Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане на хидравлика на волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Присаждане на хидравлика на волан

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Хидравличната кормилна кутия работи с АТФ а тракторските хидравлики с хидравлично масло. Та най добре си сложи мерцедесовата помпа, барабар с казанчето. Не знам само как ще се отрази още една помпа на анемичния двигател.
    В случая за АТФ си прав но си работи дълговечно и с хидравлично, стига да е по-качествено и хидравликата да е от по-старите, а мисля че няма да се набута с някоя нова. Няма да се отрази много на двигателя нищо че е анемичен, това е може би единственият смислен двигател правен от руснаците, естествено че трябва да е в средата на седмицата
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #17
      От: Присаждане на хидравлика на волан

      Принципно маслото за хидростатични системи се пени, което хич няма да изкефи кормилната кутия.
      Ако има сила двигателчето да върти още една помпа не бих се замислял.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Присаждане на хидравлика на волан

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Принципно маслото за хидростатични системи се пени, което хич няма да изкефи кормилната кутия.
        Ако има сила двигателчето да върти още една помпа не бих се замислял.
        Има,бре,що да няма?
        Иначе,колега,наистина,това което е дал колегата petroffbg е полезно.Не знам,само на каква цена ще се продават и дали ще пасне,точно на кутията на владимиреца
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #19
          От: Присаждане на хидравлика на волан

          Има извод и за хидродвигател, поне на моят имаше. Особен двигател е, пригоден да работи в димен режим, абе или аз бях късметлия или.... За 10 г. не мръдна и нищо по него не беше правено. Не гореше масло, а си навъртя доста часове. Аз бих го направил с орбитала и хидро цилиндър, но човекът иска да му е евтино а орбитала евтинджос няма.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Присаждане на хидравлика на волан

            Тони Дъртия има такъв дръгел, с присадена кормилна кутия, естествено от ГАЗ 53 , която не е чувала за хидравлика. А той от своя страна не се оплаква от тежък волан, при все че едното колело сочи към Ихтиман, другото на Северозапад. Верно, че е як, ама май и газковата кутия подобрява нещата спрямо оригиналната.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Присаждане на хидравлика на волан

              Повечето пъти трудното въртене идва от грешен свес на предните търкалета,а знайно е че при тракторите той няма нищо общо с автомобилите.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                От: Присаждане на хидравлика на волан

                Волана при шофиране се търпи няма прблем, обаче като почна работа по някоя крива нива с мн маневри става страшно . Един колега ме светна с делител да го направя с помпата от трактора , сега проучвам как ше стане номера. Само ме притеснява тази кутия от мерцедеса да не излезне прекалено маломощна за натоварванията на които е подложен трактора при работа .
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #23
                  От: Присаждане на хидравлика на волан

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Повечето пъти трудното въртене идва от грешен свес на предните търкалета,.
                  как да го видя дали е грешен ??
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • #24
                    От: Присаждане на хидравлика на волан

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Повечето пъти трудното въртене идва от грешен свес на предните търкалета,а знайно е че при тракторите той няма нищо общо с автомобилите.
                    Или от добре обгрижена механика на кормилната уредба.
                    Искаш да кажеш сходимост, нали?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Присаждане на хидравлика на волан

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Или от добре обгрижена механика на кормилната уредба.
                      Искаш да кажеш сходимост, нали?
                      То и няма какво да я обгрижваш освен здраво мазаниье, като всяка руска техника. Наклон по вертикала. При този вид техника, ако не е 4х4 си трябва яко събиране в долният край, чак нереално изглежда но е така. Когато го взех моят от Агромашина, чистак нов, си беше нормален отпред и трудно управляем. Естествено и всичкото болт и гайка завити на ръка и... типичните за руска техника болежки. Но баща ми и комшията стари трактористи бързо го вкараха в час, та тогава и реглажа на предницата. Така трябвало. За тези години експлоатация едно блокиране на 1-ва бавна и периодично рахлабване на ръкавите към скорости. Блокирането се оправи с ЧУК а разхлабването със ринг от тел заварен към главите на болтовете. Те това за толкова години. А и моточас метъра блокира на 3х. и нещо часа.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Присаждане на хидравлика на волан

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        То и няма какво да я обгрижваш освен здраво мазаниье, като всяка руска техника. Наклон по вертикала. При този вид техника, ако не е 4х4 си трябва яко събиране в долният край, чак нереално изглежда но е така. Когато го взех моят от Агромашина, чистак нов, си беше нормален отпред и трудно управляем. Естествено и всичкото болт и гайка завити на ръка и... типичните за руска техника болежки. Но баща ми и комшията стари трактористи бързо го вкараха в час, та тогава и реглажа на предницата. Така трябвало. За тези години експлоатация едно блокиране на 1-ва бавна и периодично рахлабване на ръкавите към скорости. Блокирането се оправи с ЧУК а разхлабването със ринг от тел заварен към главите на болтовете. Те това за толкова години. А и моточас метъра блокира на 3х. и нещо часа.
                        Аз,на моя му смених подложките на ябълковидните болтове,тези пластмасовите,сега няма луфт и добре си завива Иначе,и аз когато го вземах моя чисто нов,ама не от агротехниката,от някакъв частник,де ги внасяше,93-та година,и беше стоял сигурно две години из складовете и под слънцето,но единствено проблеми съм имал със реверса,разбила ми се е оста и гнездото на лоста и от там идва клатене на лоста, и трябва да се затяга през 10 моточаса Иначе моят сега е на 3610 моточась
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #27
                          От: Присаждане на хидравлика на волан

                          Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                          Волана при шофиране се търпи няма прблем, обаче като почна работа по някоя крива нива с мн маневри става страшно . Един колега ме светна с делител да го направя с помпата от трактора , сега проучвам как ше стане номера. Само ме притеснява тази кутия от мерцедеса да не излезне прекалено маломощна за натоварванията на които е подложен трактора при работа .
                          Ей тука не позна,помпата за хидравликата на трактора е НШ-10(дебит 10 литра в минута)и е предназначена само за това,ако решиш да я използваш и за волана,системата няма да работи.Всяка хидравлична система(разпределител,дозатор-помпа)имат така нареченият "слив" при покой(разбирай помпата върти маслото в казана непрекъснато),при задействане,шибър праща маслото в желаната от теб посока като слива спира до изключването на командата,няма как една помпа да работи с повече от един разпределител,защото през другия маслото ще се връща свободно в резервоара.При такова свързване ще имаш две неработещи системи.
                          P.S.Провери си втулките на шенкелите за луфтове,ако са износени-смени ги,райберовай и натъпчи със грес,помага много за олекването на волана.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Присаждане на хидравлика на волан

                            Пичове,и аз искам да си правя хидроуправление на Т-25 /Владимирец/.Поинтересувах се и понабавих туи онуи.Например Оптиком имат помпа дозатор.там намерих и една схема за монтаж,от която е видно,че е необходим някакъв изглаждащ клапан.Ако някои знае какви данни има този клапан,а още по добре ако знаете от къде да го купя...Също така,знаете ли колко трябва да е дълъг цилиндъра,какъв ход да има,казанчето какво количество масло да побира??? Пишете,че ме обзема отчаяние..... Георгиев.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Присаждане на хидравлика на волан

                              Колега, извинявай че ти цапам темата, но да отварям нова само заради един въпрос...
                              И аз се каня да слагам хидравлична рейка, но на една мазда В. и намерих помпа от паджеро и кутия от фероза. Дилемата ми е следната - на ферозата на схемата за хидравликата има изобразен един възел, който ми прилича на разпределител. Има ли някой с фероза, който да сподели има ли го наистина на джипа, защото схемата е малко неясна и ако го има - ще работи ли кутията коректно и без него? Съвети за избор на друга помпа са закъснели, а кутия от друг джип ме хвърля в космическия ценови сектор от 250 лева и нагоре - също не ме устройва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Присаждане на хидравлика на волан

                                Здрасти колеги. Някой успя ли да монтира хидравлика на волана на Владимирчето. Аз пробвах с секторна кутия от мерцедес 124 ка. Направих паланка за захващане то на кутията, преправих оста да пасне на хебела на Трактора, сголбих го но при пробите се оказа че посоката на въртене на Секторна та кутия е обратна от курмилна та кутия на Трактора. Сега ще потърся орбитрол и цил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X