Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нов!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Чисто нов!

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Хи хи, той Белов и 19 години май няма

    Иначе съм на страната на харесващите старите коли, може да са със смешни "екстри" от съвременна гледна точка и маломощен (пак спорд съвремието) двигатели, но са спомен за онези времена.

    А близнак, ти си извратен, нищо под 300 коня не ти се струва с нормална мощност, остави ни нас-простолюдието да се радваме на старо, ама лъскавко...
    Кольо,и аз харесвам старите коли.Екстрите също не ме блазнаят.Всяка една от тях те прави роб на купчината ламарина която караш.Ако си седял с дни в някой автосервиз ще знаеш за какво става дума.Дупка в морето.Да не говорим за времената в които нямаше качествени автосервизи.Добре че тогава имах много свободно време.И нерви на тийнейджър.Ех времена.
    Но ако някога си имал такава кола като тази от темата ще знаеш че това е един скопен катър.Муден,скучен и толкова предвидим че чак дразни.
    Тази кола е като дебеланата в тясната кухня която пържи кюфтета по чехли и с ролки на главата.После си ляга с тебе без да си е взела душ.Няма какво ново да ти покаже,но те пита дали ти е харесало докато не и отговориш. Какво като не ти пили в събота вечер?Голяма работа.И това изчадие за колко време ще ти писне? Без сам да се усетиш и започваш да душиш за нещо чуждо,бързо,красиво.Нещо което вдига високи обороти готово да те изненада когато най малко очакваш.А дебеланата те чака у вас и какво правиш?Кое от двете избираш?
    Ако не е снайпера на предният капак имаш чуството че караш микробус от същата марка.Таблото и волана са подобни.Ускорението и то такова.Спиране,тръгване вибрациите в купето,звука от ''уникалнят'' двигател са аналогични с тези на микробус.По това време от народната марка пуснаха микроб с 2000 кубика двигател бензинов с водно охлаждане-ебати бегачката!
    Тази тема ми напомня за една друга тема- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128991
    Преразказ по картинки от нета....очи пълни-ръце празни.Много мечтатели-малко пробвали...
    Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 01-08-12, 03:44.

    Коментар


    • #62
      От: Чисто нов!

      Аз пък се чудя къде е Veni. Все ще има какво да каже...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #63
        От: Чисто нов!

        Какво може да каже при подобно развитие на разговора - тук се говори за "домати на метър и въжета на килограм"!
        Достойнствата на МБ 123 300Д, разглеждани през манталитета на рейсър от околовръстното ...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Чисто нов!

          Ами май няма какво да кажа при това развитие. Горния пост е напълно изчерпателен.

          Аз бях в отпуска, и отпуската прекарах в яко бачкане на вилата - там основен плюс е липсата на интернет, и силно ограничения телефонен обхват.

          Темата я видях оня ден, когато беше прехвърлила апогея си...

          Коментар


          • #65
            От: Чисто нов!

            Близнак, за какви вибраций говориш, че не се сещам? Карал съм 123-ки милион, па не съм забелязъл да вибрират.
            Понеже питаш к'во толкова му се радваме на тоя кютук и защо, о, Боже, ние идиотите сме толкова много под Слънцето, пак ще ти кажа, ега с'фанеш - аз неискам тясна, искам рошава.
            М/у другото питай някой американски рокер от къф зор кара Харлей Дейвидсън и неиска да чуе за друго, като през последните десетилетия нищо особено не са променяли по машината - ретро дизайн, пърди, пляка, вибрира, не! подскача, сравнително тромав, дърт, грозен, несиметричен, карат го бараби, татуирани, с присъди, пият бира, повръщат и се бият, и т.н и т.н. ............... Но машината е легенда и половина, и тези, които го обичат го желаят точно такъв!
            А! Ми те и Пинк Флойд дрънкат на дърти, ожулени китари, па незнам ................. прости са хората, к'о да ги прайш . Па и пари нямат за нови.
            Някой по-нагоре написал, че пущината няма климатик и е с 4 скорости. Батка, има мнооооооого 123-ки с климатик, а и рядко ще видиш 300D с 4 скорости, че и 240D от последните модели също. Сега, че конкретно този е такъв .............. ами незнам.
            Близнак, този автомобил е като Walther P38 - дърт, груб, малко патрони и .............. легендарен. Харесва ти, не ти харесва - твоя работа. И престани да смяташ различните от тебе за амеби. Ако ша даваш - дай кинти, акъл си имам, и раздавам безплатно. Тръгнал си да ми обясняваш кое е добро за мен и с коя да си легна . Айде нема нужда.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #66
              От: Чисто нов!

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              ...Ако ша даваш - дай кинти...
              Ох, не е по темата, ма тя май утича, та да си споделя болежката: И аз събирам. Във VIP-а "са пуснали банани" - половин цолХ99. Трийсет хиляди и кусур (лева все-пак).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Чисто нов!

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Москвич е нарицателно за зделан автомобил по-мощен от тази циганаска мечта.Смятай колко много са всички останали автомобили които са една идея по-бързи от тази печка с вакум на контактния ключ.А те са много.И тук не става дума за бегачки.Този модел на мерцедес е мъртво роден.Скучна кола.
                Точно това е че тези автомобили се карат когато им е времето.Въпросния 123 е толкова уникален до момента в който го подкараш.
                За какви качества става дума като няма такива.Времената се смениха и това го доказват новите модели на тази фирма.
                В днешно време за такава не голяма сума си взимаш кола която е караш на макс поне за две години.Првете разлика м/у каране и возене.
                Колега ,уважавам твоето мнение ,но то е доста субективно ,а по-важни са обективните мнения!
                Казваш ,че тази печка е мъртво родена- е да ,ама се произвежда близо 20г. , а има на места, където хората си я карат и не я сменяват за новите пласмасови еднодневки-защо ли?
                Казваш, че е скучна кола-много си прав,ама е скучна откъм ремонти ,да искаш нещо да направиш по нея ,или отремонтираш, няма шанс защото като е правена е мислена много ,дори за предназначението за което е създадена-ТАКСИ!
                Казваш ,че 123 е толкова уникална,само докато я подкараш-сигурно е така ,ама само за теб и в това няма нищо лошо, за мен обаче, всяко качване и подкарване на мойта 30 годишна 123-ка ,е едно неуписуемо удоволствие и преоткриване на нейните достойнства и качества!
                Естествено си прав ,че вкяка кола се кара ,когато и е времето и е естествено, фирмите да сменяват моделите си!

                п.п. В по горен пост си написал ,че имаш много ламарини и части за този модел.
                Интересувам се от вратите /ако са запазени-без голями ръжди по дъната/ -подаряваш ли ги срещу почерпка ,продаваш ли ги и срещу колко лв. - естествено ако ги имаш и ако не ти трябват?
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #68
                  От: Чисто нов!

                  Колеги аз пък имам само хубави спомени от нашия стар мерцедес 123 200Д, дори все още стои в един гараж на вилата, просто вече дядо остаря и поиска по малка кола. Но това че все пак не сме го продали вече 4 години явно трябва да говори нещо на тези който плюят модела.... Че е бавен бавен е, истина е че всяка лада го прави луд (нашия е цели 60коня) че няма екстрите на някои 10 годишен опел също е така но да го сравняват с москвич или каквото и да е соц возило е просто обидно... и това би могъл да го каже само човек който не е имал досег до такава кола произведена през 80те. На първо място возията на мерцедес 123 поне според мен е много класи над тази на която и да било кола от тези години, ако някои не вярва съм готов да ги изкарам за едно кръгче. Втория силен коз на модела е широкото и удобно купе и не на последно място пословичната сигурност която предлага. Нашия ако си спомням точно маи беше на около 830000км и мотора все още не е отварян и давам гаранция че ако му сложим един акомулатор ще запали дори и при температура под 0 градуса. Единственния недостатаък е това че гние нашия е кърпен 2 пъти и пак има ръжди по купето но в сравнение с другите коли от тези времена маи пак е по здрав. Колкото до това че е скучен да така е но все пак си говорим за модел 200д ако някой е искал да има темпреаментна кола по онова време нямало е да си купи такъв ами някои от бензиновите модели от който има бая наточени...
                  Просто е глупаво да се плюе именно тази кола и да се сравнява с коли с 20 години по нови от нея, макар че съм убеден че ако се карат в еднакви условия и поддръжка една стара но перфектна 123 би изминала безпроблемно бая по голям пробег от много чисто нови коли, просто няма какво да и се развали както казва майстора който ми поддържа колите този мерцедес е грозен стар тъп и упорит.
                  0-

                  Коментар


                  • #69
                    От: Чисто нов!

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Доживях да видя!
                    Продава се почти 30-годишен, чисто нов Mercedes-Benz W123 300D! Моята мечта!
                    Ай стига, бе! Пуснах превод в Гугъла, съжалявам, че не е точен, ама все пак се разбира за що иде реч.
                    Пожелавам на всички запалени, не, на всички, които обичат тези вечни машини, пожелавам им да го имат, да го обичат и да му се радват!

                    Gute Fahrt und bis bald!

                    Ето го!
                    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

                    Unglaublich aber wahr, dieser Mercedes Benz 300 D ist unbenutzt. Hier die wahre Geschichte: Es schrieb das Jahr 1984 als ein langjähriger Taxifahrer sich überlegte, einen zweiten MB 300 Diesel anzuschaffen. Er sollte als Ersatz dienen, falls der bereits vorhandene MB 300 D einmal das zeitliche segnen sollte. Und da ja der Modellwechsel kurz bevor stand und der W124 auf den Markt kam dachte er sich, lieber noch schnell eines des alt bewährten W123 Modell anzuschaffen. Sein bisheriger 300 D hatte zu diesem Zeitpunkt schon über 400.000 Km gelaufen und die Angst erwachte in Ihm, er könnte demnächst kaputt gehen. Er ging aber nicht kaputt! Nun ist der nette Herr über 80 Jahre alt und fährt seit einigen Jahren kein Auto mehr. Der 300 D stand bis vor wenigen Tagen auf genau dem selben Platz wie 1984. Er stand trocken, abgedeckt und aufgebockt. Jetzt steht er zum Verkauf. Bei diesem MB 300 Diesel handelt es sich um ein einmaliges Sammlerstück ohne jegliche Gebrauchsspuren und um eine sichere Wertanlage. Sie können den Mercedes natürlich auch die nächsten 500.000 Km fahren aber dass ist Ihnen überlassen. Der Mercedes läuft, fährt, schaltet und bremst perfekt und ist fahrbereit. Der original Ersatzschlüssel sowie das Bordwerkzeug ist noch eingeschweißt. Das Auto wird im Kundenauftrag angeboten und ist nach Terminabsprache bei Hamburg zu besichtigen. Irrtümer und Zwischenverkauf vorbehalten

                    Вярвате или не, това е Mercedes-Benz 300 D неизползван. Тук е истинската история: Това беше 1984 година, като дълго време таксиметров шофьор е обмисля да закупи втора 300 MB дизел. Тя следва да послужи като подмяна, ако съществуващата MB 300 D трябва да благослови един път. И тъй като модел на промяна е неизбежна и W124 се появи на пазара, той си помислил, все още предпочитат старата бързо доказа W123 модел за закупуване. Предишният му 300 D по това време вече управлява над 400,000 км и страха да се събуди в него, той скоро ще фалират. Той фалират, но не! Сега приятен човек на възраст над 80 години и е карал за няколко години няма кола. 300 D е до няколко дни, точно на същото място като 1984-та Той беше сух, покрит и обрани. Сега той е за продан. В този MB 300 Diesel е т. уникален колектор без никакви признаци на износване и сигурна инвестиция. Можете да кара Mercedes разбира се, на следващия 500 000 км, но това е до вас. На Mercedes-писти, писти, завои и спирачки перфектно и е готов да шофира. Оригинални резервни ключове и вашия комплект инструменти все още е запечатан. Автомобилът ще се предлага от името на клиенти и е с назначаването му в Хамбург, за да посетите. При условията на предварителна продажба

                    Естествено и цената му е като за нов - 38,500 евро.
                    bochkata беше написал, че не си човек ! Куция,лошото копеле и направо онемях (добрия,лошия и злия),,,,,къде го барна това!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Чисто нов!

                      Ехх, чак сега видях тази тема и аз няма да заспя, имали сме точно същия модел Мерцедес но за съжаление баща ми го продаде..., ... и досега не съм се качвал на кола която като се движиш примерно по паветата на Руски паметник все едно се движиш на въздушна възглавница, няма такава хубава возия да не говорим колко леко се кара и на дълъг път си отпочиваш а хидравликата и управлението, все едно във въздуха ги въртя така леко се управлява, ееех колега Мишоци още ти е гореща темата

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X