Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "палатка" с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: На "палатка" с джип

    За матрака - не съм казвал че ми е неудобен - като съм седнал, дунапрена се сплесква и опирам дъното, но като съм легнал няма проблеми.
    Между дъното и капака има самозалепващо уплътнение на tesa за врати и прозорци, а освен това отпред също има плат - лента около 8см широка и дълга колкото е широка палатката. Тази лента е залепена и към страниците, така че теоритично не би трябвало да влиза вода.

    Коментар


    • #47
      От: На "палатка" с джип

      палатката на покрива има голям недостатък - след обилна вечеря с повечко "салата" докато се качиш горе, вече няма да ти се спи... А в обикновената палатка така и така се влиза на 4 крака...

      Относно осветлението, който се интересува от светодиоди, знае че не една нощ ами седмица да светят, няма опасност колата да не запали...
      Имам модулчета /с размер като тези за плафоните на кола/, които са с консумация 80мА на 12V... 2-3 такива светят предостатъчно за да вечерят 4 човека... дори и книга да четат
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        От: На "палатка" с джип

        Страхотна палатка колега, и аз ще помоля ако имаш снимки и описания на самото изработване да споделиш (или пък ако планираш производство да споделиш ориентировъчни цени)?

        Относно душа аз си взех онзи ден от колегата jordansto и вчера го пробвах, дебита ми се видя напълно достатъчен за да се изкъпе дори и едър човек. За затоплянето на водата, изобретението на Gimax е страхотно, но ми хрумна, че ако почивката е 2-3 дена, то спокоино водата може да се топли в цикнова кофа поставена до огъня (предполагам че за 30 мин ще достигне чудесна температура за взимане на душ в летните жеги.

        За осветлението вечер аз съм предвидил една лапма от този вид Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_6147_091222143904.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5396096 с енергоспестяваща крушка - 12W, но немога да намеря формула за изчисляване на консумацията и, ако някой може да помогне ще съм благодарен. Както споменах по-горе планирам да използвам един 100аЧ допълнителен акомулатор които основно ще се ползва през инвертор за лампата и евентуално ако имам нужда от нещо друго (зарядно за тел. или компютър или нещо подобно в краен случай)
        '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

        Коментар


        • #49
          От: На "палатка" с джип

          Електрическата мощност се смата като се умножат тока и напрежението.
          Твоят въпрос-12 вата при 220 волта излиза 0,055 Ампера. Като се сметне през КПД на инвертора и евентуални загуби-да стане 100 милиампера.
          Ама няма за какво да смяташ ампери, важни са ватовете. Все едно да закачиш 12 ватова лампа на акумулатора. Или 15 заради КПД на инвертора. Или колкото е там... Ако акумулатора е читав-за една екскурзия даже няма да има нужда да го зарежда. Това при положение, че не дърпаш ток за други неща де.

          @ Йордан Йорданов-видя ли като ти казвах, че веднага ще има поръчки за палатка...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: На "палатка" с джип

            Много зависи от инвертора. Аз ползвам един, дето за 5 часа смъква 60 амперчаса акумулатор докато зарежда лаптоп .

            Коментар


            • #51
              От: На "палатка" с джип

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Много зависи от инвертора. Аз ползвам един, дето за 5 часа смъква 60 амперчаса акумулатор докато зарежда лаптоп .
              Аз също първоначално пробвах с инвертор и енергоспестяваща лампа 15W,но за 3-4 часа почваше да пищи ,че е паднал акумулатора.

              Коментар


              • #52
                От: На "палатка" с джип

                Ако може да използвам темата да питам за тази лампа - ЛАМПА FRENDO POWER LED(http://www.dimibike.com/turizam-ekip...o-powerled.htm) - впечатления някакви?

                Коментар


                • #53
                  От: На "палатка" с джип

                  230 лумена са си бая светлина. Свети колкото нормална 30 вата крушка (от тия домашните, 220 волтовите с нажежаема жичка, не халогенните).

                  Обаче има някаква лъжа в цялата работа. Тия 230 лумена с добри диоди са около 2.5 вата консумация. Би трябвало нещо да се грижи за тока на диодите и там имаме малко загуби и отиваме на 3 вата.

                  Една батерия D от най-добрите е 15 ампера часа х 1.5 волта = 22 вата (силно оптимистично). 3 батерии са 66 вата. Та дори в този много добър вариант ще стигнат за 22 часа. Та или не е 230 лумена или не свети 50 часа. Залагам на 1то - че не е 230 лумена.

                  Коментар


                  • #54
                    От: На "палатка" с джип

                    Е за това става въпрос!Чисто,елемнтарно,практично!На горният капак ,сигурно може да се монтира еднообемен багажник и ставаш автономен за голям период от време,а не само за уикенда!Поздрави!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: На "палатка" с джип

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      230 лумена са си бая светлина. Свети колкото нормална 30 вата крушка (от тия домашните, 220 волтовите с нажежаема жичка, не халогенните).

                      Обаче има някаква лъжа в цялата работа. Тия 230 лумена с добри диоди са около 2.5 вата консумация. Би трябвало нещо да се грижи за тока на диодите и там имаме малко загуби и отиваме на 3 вата.

                      Една батерия D от най-добрите е 15 ампера часа х 1.5 волта = 22 вата (силно оптимистично). 3 батерии са 66 вата. Та дори в този много добър вариант ще стигнат за 22 часа. Та или не е 230 лумена или не свети 50 часа. Залагам на 1то - че не е 230 лумена.
                      22 часа би било идеално. При положение, че на газовите лампи им дават под 10 часа за бутилка, която струва над 10лв.

                      Коментар


                      • #56
                        От: На "палатка" с джип

                        Ако за 10лв е 10 часа цената е съпоставима. Петромакса обаче 100% може да свети по-силно. А за петромакса можеш да си пълниш бутилките (ако си вземеш такава която се пълни) на газстанциите. Поне едно време можеше . И ще излиза доста по-евтино.

                        Аз пък си пълня батериите. За 1 час зареждане свети към 7-8 часа, т.е. всеки ден презареждаш . Светлината по сметка е над 200 лумена.

                        Коментар


                        • #57
                          От: На "палатка" с джип

                          Ами, честно казано, важното е да свети достатъчно. Петромакса и да свети по-силно, е по-скъпо. Поне по документи това свети по-дълго. И то не малко. Ако някой е ползвал тази лампа би било полезно да сподели впечатления. Ама май няма.

                          Коментар


                          • #58
                            От: На "палатка" с джип

                            Да "повдигна" малко темата с едно нещо което си измайсторих вчера. По идея от колегите от кемпер форума реших да си направя къмпинг душ кабина, е не че на мен ми трябва, но на жена ми при всички положения ще и е по-комфортно.

                            Основните изисквания на които трябваше да отговаря бяха : да е лека, да е евтина за направа и да се разглобява за по-лесно превозване (защото във къса Фронтера това си е проблем).

                            С две думи идеята беше да направя квадратна конструкция от тръби която да се закача някъде и от нея да висят стрниците. Започнах с издирването на подходящи тръби, но за съжаление това се оказа една не лека задача, мислех си че с пвц тръби и подходящите за тях колена ще стане най-лесно, но се оказа че тръбите за вода се "запояват" за колената и това веднага ги изключи, заради невъзможността да се разглабя конструкцията. След това отидох в Практикер за да оглеждам и на място да намеря подходящите тръби.. така и стана не след дълго открих тези тръби за парно

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0001.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5400483

                            продават се на метър, навити са на спирала и са много леки и лесни за огъване и придаване на каквито и да е форми, цената им беше 0.99лв/м. След като намерих тръбите се заех да намеря и подходящите колена, намерих ги на 5 метра в страни от тръбите ето така изглеждаше пакетчето им

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0016.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5400484

                            и бяха на цена 0.69лв/бр. След като открих тези материали се запътих към гаража за да ги сглобя. Сглобяването е лесно, тръбите предварително бяха нарязани на 4 парчета по 1 метър, изправих ги и ги сложих в колената, за съжаление обаче се оказа че сглобката не е достатъчно здрава и коонструкцията съответно е нестабилна, което ще създава проблеми при използването и. Първото нещо което ми хрумна и направих беше да сложа по малко изолирбанд на краищата на тръбите за да уплътня сглобката

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0013.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5400486

                            След това реших да разпробия и колената (вижда се на горната снимка), за да мога да ги вържа с някакво въженце, което хем да служи за закачане, хем да заздрави конструкцията.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0018.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5400488

                            Всичко изглеждаше чудесно докато не повдигнах конструкцията за въженцата, точно както ще се закача и тя се огъна изцяло Оказа се, че изолрибанда се хлъзга в коляното и неможе да се задържи конструкцията. Това наклони везните към премахване на изолирбанда и пробиване на малка дупчица на всяко коляно там където влиза тръбата като пробих и самата тръба и навиването на рапидка за гипсокартон (такива имах под ръка и са малки). Това разреши всичките проблеми и конструкцията стана изключително здрава, а и разглабянето не еизобщо трудно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0023.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5400489

                            След като имахме готовата конструкция оставаше да се помисли са страници, първо мислех какви ли не варианти, но накрая реших директно да си закупя перде за баня, хем си има кукуички, хем си е точно за тази цел. След извесно обикаляне намерих в Кауфланд промоция на чудесни пердета с размери 1.80 на 2м на смешната цена от 2.49 лв/бр и си закупих 3 (защото ширината е 1.80 а не височината)

                            Снимки на всичко сглобено и направено нямам, но при първия излет ще ги тествам и снимам.
                            Прикачени файлове
                            '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                            Коментар


                            • #59
                              От: На "палатка" с джип

                              Използвам подобна тръбна конструкция,но от една стара градинска шатра.Като се разглоби става 10-12см. снопче тръби и се товарят без проблем във фронтерата.

                              Коментар


                              • #60
                                От: На "палатка" с джип

                                Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                                ...при първия излет ще ги тествам и снимам.
                                Аз ще чакам снимките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X