Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да извадя клапа???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да извадя клапа???

    Колеги искам да извадя клапите на двигателя на моята ямаха ДТ но забелязах, че е хваната с две болтчета и два нещо подобно на нита не знам как по-точно да ви го опиша дано ме разбирате. Та въпросът ми е как точно до.а ги махна и после мога ли да сложа болтчета на тяхно място???

  • #2
    От: Как да извадя клапа???

    Защо ти е да ги махаш? А и можеш да ги снимаш и да покажеш, вместо да се мъчиш да обясниш.

    Коментар


    • #3
      От: Как да извадя клапа???

      Искам да ги изчистя защото откакто е произведен този мотор не са чистени! ще направя снимка и ще я постна до 5 мин.

      Коментар


      • #4
        От: Как да извадя клапа???

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P290712_17.23.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5395254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P290712_17.24.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5395255
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Как да извадя клапа???

          Ето за какво говоря.

          Коментар


          • #6
            От: Как да извадя клапа???

            Закарай го на сервис, не се мъчи ти...
            Този сивия болт ли е, какво е точно не знам, за първи път виждам такова, но след смяната задължително го смени с хубав болт.
            П.П Пиши от къде си.

            Коментар


            • #7
              От: Как да извадя клапа???

              Това са входящите клапи от към карбуратора и на тях няма какво да им чистиш. Чистят се изходящите клапи т.е. тези на ауспуха, защото се задръстват с нагар от изгорелите газове и започват да не работят правилно. Ако все пак искаш да ги свалиш, за да видиш дали са наред (трябва да затварят плътно), можеш внимателно с една ножовка да направиш улейче за права отверка на самия болт и да го отвиеш.

              Коментар


              • #8
                От: Как да извадя клапа???

                Ако все пак искаш да ги свалиш, за да видиш дали са наред (трябва да затварят плътно)
                Точно заради това искам да ги сваля. Ще опитам така както каза с ножовката и ще пиша. Димитър Насков от гр.Луковит Ловешко съм.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да извадя клапа???

                  В Луковит имате достатъчно добър майстор. Да ме прощава, но забравих името му .
                  Това като гледам не е нит, а един много заоблен и ликвидиран болт. Ако имаш достъп, взимаш един секач (хубаво наточен), притискаш го в това подобие на болт и с чука му подай направление в посока отвиване.
                  За да свалиш цилиндъра ще трябва да откачиш механизма на изпускателните клапи. Много внимателно запомни кое как е било, защото после ще има ядове с тях.
                  Ако знаеш за кой майстор ти говоря, не е зле да го закараш, да знаеш че моторът ти е в сигурни ръце. Няма да ти вземе много, не бой се.
                  Профилактика на карбуратора си направи за всеки случай. Прегледай ауспуха за запушване, сложи вата ако твоята е приключила...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да извадя клапа???

                    Andy знам за кой майстор ми говориш, той живее на около 500 метра от мен. Това е нещо като бол, но с заоблена глава не знам как да го нарека в двата противоположни ъгъла са си обикновенни болтчета дори се вижда на снимката, че съм ги отвил,а в другите два противоположни ъгъла са тези подобия на нещо . Исках да се пробвам сам, защото не исках да занимавам майстора с такава дреболия, но явно няма да успея сам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да извадя клапа???

                      Не можа ли, да и направиш разрез за права отвертка?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да извадя клапа???

                        Прекалено е плитко и не се получава :х ще се мъча утре отново и ако не успея ще го карам на майстор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да извадя клапа???

                          Прорязах ги мъчих се, но няма отвиване това не мръдва дори и с милиметърче !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да извадя клапа???

                            Не е объл болт, а такъв, чиято глава се чупи от останалото над определено усилие. Явно детайла е намислен като неразглобяем. Чудно ми е защо, обаче. Не виждам никаква смислена причина.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да извадя клапа???

                              Това съм го виждал и на скутер. Точно тази гумена връзка е хваната от двете страни с болтове, които не могат да се развиват. Според мен целта е да не може да се свали и да се разцепи двигателя, и така ако се наложи разглобяване да се занесе в сервиза. Поне такава ми е логиката на мен. Иначе при мен на скутера някога се получи с разреза и отвиването с права отверка, даже после пак тях си бях завил. В краен случей можеш да ги резнеш с флекса, но трябва да си много внимателен, да не кажа с хирургична точност, за да не нараниш гумата После с клещи "чираци" ще се отвие лесно според мен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X