Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "палатка" с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: На "палатка" с джип

    Има още една свежа идея за такава рамка за баня. Купува се обръч за въртене от по-големия размер и пердето за баня се нанизва на него. Обръчът се привързва на 3 места и се висва на някой клон.
    А който има малки деца може да ползва обръча и по предназначение.

    Коментар


    • #62
      От: На "палатка" с джип

      Идея е, обаче заема бая място (труден за превозване), и не се по големи (по широки) от обръча като мен например

      Коментар


      • #63
        От: На "палатка" с джип

        Първото което ми хрумна беше обръча, но както каза Paladin нито се разглобява нито е удобно за по-едър човек да се изкъпе. Иначе принципа е същия връзва се на някой клон и получаваме чудесна душ кабина.
        '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

        Коментар


        • #64
          От: На "палатка" с джип

          Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
          Де са тези душове, че подозирам като моя са, което означава че на мен ми е недостатъчен дебита.

          А, тази лампа много я одобрявам, ама пусто нямам шанс да си я направя сам. Това ми е първият въпрос по който ще говорим като се запознаем на живо.

          А съм ЗА и когато има някъде по форума интересни за тази тема неща да пускаме препратки
          Днес се прибрах след близо 2 месеца на Г.Беглик. Ако Ви е интересно -телефона ми е в подписа

          Коментар


          • #65
            От: На "палатка" с джип

            Ако на някой му е интересно, мога да споделя. За сега нямам време за отделна тема, но мога да давам малко акъл. Например:
            Ходя на палатка из горите от има, няма 40г. Почнал съм с раница и после с това от аватара.
            Та от този опит се установи:
            Бирата не е студена и мръвките бързо се развалят. Решението е хладилник на ГАЗ - разход от 7 грама на час. Прави и лед , около 200 Евра.

            Добив на дърва за огън- моторен трион, сега са за по 150-200лв.Брадва за доразфасоване, най доброто е Фискарс, но и всякаква друга върши работа.
            Топлия душ за дамите е авейлабъл нонстоп, стига да не съм погинал. Пак на газ - разхода е като за туристически котлон, и то само за времето за къпане.Самият душ го взех от участник във форума за около 20-30лв, който е и ТП, май беше Булекстрийм.цом, за което съм им много благодарен, със еди съвет:
            филтъра на входа на помпата е доста груб. Хубавия факт, че отворите на душа са малки, се компроментира от факта, че след около 2 часа смучене на вода от Г.Беглик, дебита спадна доста. Решението бе лесно, но е добре да има атеншън!!
            За осветлението. Основното в Началото бе на гас, ама оная течната питайте вашите за газен фенер, ....Свещи, батерии,Петромакс и каквото се сетите. сега съм на ток с ЛЕДдиоди. СВЕТИ МНОГО Добре!!!!!!
            Та, за сега толкоз. На който му е интересно при мецаните -винаги е добре дошъл.

            Коментар


            • #66
              От: На "палатка" с джип

              Аз другата седмица ще ти дойда на гости, ти да намериш някое кафене което ще ти е удобно, хем да се запознаем, хем да дадеш някоя идея.

              Коментар


              • #67
                От: На "палатка" с джип

                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                Аз другата седмица ще ти дойда на гости, ти да намериш някое кафене което ще ти е удобно, хем да се запознаем, хем да дадеш някоя идея.
                Ако става въпрос за мен, от утре съм и с телефон. Кафето е на 10м.

                Коментар


                • #68
                  От: На "палатка" с джип

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ако става въпрос за мен, от утре съм и с телефон. Кафето е на 10м.
                  За теб е, за теб. Само че до неделя ми е запълнено.
                  Стана като чат, за което се извинявам

                  Коментар


                  • #69
                    От: На "палатка" с джип

                    Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                    За теб е, за теб. Само че до неделя ми е запълнено.
                    Стана като чат, за което се извинявам
                    Е, за след Неделя още не знам. Но дългата почвка мина. За сега съм тук.

                    Коментар


                    • #70
                      От: На "палатка" с джип

                      Направо като се разберете пишете тук ако мога ще се включа в срещата и аз с удоволствие.
                      '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                      Коментар


                      • #71
                        От: На "палатка" с джип

                        Да използвам и аз темата,горе -долу "по темата".Значи, дамската част иска да преживее спане в джип.Днес направих малко панаир пред офиса-изхвърлих всичко на тротоара,набутах двоен дюшек /интекс/ в Гранда,надух го и се поизлегнахме насред София вътре. Получава се,ако не е надут съвсем до последно.
                        Освен констатацията, че отвътре не можеш да си отвориш багажника,възниква и въпрос,та ако може нЕкои практически напътствия от по-опитните... Примерно,колко да се оставят отворени прозорците, за да не се самоиздушим,но и да не е голям клинч.Става въпрос за около н.в. 600-800 м., сега в жегата.И без злоупотреба с алкохол.
                        Ся, за запердване се мисли,/не от мен/....Уж не се предвижда присъствие на двукраки, но знае ли се...Бял кахър ми е ...
                        Иначе, въпроса с багажа- ще се мисли под дюшека и на малкото място на предните седалки. Като се сгънат задните седалки на Гранда, се получава луфт от основната плоскост , до горният им ръб около 20 см.Би могло да се помисли за хоризонтални багажни калъфи.Мислих и горе по тавана да се използват куките и мрежа, но още не съм пробвал дали няма да пречи на обратното виждане,а и не съм чул някой да го е правил.
                        Ако имате препоръки , казвайте до утре следобяд,когато ще се тръгва нанякъде...

                        Коментар


                        • #72
                          От: На "палатка" с джип

                          Голям клинч на 500-800м сега няма как да стане. Почти същото ще е като в София, ако изключим фактора нагрят хасфалт в града. Повече от 5см. отворени всички прозорци - не е необходимо.
                          Правилото е, че с всеки 100м. надморска височина, температурата пада с 1 градус. София е средно на 550м. н.в.
                          Приятно изкарване и внимавайте с паленето на огън.

                          Коментар


                          • #73
                            От: На "палатка" с джип

                            В крайна сметка се озовахме на над 1000 м. н.в. През деня беше убийствена жега.Търсената комбинация за изглед към града нощем, добри изгледи за изгрев и залез,както и гора ,не се получи с гората.Озовахме се на гол скат,заради пустите гледки .Затова използвахме това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8254752.jpg
Прегледи:1
Размер:213.9 КБ
ID:5405048

                            Върши работа за случая.Единственият проблем е ако се разчита на фабричните метални куки за земя.Решението е да се изработят нови ,много по-големи и здрави.Иначе не може да си опазите тентата от вятъра.

                            В джипката , нещата вътре с двойният дюшек са си ок.Установих, че най добре е да се отворят два прозореца от едната страна.Иначе става течение.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8254766.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5405049

                            Тук тънкият момент е максимално доброто нивелиране в напречна посока.При положение че сте на скат като нас, това създава малко занимавки.Ако не успеете, спящите се събират постоянно накуп ,искат или не.
                            Не се бях сетил да взема нивелир,но либелата на фототрипод върши работа.

                            Малко снимки,само за закачка:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8254786.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5405050


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8264940.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5405047

                            Това , за което трябва да помисля още, е някакъв сгъваем ламаринен ветробран за газов котлон или огнище.Като няма завет , това също е проблем.

                            Коментар


                            • #74
                              От: На "палатка" с джип

                              Извън темата имаш един вот от мен за втората снимка !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: На "палатка" с джип

                                Ами, преди да тръгнете другия път, звънни, та та си похортуваме за планински пикници.
                                Тука повечето сме сериозни хора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X