Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на голям двигател без акциз/мито...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на голям двигател без акциз/мито...

    Здравейте,

    Знам, че има много теми подобни из нета и тук, но никъде не е много ясно, за това питам.

    Искам да си вкарам от чужбина джип с голям двигател(над 4 литра, над 164 кс).

    Мога ли да не платя акциза, няма да го регистрирам, искам го само за части?

    А ако внеса само голям двигател дали ще дължа нещо по вноса?

    Предварително благодаря.

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

    Значи мито се е дължало навремето, сега вече не.

    Ама акциза, дали се дължи акциз дори и за двигател?

    Иначе по стария закон, мито се дължи дори и при внос на блок за двигател, като за над 3 000 см3 митото е било 5 цифрена сума в лева

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

      Жалко колеги

      Никой явно не иска двигател от Чероки или Бима, явно само мен и неколцина други ни влекат мъркащите 2-300 кончета под капака

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

        и аз се интересувам от подобна покупка ама и аз незнам как стои въпроса за частите.

        Коментар


        • #5
          До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

          Доколкото знам, дори и само двигател да се внесе, се дъжи акциз и ДДС, в твоя случай (над 164к.с.). Ако го внесеш като отделни части не съм сигурен, но тогава остава въпроса - как се регистрира (ако въобще ще се регистрира)?

          Коментар


          • #6
            До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

            Яро прав си - донякъде, преди да влезем в ЕО, имаше мито дори и на блок от ДВГ, но за акциз не мисля се споменава в закона...

            Вече няма мита, обаче пак остава тъпотията с акцизите, щото много ми е лесно да разкостя 1-2 двигателя в една Корса за 300 Евро и да си дойда тук

            А за регистрацията е ясно, не става - но както правят всички, минаваш преглед, КАТ, регистрираш джипа/колата и после почваш тунингите като си носиш риска ако някой ти погледне под капака

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

              купуваш си двигателя и си го докарваш /но през Румъния или Гърция/ - щом ще го ползваш за части няма проблем... акциза трябва да е платен за да се регистрира - като няма да регистрираш, нищо не се плаща!

              по тая логика и цял джип може да си докараш, но няма да го регистрираш...

              Ако влезеш през Сърбия /най-вероятно/ ще искат да ти направят Митнически Манифест за двигателя, а той отива в КАТ... ако е на части, най-много да ти поискат почерпка...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                Тедо мерси за съветите, звучат логично и обнадеждаващо за мен

                Много поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Тедо мерси за съветите, звучат логично и обнадеждаващо за мен

                  Много поздрави,
                  Ти хубу ще си го караш така ама като минаваш преглед не се ли гледа номера ? Айде сега ги знаем прегледите какви са но от къде знаеш утре дали няма да почнат да гледат всичко под лупа и да не можеш да бутнеш 20 лв на никой ... освен това няма да можеш да продадеш джипа ако ти омръзне и си остава вечно твой а сега си мераклия занимаваш се с него и те радва ама утре не се знае дали няма да ти се прииска я по голям я по мощен ...
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                    Надеждата е, че на нашите ще им дойде акъла и ще махнат номера на двигателя от документите за регистрация!!Както е почти навсякъде - че двигателя си е резервна част!!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                      Ако успея да направя това което ми се иска, не знам за омръзване но със сигурност ще се хареса на много хора, а от 5,2 5,9 литровия на Гранд двигател по-голям здраве му кажи ) аз такива ги мисля, ако е за 2-3 литров двигател то такива и тук има много и на много скъпи.

                      А относно регистрациите, ами ако не стане здраве да има, горите големи, по черни пътище имам едни няколко стотин километра в радиус да карам докато ми омръзнат преди да ми стане проблем регистрацията

                      Поздрави,
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                        чудя се, защо досега не са въвели в КАТ проверка номерата на всички по-едри части на колата /които маркират застрахователите/... Хем няма да се купуват крадени части /нали за това сега гледат мотора на двигателя?/, хем и повече работни места ще има за роднините служителите в КАТ и т.н.
                        мисля, че не е лоша идеята - сменяш калник или стъкло - веднага ТЕХНОТЕСТ и пре-регистрация в КАТ!!! сбъдната мечта за управниците!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          чудя се, защо досега не са въвели в КАТ проверка номерата на всички по-едри части на колата /които маркират застрахователите/... Хем няма да се купуват крадени части /нали за това сега гледат мотора на двигателя?/, хем и повече работни места ще има за роднините служителите в КАТ и т.н.
                          мисля, че не е лоша идеята - сменяш калник или стъкло - веднага ТЕХНОТЕСТ и пре-регистрация в КАТ!!! сбъдната мечта за управниците!
                          не бъди лош пророк

                          Коментар


                          • #14
                            До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            чудя се, защо досега не са въвели в КАТ проверка номерата на всички по-едри части на колата /които маркират застрахователите/... Хем няма да се купуват крадени части /нали за това сега гледат мотора на двигателя?/, хем и повече работни места ще има за роднините служителите в КАТ и т.н.
                            мисля, че не е лоша идеята - сменяш калник или стъкло - веднага ТЕХНОТЕСТ и пре-регистрация в КАТ!!! сбъдната мечта за управниците!
                            Типун ти на езика!!!
                            Не давай такива идеи, че някои може и да ги въплатят с виковете - "Европейски директиви за намаляване на престъпността"!!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              До: Внос на голям двигател без акциз/мито...

                              Ще се сетите и вие да търсите едро парче земя из гори тилилейски за ранчо, там няма КАТ и Технотест
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X