Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пластмаса или гипс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пластмаса или гипс.

    Здравейте ,колеги. След падане си счупих петата на левия крак и ми предстои гипсиране. Докторите ми предложиха два вариянта, добрия стар гипс или пластмасова шина ,или нещо такова. Предполагам ,че тук във Форума има достатъчно хора които са си чупили какво ли не и моля за съвет кое да избера.
    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
    тел. 0889 017703
    0897 516030

  • #2
    От: Пластмаса или гипс.

    Гарга, на детето сложихме пластмасата и ходи с нея на море. Леко е, относително удобно и може да се мокри. Успех и скорошно оздравяване!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Пластмаса или гипс.

      На мой приятел с пластмасов му лекуваха ръката.. Това са лекари в Лондон.. Не, че нещо против българските, но.. Успех и бързо да се възстановяваш..

      Коментар


      • #4
        От: Пластмаса или гипс.

        +1 за пластмасата.С нея може да се къпеш,и не е тежка.Бързо възстановяване!

        Коментар


        • #5
          От: Пластмаса или гипс.

          И аз преди години си счупих петата, даже бях и скъсал ставни връзки. Пластмасата може и да си я свалиш и да си измиеш крака, доколкото с гипса няма как да стане.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            От: Пластмаса или гипс.

            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
            И аз преди години си счупих петата, даже бях и скъсал ставни връзки. Пластмасата може и да си я свалиш и да си измиеш крака, доколкото с гипса няма как да стане.
            И едно леко допълнение и аз съм се чупил . След седмица се появява един сърбел и ако си с гипс си е направо ужас.Бях приватизирал всички игли за плетене на баба ми.

            Коментар


            • #7
              От: Пластмаса или гипс.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              И едно леко допълнение и аз съм се чупил . След седмица се появява един сърбел и ако си с гипс си е направо ужас.Бях приватизирал всички игли за плетене на баба ми.
              Точно за това говоря, сърбела е ужасен. В моя случай имам предимство (ако може така да се каже). Днес е деветия ден след счупването и имам само шина и бинт и се чеша без проблеми. До днес чакахме да спаднат отоците .
              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
              тел. 0889 017703
              0897 516030

              Коментар


              • #8
                От: Пластмаса или гипс.

                Пластмасата е по-лека. Определено си заслужава, но е и по-скъпа. Ще си прецениш на място. Отделно и слоя е по-тънък. Лекарите предпочитат да работят с нея защото не цапа като гипса. Представлява нещо като бинт който се мокри в кофа с вода, и става лепкав. "бинтоват" те с него, и след като засъхне става доста твърд.

                И не знам какво е това обездвижване което може да се сваля за да се измиеш и начешеш. Или не е сложено както трябва, или е нещо ново за което не сме чували.

                Абе ти нали беше с гипс в Сливен бе, защо пак ще те гипсират?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Пластмаса или гипс.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Пластмасата е по-лека. Определено си заслужава, но е и по-скъпа. Ще си прецениш на място. Отделно и слоя е по-тънък. Лекарите предпочитат да работят с нея защото не цапа като гипса. Представлява нещо като бинт който се мокри в кофа с вода, и става лепкав. "бинтоват" те с него, и след като засъхне става доста твърд.

                  И не знам какво е това обездвижване което може да се сваля за да се измиеш и начешеш. Или не е сложено както трябва, или е нещо ново за което не сме чували.

                  Абе ти нали беше с гипс в Сливен бе, защо пак ще те гипсират?
                  Коле , На Сливен, след като паднах в Спешна помощ ми сложиха шина от гипс и ми обинтоваха крачето. Като се прибрах в Стара Загора ми правиха скенер и докторите решиха да изчакаме да спаднат отоците и после да ми гипсират крака.
                  ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                  тел. 0889 017703
                  0897 516030

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X