Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатикът отказа...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатикът отказа...

    Патентът, казват, идва от някъде на юг от щатите, Мексико май, ма не съм сигурен. На него разчитам, когато си карам велосипеда. Обаче днес отказа - 42 на сянка и още поне десет на талази от асфалта нагоре. Ужас! Добре поне, че жена ми беше командировка и карах сам. Иначе щеше да ни е последното съвместно каране, сигурен съм.

    Прибрах се преди два часа, но душата още я няма. Велосипеда го заср@х в двора и бегом в банята, после бира. Утре няма да кажа на моята, че е повреден, пък каквото сабя покаже. Може нейният да работи.

  • #2
    От: Климатикът отказа...

    Провери си ангренажния ремък и го натегни.
    Налягането на азота, в предна лява гума, не трябва да е по-ниско от 21 бар- от там зема охлаждането.
    И най-важното- високо горе в дясно, на задкормилното устройство има едно винтче -трябва да е завито, иначе от там излиза вакуумът.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Климатикът отказа...

      Тая заран около седем си работеше нормално - 26 градуса, приятна температура и свеж въздух.

      Обаче не ще да намали насрещната струя и мАтора губи мощност по баирите. Моя иди-дойди се справя, но 50-килограмовия зад мен прискърцва нещо и диша тежко.

      Часът на истината - след няколко часа по обратния път. Бирата съм я строил в хладилна кутия до портата още.

      Коментар


      • #4
        От: Климатикът отказа...

        Ти да не си обърнал погрешка клапата за газовете? И от там ти връща аспуха в левия крачол и губи мощност.
        За потока отдясно на геврека има една матракулка- завърти я малко към посоката на движение на ППС.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Климатикът отказа...

          Вие сте герои! Няма сила на земята, която да ме принуди да карам со велисопедо в тоя мор! Аз едва изтрайвам в колата докато "тръгне" климатика

          @сто - инсталирай и леден душ/басейн срещу хладилната кутия - така ще ти е пълен кефа И не се отчайвай - климатикът ще работи идеално от края на септември до средата на април, вземи само зимни гуми
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #6
            От: Климатикът отказа...

            Говорих с едни майстори по климатици, масово се случвало напоследък. Хубавото е, че са намерили решение и от утре влиза в сила, лошото е, че ако си с'о велосипедо, ще ти трябва сушоар. Две убаФ няма, но поне няма да е горещо.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Климатикът отказа...

              УживЕхме!

              Ми, герои! Магарета, ма нейсе. Времето беше с нас, само 35, но този път дозаредихме течен фреон от старозагорско на кея и после беше лесно. Пък и няма 10км до банята, все пак.

              Малко т.т. данни за моторите:
              кубатура - общо около 120-125кг на двата
              размер на буталата - около 330см h общо
              години - 94(делят се по равно, за разлика от килограмите и височината)
              Единият влиза от време на време в сервиз, другият се инати - киха, кашля, но даяни. И двата имат склонност към недозагряване зимата, но лятото само единия прегрява леко за сега.

              Обаче е такъв кеф да се движиш! Опитайте, не боли много.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X