Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    къде мислиш да се монтира, че да се вижда диодната индикация???? по-добре му сложи някакво зумерче.
    а ако има и функция за лесно юзерско програмиране /примерно на % на фаровете/ хептен ще е удобно
    Най малкия проблем е ако искаш да ти сложа зумер да ти надува главата. Това не е проблем. А юзерското програмиране е за включване и изключване на някои функции само. Ако можеш ме убеди, че трябва да се пусне PWM за да работят фаровете на някакъв процент. Аз лично ще ти изтъкна доста факти против такава функция. И ако някой толкова иска - за него ще е така. Изходите са с 45 А MOSFET транзистори, така, че не е проблем да се направи, но няма смисъл. (или поне за мен). Но ако решиш да използваш някое от моите устройства - винаги мога да ти го направя както желаеш.
    А за монтажа - ами всеки си решава къде аз лично моето съм си го монтирал до управлението на газовата.

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
      Най малкия проблем е ако искаш да ти сложа зумер да ти надува главата. Това не е проблем. А юзерското програмиране е за включване и изключване на някои функции само. Ако можеш ме убеди, че трябва да се пусне PWM за да работят фаровете на някакъв процент. Аз лично ще ти изтъкна доста факти против такава функция. И ако някой толкова иска - за него ще е така. Изходите са с 45 А MOSFET транзистори, така, че не е проблем да се направи, но няма смисъл. (или поне за мен). Но ако решиш да използваш някое от моите устройства - винаги мога да ти го направя както желаеш.
      А за монтажа - ами всеки си решава къде аз лично моето съм си го монтирал до управлението на газовата.
      аз имам и на двете коли, благодаря за офертата

      ясно е, че можеш да го направиш по поръчка, но аз разбрах че идеята е за масово производство, затова предложих да издава звукови сигнали - при запалване и при гасене и евентуално при проблем /еднокрани, не постоянно да пищи/, защото не винаги ще се монтира на видимо място, за да се вижда диода.........а и кой ще го гледа

      успех с разработката, търсенето е голямо и тепърва ще се засилва
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        кой ще го гледа
        Ако не го гледа - да е гледал!

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          аз имам и на двете коли, благодаря за офертата

          ясно е, че можеш да го направиш по поръчка, но аз разбрах че идеята е за масово производство, затова предложих да издава звукови сигнали - при запалване и при гасене и евентуално при проблем /еднокрани, не постоянно да пищи/, защото не винаги ще се монтира на видимо място, за да се вижда диода.........а и кой ще го гледа

          успех с разработката, търсенето е голямо и тепърва ще се засилва
          Разработката е готова, а и то не в единична бройка понеже в платкаджийниците за единични бройки дерат кожи По поръчка мога да направа дребни промени предимно в софтуера и в частност в хардуера И то за да има ползвателя разни дребни глезотийки които му харесват на него. А иначе всичко което е различно от паленето и гасенето са си дребни гъзарийки. Просто съм ги сложил защото имам доста ресурс. В интерес на истината и аз имам, и даже моето е с графичен дисплей, на който ми показва във всеки един момент напрежението на заряд, грешки ако минат по KAN шината, лампа ако ми изгори, разхода на гориво и още сума други неща и освен това ми пали и гаси фаровете . Само, че не мисля, че някой би си сложил устройство за 1000 лв примерно със стотици функции което между другото да му пали фаровете В момента говориме за устройства на които основната цел са светлините и всичко останало е един вид бонус.

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Привет и от мен. Само искам да ви кажа (както на мен ми казаха) преди да слагате каквото и да било , да проверите дали колата ви няма фабрично гнездо за дневни светлини. Бях са засилил да слагам и аз реле допълнително , но след 1 ч. превод на книжката и от други сайтове си реших проблема с реле за 12 лв. В моторния отсек имам ел.блок в който има няколко празни гнезда за релета. Преведох кое гнездо е за дневни светлини (на немски е TAGFAHRLICHT) и след поставяне във съответното гнездо реле ефекта беше следния. При палене светват късите без да светят габарити отзад и светлини по таблото, след пускане на фаровете всичко си работи нормално. За това иаскам да ви кажа да проверите много добре дали нямат вашите коли такова нещо. Заводското си е най-добре. Мойта кола е форд фокус 2000 г. За колеги които имат такава кола имам снимки и схеми които мога да дам. За ладата нивата проблема е решен с листче на таблото"пусни фаровете" и " изгаси фаровете" работи без отказ Поздрави.
            ЛАДА НИВА 1.7
            Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Миналата седмица минах покрай познат "жичкаджия" (тв-техник, поставя и аларми на автомобили) и се сдобих с едно реленце, на което има някаква платка. Мери заряда и включва след 13.7 волта.
              Има пет извода: + от контактния ключ на втора позиция, + от ключа за фаровете (постоянен, преди позициите на ключа), дава + към късите без габарити, минус от някъде и + (взема или дава - нямам идея) от осветление на таблото или първата позиция на ключа за фаровете. Късите се включват секунда-две след като запали двигателя и угасват веднага след него. Ако реша да си включа габаритите или фаровете - устройството спира и фаровете си работят по старата схема. Какво има в платката - незнам, научих само, че го продава за 30лв с монтажа. Монтажа на една 21-годишна баба аз си го направих и цената беше символична. Ако работи безпроблемно ще си поискам още едно за джипката после.

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Миналата седмица минах покрай познат "жичкаджия" (тв-техник, поставя и аларми на автомобили) и се сдобих с едно реленце, на което има някаква платка. Мери заряда и включва след 13.7 волта.
                Има пет извода: + от контактния ключ на втора позиция, + от ключа за фаровете (постоянен, преди позициите на ключа), дава + към късите без габарити, минус от някъде и + (взема или дава - нямам идея) от осветление на таблото или първата позиция на ключа за фаровете. Късите се включват секунда-две след като запали двигателя и угасват веднага след него. Ако реша да си включа габаритите или фаровете - устройството спира и фаровете си работят по старата схема. Какво има в платката - незнам, научих само, че го продава за 30лв с монтажа. Монтажа на една 21-годишна баба аз си го направих и цената беше символична. Ако работи безпроблемно ще си поискам още едно за джипката после.
                Ми то същата работа ти върши едно реле за 2 лева и диод от някъде си и схемата цитирана по рано в темата(много по проста за свързване),ако става въпрос за цена.Ми ако заряда ти е 13.5 волта(зимата-фарове,вентилатора на парното,отопление на стъклата,подгравяне и на други места)-движиш се,но си с глоба моментално!!!
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Миналата седмица минах покрай познат "жичкаджия" (тв-техник, поставя и аларми на автомобили) и се сдобих с едно реленце, на което има някаква платка. Мери заряда и включва след 13.7 волта.
                  Има пет извода: + от контактния ключ на втора позиция, + от ключа за фаровете (постоянен, преди позициите на ключа), дава + към късите без габарити, минус от някъде и + (взема или дава - нямам идея) от осветление на таблото или първата позиция на ключа за фаровете. Късите се включват секунда-две след като запали двигателя и угасват веднага след него. Ако реша да си включа габаритите или фаровете - устройството спира и фаровете си работят по старата схема. Какво има в платката - незнам, научих само, че го продава за 30лв с монтажа. Монтажа на една 21-годишна баба аз си го направих и цената беше символична. Ако работи безпроблемно ще си поискам още едно за джипката после.
                  Колега, цената на такива устройства винаги е символична Само,че ако смяташ само частите като покупка от магазина. Аз примерно дори ги купувам на едро и ползвам и отстъпка. ако искаш, мога да ти калкулирам моето устройство Май излизаше доста под 10 лв. Ако искаш мога да ти изпратя частите на доставните цени и да си го сглобиш. Така излиза най-евтино. Ааа, забравих. Може ако искаш да ми ползваш компютъра за да ти е безплатен софтуера за разработка на схемата и платката и да си напишеш програмата. И ще имаш доста интелигентно устройство доста по-евтино от това което ти е дал комшията и което мога да предположа с доста голяма точност какво има в него.
                  Ако обаче го закупиш от мен - цената няма да е под 10 лв . Аз ще си хвана цената на софтуера (може би съм един от малкото които са си го плащали ), цената на това, че съм учил за "жичкаджия", безсънните нощи в които е мислена схемата, безсънните нощи когато е разработвана платката, времето когато е писан софтуера, времето когато е разработвана кутията в която ще ти го опаковам....
                  Не знам дали ме разбра. Не се заяждам. Просто искам да ти кажа, че ако наистина искаш нещо качествено - то си има цена която не се образува само от сумарната цена на материалите. Виж, друг е варианта ако искаш да има нещо си там. Тогава наистина при положение, че няма да търсиш качество и сигурност трябва да наблегнеш на ниската цена.
                  Така, че всеки сам решава на кое ще заложи.

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    Ми то същата работа ти върши едно реле за 2 лева и диод от някъде си и схемата цитирана по рано в темата(много по проста за свързване),ако става въпрос за цена.Ми ако заряда ти е 13.5 волта(зимата-фарове,вентилатора на парното,отопление на стъклата,подгравяне и на други места)-движиш се,но си с глоба моментално!!!
                    Ще видим зимата, стара баба няма много работещи консуматори. Както съм свързал всичко, заедно с късите светва и индикацията за къси на таблото. Все се надявам да видя, ако изгасне - на видимо място е. А и за лаик като мен е по-добре някой да му тикне готово решение в ръцете, отколкото да ползва безвреме пожарогасител. Пък и искрено се надявам тази неумност да отпадне, когато преброим пилците догодина.

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Ще видим зимата, стара баба няма много работещи консуматори. Както съм свързал всичко, заедно с късите светва и индикацията за къси на таблото. Все се надявам да видя, ако изгасне - на видимо място е. А и за лаик като мен е по-добре някой да му тикне готово решение в ръцете, отколкото да ползва безвреме пожарогасител. Пък и искрено се надявам тази неумност да отпадне, когато преброим пилците догодина.
                      Прочети още веднъж какво си написал-вярваш ли че ще се запали или даде на късо нещо елементарно с реле и диод,отколкото някаква самоделка сътворена в някой партер.А ако преброим пилците,аз ще имам едно реле резерва,а ти ще си назад с 30лв и една ненужна кутийка.
                      Нищо лично,ама как мислите работят на по старите автомобили оригинално изградени инсталации за дневни светлини с контролери и мерене на волтажа ли!!!

                      П.П. Не вярвам да отпадне тоя закон,все пак сме "европейци",всичко е заложено от години.Ако не се лъжа през 2005 или 2006 бе прието всички произвеждани автомобили да имат тая система за дневни светлини с ясната нагласа някой ден цяла Европа да се движи на фарове през деня.
                      Последно редактирано от Валентин Исаев; 28-08-12, 23:57.
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                        Прочети още веднъж какво си написал-вярваш ли че ще се запали или даде на късо нещо елементарно с реле и диод,отколкото някаква самоделка сътворена в някой партер.А ако преброим пилците,аз ще имам едно реле резерва,а ти ще си назад с 30лв и една ненужна кутийка.
                        Нищо лично,ама как мислите работят на по старите автомобили оригинално изградени инсталации за дневни светлини!!!

                        Не си ме разбрал - аз 30лв не съм дал.
                        А пилците, макар и грубо да звучи, ще са "спасените животи" заради включените светлини ако някой си направи труда да събере данни за година без да ги нагаждат към нуждите си.
                        Последно редактирано от сто; 28-08-12, 23:37.

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          А пилците, макар и грубо да звучи, ще са "спасените животи" заради включените светлини ако някой си направи труда да събере данни
                          Няма кой да направи тази сметка. Просто защото на тези които трябва да разпоредят да се направи не им пукйа особено дали са загинали 1000 или 1200 човека. Всичко е до мода и да се правим на европейци.

                          Вече го казвах, ама хайде пак-като не светехме денем да не сме се изтрепали по пътищата? Вярно, има и някакъв процент на загинали които нямаше да са мъртви ако фаровете на колите им светеха през деня, но са пренебрежимо малко. Ако искат реално да намалят смъртните случаи на пътя-има много по-ефективни начини, ама струват доста повече пари, а и иска да се работи. А "труд" е мръсна дума в България...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Коле, как няма да е мръсна дума "труд', като от работа се става гърбат, а не богат... А и ние българчетата гледаме все да минем по тънката лайсна ако може...

                            Извинявам се за спама

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                              ....
                              Нещо криво съм написал, явно...

                              За да е ясно - въобще не коментирам разумната цена на такова устройство!
                              Нито пък труда, средствата и умствените възможности, позволяващи да се стигне до такова решение. Напротив - опитах се да обясня до колкото мога какво съм получил наготово за всички, които биха могли сами да съберат две и две. Аз немога и за това съм си потърсил готово решение. Дали това, което съм получил почти даром, е нещо наистина качествено или откровен боклук - пак не се наемам да съдя. За сега "отбива номера", а целта ми е била точно такава.

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от ittso
                                Стига де, разработката, та разработката. Всеки който разбира от жици и малко от програмиране може да сглоби подобно нещо за ден, два - т.е., толкова би траяла подобна разработка. Ако ли пък не разбира от програмиране, а само от жици, пак би се справил за подобно време без устройството да се управлява от контролер.
                                За 2-та дена които ще загубя да измислям топлата вода (която вече е измислена) ще загубя повече пари, отколкото ако си ги взема готовото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X