Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса към собственици на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
    Хубаво е да се смени и водна помпа , горивен филтър и масла. А към уважаемия kastro - баджанакът ми е "Тома неверник " и загуби бас по отношение на разхода. Да , да знам , сега ще почнете да ме "храните" , но нито се хваля , нито продавам джипа - просто споделям. Лично моето мнение е , че разхода , освен от всичко друго се влияе и от начина на каране.
    "Уважавания" Кастро каза че не кара с по-малко от 130км/ч по магистрала. Този разход може да го направиш като караш с 80-90км/ч. и то по равно, сигурно пускаш по инерция на всяко спускане и изгасяш двигателя. Всеки си избира как да си кара возилото.

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

      И така колеги, нови впечатления нови въпроси.Така на пример ,може ли да ми кажете кога светва лампата за горивото и също така при даване на контакт, гореспомената лампа светва ли заедно с останалите лампи на таблото.Другия ми въпрос е лостчетата на светлини и чистачки имат ли подсветка или не защото моите не светя но и не знам дали трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

        Лампата за гориво ми е светвала когато стрелката сочи под последното деление - когато даваш на контакт и при стартиране на двигателя не ми е светила. Относно лостчетата за чистачки и светлини - не светят при мен - осветено е само копчето за задната чистачка. И да - спускам по инерция , но без да изключвам двигателя/незная дали има нормален човек , който би го направил/. Стремя се да поддържам постоянна скорост , не на принципа - газ , газ , газ - спирачки. Избягвам по възможност резките ускорения и излишно натоварване на двигателя. По магистрала и аз карам с 140 км.

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

          Колега Балев, намери майстор да ти оправи дюзата/или дюзите/. Мисля, че много от хората тук те подсетиха за това. Относно разхода, ако е вярно, поздравления, лично не познавам някой с този автомобил да е постигнал такива резултати. По принцип е добре да не се изключва от скорост, освен, че е тежък, когато не е на определена предавка няма кой да върти водната помпа. Кастро - поздрави от Варна
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

            Вчера смених горивния филтър,нищо работа,дето се вика човек с официален костюм може да го направи...Да ама не,всичко беше наред до момента с подкачването на гориво от резервоара,един час помпане и нищо само чувам как нафтата се джурка и ни напред ни назад.Наложи се да разглобя помпичката,разглобих чак и клапанчетата,бяха заяли,оправих ги и натегнах малко пружинките им,формално заработиха но на практика помпата така и не засмука гориво.Явно ще трябва да купувам от някъде такава джаджа, че това ще ме остави на пътя някога ако се случи да закъсам за гориво.
            Установих че след тази помпичка на горивопровода към филтъра има и електромагнитен вентил,премерих го с мултицета но явно е изгорял тъй като не ми даде никаква верига на захранващата му букса при даване на контакт имаше 10,6 v напрежение но клапана не заработи.Не ми е ясно този клапан(вентил) за какво след като в самия филтър си има клапан за задържане,моля ако някой е на ясно да каже и освен това възможно ли е тази грешка всмукателен клапан 1119 да се отнася за него.
            Иначе след като успях да запаля двигателя "умря" заработи така гладко че чак не ми се вярваше но в един момент изгасна без никаква видима причина след това веднага го запалих(запали лесно както си пали нормално)но пак имаше леко претрисане,но онова тресене (то направо двигателя се клатеше)вече го няма мотора може да се каже че работи гладко,сега ще му сипя някаква добавка за почистване и ще пиша какви са резултатите.

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

              Като чета,направо ти завиждам за ентусиазма!
              Ако си наясно какво правиш,добре.Аз лично,макар да мисля,че имам средностатистическа техническа грамотност,не бих се опитал разглобявам нещо по "камон реял",без да съм наясно какво искам да постигна като резултат и как точно ще стане това.
              Добавката няма да поправи нещо,което е за ремонт.Сложи такава,по твой избор.Докато прегледаш окачване,ск. кутия,диференциали,спирачки,ремъци и т.н. (извън дюзите!) и малко разходки,най-вероятно ще изразходиш един резевоар дизел. Е,след това направи диагностика на колата в добър сервиз.Ако има проблемна дюза,ще се покаже-но не е "болка за умиране".

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                Колега Балев , ако питаш за това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8549 - fuel heater.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5396121 то е за подгряване на горивото. Ако не съм те разбрал - извинявай!

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                  Колега Darth и аз вчера стигнах до тоя извод че въпросната джаджа е по скоро подгрев а не клапан, ама отначало на такова ми замяза та за това го набедих че клапан.Много благодаря за снимката, е то май вече се събра за почерпка...
                  Колега hhris08,единственото на което много съм държал е да правя нещо от което разбирам,в случая става а въпрос за смяна на един горивен филтър и последващ проблем с една проста подкачваща каучукова помпа, а не за ГНП-то или други възли и елементи от комън рейл системата.
                  Днес разглобих централната конзола (ако ще ме обвинявате и за това, по добре недейте, тъй като на времето доста голям период съм се занимавал с монтаж на охранителни системи) и оправих бутона за задната чистачка тъй като заяждаше и при натискане оставаше във включено положение и така докато свърши течността в казанчето,та оправих въпросния бутон и свалих всички изгорели лампи от подсветката на климатроника и някои бутони.Светлината на третия стоп ми се струва че е малко слаба но не знам може и да е нормално все пак стъклата са потъмнени, при вас как е, вижда ли се добре през деня или не.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                    Колега , няма нужда от никакви почерпки - нали за това е форума - да си помагаме с опит и съвети . Предлагам ти /доста често срещано като дразнеща подробност при Теракана/ да напръскаш обилно с VD 40 механизма на задната чистачка /рамото и там където са шлиците / и да го раздвижиш с ръка. Ще останеш изненадан колко добре прилепва и чисти след тази интервенция задната чистачка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                      Извинявам се,ако съм те засегнал! По други автомобили ми се е налагало да правя и сам ремонти,но когато са засягали горивна или ел.системи,обикновенно след това е трябвало да ходя и при "майстор". И в 100% от тези посещения се оказваше,че не съм обърнал достатъчно внимание на нещо дребно,за което не съм и предполагал,че ще е проблем... .
                      За светлината на третия стоп-мисля,че се светеше нормално(т.е. виждаше добре),но съм я гледал само веднъж,при покупката на колата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                        Колеги,ни най малко се чувствам засегнат и оценявам факта че за сега само вие двамата, единствено си "губите времето" и си правите труда да давате съвети или препоръки нещо което считам за много полезно и необходимо.От друга страна се надявам че не досаждам с въпросите които изникват по време на експлоатацията на джипа.Днес вече успях и да го регистрирам с всичките му "салтанати".
                        Колкото до задната чистачка, сутринта я напръсках с VD40 и се надявам че с това обслужването и е приключило,уж се раздвижи и сега прилепва по добре.
                        Вече се усеща "ефектът" на българските горива преди час два бях извън града по работа и на една стръмнина джипа едвам потегли на първа и двигателя е по шумен вече а бе с една дума глътна вече български въздух,преди като го карах из Германия при потегляне ме лепеше в седалката че чак се плашех, сега потегля на тласъци, а бе така ще е то.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                          Не съм съвсем съгласен за горивата - преди карах с ШЕЛ Випауър нафта и нямах забележки. От доста време съм с Екто дизел на Лукойл и смея да твърдя , че не се различава от шелската , а цената и е доста по-ниска. Имай предвид , че не трябва да се прави компромис с качеството на горивото , защото после ремонтите са скъпи. Относно третият стоп - свети достатъчно силно , не се притеснявай / незнам дали си го гледал леко приклекнал - така реално се вижда светлината /. Успех!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                            Може ли някой да ми каже карето на диференциала отделна част ли или си върви с фланец-а ако не се лъжа и до колкото видях.Снощи го гледахме но не забелязахме да има зегерки и за това сега е важно да знам какво да търся.И другото което искам да питам е въпросното каре само за теракан ли става или е заменяемо с някои други джипове.Конкретно моето има луфт и при гресирането излезе грес през него което означава че трябва да го подменям а и явно вибрациите са от него.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                              Колеги, да посъживим малко темата .Преди няколко дена свалях смукателя на резервоара за да правя проблем с не светене лампата на резервата.Проблема го оправих и сега въпросната лампа работи но от тогава джипа започна да пали много трудно.Проверих за не плътности по маркучите както и металните тръбички,според мен те са наред но проблем има и е крайно време да го оправя.Ще съм благодарен ако ми посочите сервиз в който да ми оправят дюзите и най вече да ги впишат в компютъра тъй като на диагностика изписа че има проблем в дюзите на 3 и 4 цилиндър.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса към собственици на Теракан

                                Не знам защо ти бе нужно повече от месец за да разбереш, че колата ти има проблем? И това не е автомобил , в който може да бърникаш и да очакваш да бъде същия след това. И на последно място, ако искаш помощ, то поне напиши от кой град си.
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X