайсете бара.
                                Предпазните клапани на всяка газостанция избиват на 16 бара, тоест нялягане от рода на 18-20 бара е почти невъзможна мисия.
                                Зареждането лятно време от газостанций с открити резервоари е нежелателно.Температурите достигат до 50+ което си е чиста измама на клиента.
                                При мен днес 32 външна 30,5 на газа 24,5 на бензин и дизел, резервоарите са поне метър подземни.
                                __KTM__

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X