Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "палатка" с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: На "палатка" с джип

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    За <5 мин има разгорена жар готова за печене (когато се ползват дървени въглища). И на барбекюто го ползвам - духа от долу нагоре през прозорчето за проветряне. Получава се нещо като барбекю с принудително пълнене.
    За какво мъкнеш в гората барбекю и въглища? Огъня върши съвсем същата работа, дървата са под път и над път, безплатни са, а една скара не заема никакво място.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: На "палатка" с джип

      Записвам се за темата,това лято съм се зарекъл да изкарам седмица в гората...семейството протестира,казах че и сам ще ходя ако не искат....! В еднодневните имам опит,нося сгаваема маса,четири стола(две деца) прибори,прожектори,палатка,дюшеци надуваеми,стават и за плуване,възглавници,газов котлон,храна всякаква,пиене....Чадър...скара...даже май две имам в багажника !Крикове лопата и т.н няма да ги споминам ...!Винаги обаче съм се чудил,огнестрелно оръжие носите ли със себе си,от една страна добре,от друга си вързан през цялото време ....тъп въпрос ама да питам !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: На "палатка" с джип

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ....тъп въпрос ама да питам !
        Не питай,отговора е във въпроса ти.Иначе като се нагласиме да ходиме- ще пиша.

        Коментар


        • #19
          От: На "палатка" с джип

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Я кажи за хладилника и леда. И топлата вода като допълнение. На мен ми трябва само сутрин-за кафе, ама все пак.
          Хладилника е на газ. 40л, около 400лв. Става и за в къщик като помощен за бирата. Водата също- серпентина от медна тръба върху котлона и помпа. Душа с помпата го предлагат тук във форума.

          Коментар


          • #20
            От: На "палатка" с джип

            [QUOTE=Roninn;1908712Винаги обаче съм се чудил,огнестрелно оръжие носите ли със себе си[/QUOTE]
            Онзи ден най накрая се сетих да взема въздухарката. Изстреляхме 10-на съчми по предварително разпечатана мишена, и три деца ме наобиколиоха да им давам да стрелят. Че и се карат... Прибрах пушката и дотам.

            Иначе за какво ти е пищов? По трудните пътища се срещат хубави хора

            Пенчо, и аз си мислех, че без сериозен хладилник тази работа няма да стане, ама 400 лева за хладилник само за да имам студена бира не ми се вързват. Ще си карам със старата технология-просто термоизолация.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: На "палатка" с джип

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Пенчо, и аз си мислех, че без сериозен хладилник тази работа няма да стане, ама 400 лева за хладилник само за да имам студена бира не ми се вързват. Ще си карам със старата технология-просто термоизолация.
              Така е. Въпрос на концепция. За събота -неделя не се рентира. Но аз катуна го разпъвам за поне 10 дни престой. Лани престояхме 40дни. Дано и тази се получи.

              Коментар


              • #22
                От: На "палатка" с джип

                Първоначално публикуван от Пенчо
                Хладилника е на газ. 40л, около 400лв. Става и за в къщик като помощен за бирата.
                Ще може ли една снимка на хладилника.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #23
                  От: На "палатка" с джип

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 001.jpg
Прегледи:7
Размер:228.6 КБ
ID:5395563

                  Ето. Работи и на 220 и 12в.

                  Коментар


                  • #24
                    От: На "палатка" с джип

                    Един слънчев панел на покрива, закрепен за гредите, зареждачка за акумулатор, +1 акумулатор (опционално), инвертор поне 200 W... и имате електричество и мощност за 1 возим хладилник + дребна електроника... Къмто 600 лв е целия осталък.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: На "палатка" с джип

                      На 12в. хладилника ми дърпа 7А. Това с тока от слънце съм го мислил, ама за сега не излиза сметката. На газ харчи една туристическа бутилка за 10-12 дни.
                      Иначе инвертор имам. И ак. 100А/ч.

                      Коментар


                      • #26
                        От: На "палатка" с джип

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        За какво мъкнеш в гората барбекю и въглища? Огъня върши съвсем същата работа, дървата са под път и над път, безплатни са, а една скара не заема никакво място.
                        По гръцките къмпинги не дават да си палиш огън . А там освен на къмпинги май е забранени бивакуването. Въглища обаче винаги си нося. Нали се сещаш за дъждовния период тая година - нямаше сухи дърва много, а с мокрите ми е сложно разпалването .

                        А за оръжието дето споменавате - чак до него не съм стигнал, но прочуих как се правят капани за диви животни. На Иракли преди месец ми се наложи да си спя в колата една вечер заради полудивите прасета - става тъмно, налазиха кемпа, а там само 2ма души. Последната капка беше като чух че това дето тропа (щото то не се виждаше преди да стане сутрин) е в или зад палатката. Нададох един балкански вой, събрах партакешите от палатката и във витарата. Другия път може с тиквички да ида и свинско да ям (разбира се не директно, щото някой трябва да го изследва преди консумация).

                        На Жеков вир чувах едни животни дето не бях сигурен дали се оплождат или ядът взаимно. Ама поне бяха на по-голямо разстояние и се обадиха късно, като ме мързеше да се местя. Та има случки .

                        Коментар


                        • #27
                          От: На "палатка" с джип

                          Станала е чудесна тема, благодаря на всички включили се. Сега по ред на номерата :

                          Кольо - Благодаря за списъка, които си направил, иначе ще се радвам ако твоя приятел произвел покривна палатка сподели инфо тук, чел съм и други теми по въпроса, но май никои не я е направи.

                          Пенчо - Записвам телефона и ще се радвам да се чуем (изпращам ти моя на ЛС), ако съм разбрал правилно до средата на Август ще си около Г.Беглик а аз смятам да се разходя до там около втория уикенд на Август та може да изпием по бира и да поговорим по темата

                          gimax - Не се мъча да откривам нищо, прочел съм внимателно темите за палатка в Родопите и сега пак ги препрочитам Идеята на темата ми е всеки да направи един списък с това какво носи със себе си и какви благинки си е измислил, за да го използваме като нещо като база данни. Иначе не само машините са ни еднакви ами сме и почти комшии, аз съм в Бистрица.

                          komisar - макар че смятам този плот и "мивката" да са в другия край на шатрата мисля че има логика в думите ти, можеби ще е по-добре този плот да е изнесен пред шатрата и реално "мивката" да е извън нея.

                          brum - не съм се изразил правилно за "бидона" имам предвид точно туба, която дори вече си закупих - 30л туба с канелка, която ще върши чудесна работа за мивка или измиване на зъби и очи. Относно тентата си прав, но аз смятам да я привържа само на няколко места, така че ако се наложи в рамките на 5 минути да мога да я развържа.
                          Относно душа страхотна идея, аз душ вече си поръчах, но това с топлообменника и филтъра ми е тъмна индия, та ако може да споделиш повече инфо или направо човек, които може да го направи.

                          Иначе защо не съм фен на палатките е отговорил brum в поста над моя, не се кефя на изненадващи визити на животни или ако съм на по-оживено място някой луд с мотор или джип да ми мине през палатката.
                          '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                          Коментар


                          • #28
                            От: На "палатка" с джип

                            Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                            аз душ вече си поръчах, но това с топлообменника и филтъра ми е тъмна индия, та ако може да споделиш повече инфо или направо човек, които може да го направи..
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=29347&page=2 -това е мойто творение,върши екстра работа-топла вода безкрай.Щом сме комшии,обади се някой път да пием по биричка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: На "палатка" с джип

                              Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                              Пенчо - Записвам телефона и ще се радвам да се чуем (изпращам ти моя на ЛС), ако съм разбрал правилно до средата на Август ще си около Г.Беглик а аз смятам да се разходя до там около втория уикенд на Август та може да изпием по бира и да поговорим по темата

                              .

                              Това е хубаво. Тъкмо ще видиш целия катун на живо. Аз съм на 5тия километър по черния път към м. Чатъма. Отбивката е на 4км. след стената, в дясно. Има табела.
                              Глобул наоколо няма обхват. Вива е на 6, мтел на 3.

                              Коментар


                              • #30
                                От: На "палатка" с джип

                                Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                                ...Относно душа страхотна идея, аз душ вече си поръчах, но това с топлообменника и филтъра ми е тъмна индия, та ако може да споделиш повече инфо или направо човек, които може да го направи...
                                Не съм го измислил аз - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60702 .

                                Относно идеята на колегата със серпентината и газовия котлон - много добро решение!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X