Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "палатка" с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: На "палатка" с джип

    Темата е тръгнала да се развива добре, само дето липсват снимки и препратки.
    Ето от мен малко.

    - спането - то ми е от скоро но е много удобно за еднодневни и двудневни излети "на палатка", или експедиции със спане всяка вечер на различни места. Преди в палатка на земята пак на дунапрените дюшеци.

    - водата - удобно защото го ползваш без ръце и не ангажираш някой да ти полива.
    - душа - за сега е такъв въпреки че е "умрела" работа с този дебит. Скоро си купих този
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dush.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5395623

    сега си търся помпа за вода на 12V обаче още не знам какъв дебит и какво налягане ми трябва. Спрял съм се на някоя от тези
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pompi.jpg
Прегледи:1
Размер:385.1 КБ
ID:5395622

    - музиката - достатъчно икономична и силна (когато ти се прииска)

    - храната - най-бързият начин за приготвяне

    - вряла вода - с малко клечки и готово, а става и за тостер

    Към Кольо - явно сме много тези дето чакаме твоят приятел да пусне темата за това как си е направил покривна палатка, така че дай му зор.

    Коментар


    • #32
      От: На "палатка" с джип

      Ето точно това ми беше идеята, всеки да пуска снимки или препратки към ползваните от него неща.
      '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

      Коментар


      • #33
        От: На "палатка" с джип

        Прекрасни душове с помпи и достатъчен дебит, предлага участник от форума. С куриера се връзва на 25лв.
        Поразгледайте къмпингарския раздел. Има за всичко. Просто трябва да се търси.
        Ето нещо от мен: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=140409

        Коментар


        • #34
          От: На "палатка" с джип

          И върху това си струва да се помисли,та даже и като аеродинамичен багажник!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0912a.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5395657
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: На "палатка" с джип

            Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
            Към Кольо - явно сме много тези дето чакаме твоят приятел да пусне темата за това как си е направил покривна палатка, така че дай му зор.
            Казах му бе. Днес. Обеща, че ще докладва, ама си е негова работа.
            Иначе онзи ден я изпробва за първи път. За дюшек ползва дунапрен, май 5 см, но не му е било комфортно, та се канеше да увеличи дебелината.
            За мен няма по-добро за къмпингуване от надуваемия дюшек, но всеки си преценява сам. Недостатък е, че често се пукат, а лепенето им е гадно занимание.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: На "палатка" с джип

              Някой мислил ли е за покривна палатка със спускаеми крака и да остава на високо , а жипката да се измъкне за няколко галона бира
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #37
                От: На "палатка" с джип

                А ако джипа се заиграе в някое дере, и не се върне за да "поеме" товара? Според мен покривната палатка е много добро решение, макар да вдига центъра на тежестта. Което не е непременно минус, особено при по-тежки джипове, или каране по нормални в хоризонтално отношение пътища.
                Но мисля си, че който е тръгнал на палатка из Балкана не мисли да се заиграва, все ще търси начин да се измъкне от ситуацията без да се дава много зор на машината.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: На "палатка" с джип

                  Да споделя и моята идея за осветление 50 см диодна лента (тунунгска) е набутана в 500мл бутилка от минерална вода-прозрачна,а не синя.15 метра кабел и две крокодилчета за закачане към акумулатора. Свети добре,не заема много място и главното е -нечуплива и много икономична! Забравяли сме я да свети по цяла нощ и сутринта запалих безгрижно!

                  Коментар


                  • #39
                    От: На "палатка" с джип

                    И аз съм фен на дивото къмпиране, но оборудването ми е подходящо само за съботно-неделни излети - шатра с 4 стени, маса с 4 стола (сгъваеми), бидон за вода 30л. с канела, светодиодно осветление, кутия с посуда и други дреболии. За по-дълъг престой трябва да разчитам на хижи или къмпинги от време на време.
                    Последната ми придобивка е самоделна покривна палатка. Дъното е от рамка от профил 20х40 и шпертплат, капака е стъкломат, "стените" от двойно промазан плат. Матрака е дунапрен 6см поставен в калъф. "Стените" и калъфа ги уши съпругата на stoqn78, специални благодарности за което. Ползвах два амортисъора от пета врата на опел вектра за подпомагане отварянето на палатката и задържането и в отворено положение. Размерите на палатката (2.10м х 1.45м) и дебелината на матрака са достатъчни за комфортно спане на двама възрастни (евентуално и едно дете). Плата е захванат към дъното и покрива със самонарезни винтове и залепен (уплътнен) със силикон, надявам се да не пропуска вода. Теглото е около 70кг.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5262.JPG
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5395944

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5265.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5395945

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5267.JPG
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5395946

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5271.JPG
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5395948


                    Много ми хареса газовия проточен бойлер на gimax, възнамерявам да си направя такъв, жалко че няма да успея за експедиция Родопи 2012.
                    Имам един стар амонячен минихладилник с нагревател на 220v и си мисля да му сменя нагревателя с такъв на 12V, като запазя мощността, но и това ще остане за догодина.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Йордан Йорданов; 02-08-12, 16:39.

                    Коментар


                    • #40
                      От: На "палатка" с джип

                      Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                      Последната ми придобивка е самоделна покривна палатка.
                      .....
                      Моля за повече подробности.
                      Браво, даже най-добре е да отвориш нова тема и да опишеш подробно (даже ако имаш и снимки) процеса на проектирането и конструирането на палатката, и повечко детайлни снимки на завършеното изделие.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Прекрасни душове с помпи и достатъчен дебит, предлага участник от форума. С куриера се връзва на 25лв.
                      Поразгледайте къмпингарския раздел. Има за всичко. Просто трябва да се търси.
                      Ето нещо от мен: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=140409
                      Де са тези душове, че подозирам като моя са, което означава че на мен ми е недостатъчен дебита.

                      А, тази лампа много я одобрявам, ама пусто нямам шанс да си я направя сам. Това ми е първият въпрос по който ще говорим като се запознаем на живо.

                      А съм ЗА и когато има някъде по форума интересни за тази тема неща да пускаме препратки

                      Коментар


                      • #41
                        От: На "палатка" с джип

                        Пък аз тая палатка не я харесвам, щото е грозна. Може да е функционална и за без пари, ама това не променя нещата. Друго си е да дадеш над 3000 лв и да си гъзар. Моята ще е по-хубава като стане....................някой ден.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: На "палатка" с джип

                          Гъзар...

                          Да бе, гъзар, ми ти имаш на покрива си ЛОДКА!!!

                          Което не е непременно лошо де, служи за черпене с миди...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: На "палатка" с джип

                            Да беше 30 000 да се направиш на гъзар, пък то 3 000 - какво му плащаш?
                            Пък че е грозна - грозна е. Настоящият покрив беше предвиден за дъно, а покрива да бъде със заоблени форми като истинските, но по стечение на обстоятелствата, дъното се наложи да е покрив!

                            Коментар


                            • #44
                              От: На "палатка" с джип

                              Пишеше, че дунапрена не ти бил удобен. Аз щото съм имал вземане-даване с тия работи мога да дам един съвет - вземи си матрак по поръчка, пенолатексов. Аз си взех на ЕКОН (май така се казваха тия в Русе). За 70-80лв по спомени, с размери по мое желание, дебелината е 7см. Отдолу понякога шишарките не усещам . Може да идва малко скъпо, ама комфорта е уникален.

                              Коментар


                              • #45
                                От: На "палатка" с джип

                                Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                                Да беше 30 000 да се направиш на гъзар, пък то 3 000 - какво му плащаш?
                                Пък че е грозна - грозна е. Настоящият покрив беше предвиден за дъно, а покрива да бъде със заоблени форми като истинските, но по стечение на обстоятелствата, дъното се наложи да е покрив!
                                И аз съм приготвил един стъкломатен похлупак от климатик, ама пусто време. Все не стига. Имам и дълги амортисьори около метър. Като гледам наклона на предното стъкло и фугата между дъното и капака, при дъжд ще влиза вода от там. Как си го решил?
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X