Обява

Свий
Няма добавени обяви.

информация за Pathfinder

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • информация за Pathfinder

    На кратко планирам да купя Pathfinder Elegance AT. Тъй като видях, че не малко хора във форума имат такъв автомобил, искам да ги попитам доволни ли са като цяло от покупката. Интересува ме основно качеството. Нямам желание да посещавам сервиза често (За пример с предишната ми кола Ford Mondeo проблемите започнаха още на първата година - повреден климатроник, ксенона се скапа, CD Changer-а се скапа и т.н.) Също как е нивото на сервиза и въобще обслужването на Nissan-Sofia?

  • #2
    До: информация за Pathfinder

    Джипа е супер, малко му е тежко купето за този двигател, но след чип тунинг е още по-добър. За автоматичната скоостна кутия нямама представа, но ръчната е добре. Вози меко и е надежден, ESP e много добро. На режим Auto харчи малко повече, но на 2wd средния разход е 9.7/100. 4-5 пъти е излизал извън България и е много удобен за дълъг път и пътешествия, над 5 000км извън страната. Гумите са рядкост заради това, че са нов размер, предлагат се на Нисана (255/65/R17) и Мерцедес МЛ. Напълно става и размера за Тойота Ланд Круизер (265/65/r17). Скоро джипа беше в сервиз (38 000км) заради дефектен маховик на съединителя и бързото изтриване на на съединителя, на 22 000 км нов съединител, но не са забелязали маховика (Autoshop Atanasov гр.Пловдив) . За нов съединетел колата стоя в сервиза за един месец, частта идваше чак от завода в Испания. Съединителя го платих, а маховика е гаранционен ремонт. По информация от сайта на Нисан София за сервизиране на над 5 дена се полага заместващ автомобил, но в разговор казаха в прав текст, че няма такива автомобили. Като цяло автомобила е страхотен! Ето една тема със снимки на друг собственик на Pdthfinder. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ght=pathfinder

    Коментар


    • #3
      До: информация за Pathfinder

      Незнам колкое супер тази кола, вчера доиде при мен мой познат с такава и се разприказвахме, наистина е доволен от автомобила, но в момента си поръчва нови спирачни дискове защото старите били износени, реши направо да са керамични за да не се износят пак толкова бързо. Та се чудя какви материали ползват за направата на новите коли, всъщност не се чудя направо се мая .

      Коментар


      • #4
        До: информация за Pathfinder

        Мерси за отговорите... аз така или иначе вече се отказах от тази кола, не за друго, а защото персонала в Nissan-Sofia няма представа как да се държи с клиентите си... А ако са толкова некоректни още при процеса на покупката не ми се мисли какво ще е по-нататък със сервиза. Вероятно ще се насоча към TM Auto

        Коментар


        • #5
          До: информация за Pathfinder

          Хубаво е да посетите чужди форуми като този например и да видите за какво става дума. Така най лесно ще прецените всчки плюсове и минуси(ако има такива). Там хората си споделят общо взето всичко, което е достатъчно за един човек да си направи правилните изводи. Все пак тоя форум е от "Бяла" държава, макар и с преобладаващо във всички нюанси черно население.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            До: информация за Pathfinder

            Не знам колко са добри, но ми прави впечатление че които си купи, бързичко се отървава от Нисана. При това с двигател на Рено..........

            Коментар


            • #7
              До: информация за Pathfinder

              Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
              Не знам колко са добри, но ми прави впечатление че които си купи, бързичко се отървава от Нисана. При това с двигател на Рено..........
              Еми аз се опитвах точно това да ти кажа преди време, ама ти явно беше нахъсан тогава...
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                До: информация за Pathfinder

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                Еми аз се опитвах точно това да ти кажа преди време, ама ти явно беше нахъсан тогава...
                Аз да съм бил нахъсан относно Нисан Патфайндър????

                Коментар


                • #9
                  До: информация за Pathfinder

                  В интерес на истината ставаше въпрос за Наварата. А и двете и Наварата и Pathfinder-a, имат общи задвижващи възли и най вече за прекрасните дизели на Рено, И понеже бях чел в посочения от мене форум доста любопитни неща(като например, че съединителя е консуматив непокриван от гаранцията, и се сменя за 18000 мили 3 пъти) та затова. Чувам сега че правили някви промени уж....
                  Абе карай минало. Трябва да се чете и проучва повече преди да се купува това ми е съвета, без значение за какъв автомобил става въпрос. Хеле пък за нас това важи в повече, поради вечния ни недостиг на средства. А доброто предварително проучване по световните форуми дава съвсем ясна представа за това дали парите ще са "добре" похарчени. При нас субективизма винаги е играл особенна и често негативна роля. Когато го разбираме обаче, обикновенно е вече късно, и почват постинги от сорта "какво да правя сега?"
                  Поздрави
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: информация за Pathfinder

                    Дааа, така си е! Наварата ми е слабост. Особенно предпоследната. За съжаление нямам лични наблюдения, но познат с такива, правеше много ласкави обобщения от контактите си от близък вид с Наварата

                    Коментар


                    • #11
                      До: информация за Pathfinder

                      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                      Незнам колкое супер тази кола, вчера доиде при мен мой познат с такава и се разприказвахме, наистина е доволен от автомобила, но в момента си поръчва нови спирачни дискове защото старите били износени, реши направо да са керамични за да не се износят пак толкова бързо. Та се чудя какви материали ползват за направата на новите коли, всъщност не се чудя направо се мая .
                      та значи аз съм тоя с дисковете проблема е в накладките за керамичните дискове че много зор се намират а автомата ги яде през 20000км. моя е на 86000км. за 14 месеца и други ядове освем със спирачките не ми е давал освем че се разлетяха пластмасите на багажника който е на тавана още веднага ама те хората са го казали всичко излишно знаете къде сервиза във София е под всякаква критика много продажби малка база и хора ама това е проблем за всички представителства, иначе 2.5 тди си е малко за това купе чип му не трябва и без това са изкарали масимума от мотора иначе като цяло между цена,поведение на пътя и качество по десетобалната от мен 7
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X