Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Халогените не светят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Халогените не светят

    Здравейте на всички, успях да докарам всички светлини на хондата, но без халогените. Тъй като не можах да ги сваля, смъкнах предната броня и пробвах крушките и двете са здрави и светят като им подам 12 V. Обаче като включа копчето на таблото чувам прищракване в кутията където са бушоните и до там халогените не светват. Проверих всички бушони в купето и под капака на двигателя и всички са здрави. Разглобих кутията с бушоните в купето и видях, че има две релета в които влиза кабела който излиза от бутона за включване на халогените. Като включа бутона и двете релета щракат. Релетата са с еднакви обозначения - 12V RC-2201 Mitsuba Japan - 79G. Има ли вариант да пробвам дали тези релета работят и ако не работят с какви могат да бъдат подменени. Благодаря предварително. Става въпрос за ЦР-В, 2001 г., 147 к.с., двигател B20Z1.
    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
    Citroen C4, 1.4 vti

  • #2
    От: Халогените не светят

    Проблема е решен в интернет намерих схема за свързване на халогените, на която беше показан бушон 15А и по описание се намира на линията на кабелите отляво зад панела за управление. Разглобих и действително се оказа, че има бушон 15А привързан за кабелния сноп, след смяната му халогените светнаха.
    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
    Citroen C4, 1.4 vti

    Коментар


    • #3
      От: Халогените не светят

      Колега ако не ти е проблем пусни схемата на свързване на халогените тук. Дет са вика да не откриват топлата вода другите колеги.
      приятна вечер
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Халогените не светят

        Ами имам я на pdf, но не знам как да го кача в темата.
        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
        Citroen C4, 1.4 vti

        Коментар


        • #5
          От: Халогените не светят

          Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
          Ами имам я на pdf, но не знам как да го кача в темата.
          Прикачени файлове ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Халогените не светят

            Колега може ли да кажеш къде се намира този бушон за халогените защото и моите не светят. Или ако може да качиш някъде тази схема .

            Коментар


            • #7
              От: Халогените не светят

              Първоначално публикуван от wrong Преглед на мнение
              Колега може ли да кажеш къде се намира този бушон за халогените защото и моите не светят. Или ако може да качиш някъде тази схема .
              Бушонът е отделен и изолиран отделно. Погледни пред основата с бушоните и малко нагоре. Стои свободно. Изолиран е с капаче, но не помня цвета на кабелите. Май бяха бялосиви. Виж за всеки случай и релето.
              Ако си с ляв волан релето се намира долу в ляво под страничната кора под таблото. Релетата са две черни. Едното е за фаровете, а другото е за халогените. По всяка вероятност е влязла вода в него и е окислило ако имаш теч от антената или лявата предна основа на рейките на покрива. Дано съм бил полезен.

              Коментар


              • #8
                От: Халогените не светят

                Благодаря колега бушона беше точно там където каза ама не е от него здрав е , релето се чува как цъка ама халогените не светят. Явно трябва да я заведа на електричар аз не съм добър с токовете.

                Коментар


                • #9
                  От: Халогените не светят

                  Първоначално публикуван от wrong Преглед на мнение
                  Благодаря колега бушона беше точно там където каза ама не е от него здрав е , релето се чува как цъка ама халогените не светят. Явно трябва да я заведа на електричар аз не съм добър с токовете.
                  Тогава в този случай на 100% е изгорял бушона. Намира се самостоятелно изолиран с гумено капаче пред таблото с бушоните и малко нагоре е забутан. Потърси го и ще го намериш. Със сигурност е изгорял. Дано само не е от електрическа повреда или късо съединение. И на мен ми горя веднъж, но после не съм имал проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Халогените не светят

                    Събота или неделя ще погледна пак , че сега колата не е при мен .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X