Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на охладителна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промиване на охладителна система

    Здравейте колеги.
    Тези дни се налага да направя промивка на охладителната система, след като в нея проникна масло от охладителя на масло за турбото, чийто радиатор е от вътрешната страна на плочката, където е масленият филтър. Един приятел обеща да ми донесе промивка за охл.система, НО сега точно нямало и не се знае кога ще дойде. Та на въпроса, дайте идея откъде да взема или какво да я замести, та да премахна полепналото масло из системата. Някой предложи да сложа и промия системата с оцет, обаче нещо не съм сигурен какво ще стане. Разбира се ще направя и фото, но не мога да почна преди химията. Благодаря предварително.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Промиване на охладителна система

    Аз използвам обезмаслител. Някакво "Меглио".
    Махаш термостата, наливаш с вода и сипи към 300-400 гр. Палиш да загрее, източваш, разкачаш маркуча към радиатора и пъхаш маркуч с вода в радиатора и двигателя.
    Промиваш обилно, и повтаряш процедурата...до задоволителен резултат.

    Коментар


    • #3
      От: Промиване на охладителна система

      Знаех си че Андро ще помогне за пореден път. Благодаря, събота и неделя ще си поиграя.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Промиване на охладителна система

        Здравейте колеги,
        За да не пускам нова тема ще ползвам на колегата. Та проблема май е запушване на охладителната система, масло не се вижда да има в антифриза. Ще правя промивка, но не знам с какво - пак ли с обезмаслител или с друго? За добавките за промиване не съм много сигурен че вършат работа, обезмаслителя е добре за маслени отлагания, но за котлен камък евентуално какво да сипя. Липовият цвят е идеален, но не ми се прави чай в радиатора. Колата е 124 Е280 ако има значение.
        Предварително благодаря!
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Промиване на охладителна система

          Колега Асене, по съвета на Андро реших да направя проба първо с казанчето и сложих меглио, резултата бе огромно количество пяна и като резултат не добро почистване, а пак повтарям много пяна. Все пак при теб проблема не е масло а котлен камък, аз използвах добавка за котлен камък но за съжаление шишето е в София а аз в Бургас. Ако до 10 дни не е голям зор ще ти я кажа. Впечатленията ,обаче не са в особена разлика преди употреба и след това, но аз имах все пак омасляване.
          П.С. Сега като гледам какви несвързани изречения съм писал и ми става лошо, но пиша от тел.и не мога да следя какво съм писал.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Промиване на охладителна система

            Cекса е измислен още навремето от гърците.По късно римляните включват в него и жените.Ето ти отдавна измислен и работещ продукт. http://www.bomarbg.eu/holts_speedflush.html
            Има го на всяка бензиностанция, Шел, ОМВ, Лукойл, Еко.
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #7
              От: Промиване на охладителна система

              Тази вечер се заиграх с едно Меглио и после с маркуча - ами то всичко по охладителната система свети, не излезе почти нищо от сорта на отлагания, ръжда и др. Казанчето бяло като ново, корпуса на термостата и той, нищо от никъде. После тествах - пак загрява. Или тая кола така си работи при пуснат климатик или аз нещо не хващам. Термостата е на 2 дена. Утре ще видя като се прибирам от работа как е, но днес стигна почти 120 градуса в баирите - работя в съседен град. Май само на другите колите не горят масло и не им мърда стрелката на температурата, моите винаги и горят масло, и завират. Може да си поиграя с тази течност за промиване, въпреки че пак казвам не виждам следи от отлагания, ама знам ли какво е вътре в радиатора.
              Поздрави
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Промиване на охладителна система

                Така направеното промиване гарантира ли "прочистване" на радиатора или се говори за демонтаж и специално промиване при "специалист"? Което не е съвсем безопасно начинание ми се струва!
                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                Коментар


                • #9
                  От: Промиване на охладителна система

                  Нещо се оплиташ ... това че загрява и веднага се хвана че е запушено нещо...може но това е за наи накрая да речем.
                  Виж с термометър дали наистина температурата е 120 –да не се окаже че нещо о меренето лъже.
                  Провери дали има изгорели газове в охладителната сиситема - с едн тестерче, лесно става.
                  Дано да няма .
                  Ако дига температура само с климатик - отпреде кондензатора на климатика трябва да го попочистиш и въобще виж дали работят перките като се включи климата.
                  Въобще огледаи охладителната система - тоя мерц требе да е с 104 мотор –там няма тънки дупки на мотора та да се запуши, но виж радиатора по може.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Промиване на охладителна система

                    На мойта бившата 124ка за да загрее и трябваше да не и е наред виското. После като пуснеш климатика се включват перките през 5-10 секунди. Имаха 2 степени. На ход само виското да работи, пак си ОК. В задръстване и виското да е прецакано, работят ли ти електрическите перки, няма да мине никога 100 градуса.
                    Нещо не ти е наред. И не е задължително да е запушен радиатора.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Промиване на охладителна система

                      Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                      Така направеното промиване гарантира ли "прочистване" на радиатора или се говори за демонтаж и специално промиване при "специалист"? Което не е съвсем безопасно начинание ми се струва!
                      За гаранция няма никаква, промивката я правих на място, а за промиване при "специалист" не се сещам за такъв, който да свърши тая работа
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Промиване на охладителна система

                        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                        Нещо се оплиташ ... това че загрява и веднага се хвана че е запушено нещо...може но това е за наи накрая да речем.
                        Виж с термометър дали наистина температурата е 120 –да не се окаже че нещо о меренето лъже.
                        Провери дали има изгорели газове в охладителната сиситема - с едн тестерче, лесно става.
                        Дано да няма .
                        Ако дига температура само с климатик - отпреде кондензатора на климатика трябва да го попочистиш и въобще виж дали работят перките като се включи климата.
                        Въобще огледаи охладителната система - тоя мерц требе да е с 104 мотор –там няма тънки дупки на мотора та да се запуши, но виж радиатора по може.
                        За термометъра и аз вече взех да се съмнявам, ще меря температурата. Перките на климатика въртят на умиране, виското работи добре. Нещо тоя климатик бърка работата май?! Мотора е М104, купе 124
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Промиване на охладителна система

                          М104 Е320 '95- като му пусна климатика и заработят перките, температурата ПАДА.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Промиване на охладителна система

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            На мойта бившата 124ка за да загрее и трябваше да не и е наред виското. После като пуснеш климатика се включват перките през 5-10 секунди. Имаха 2 степени. На ход само виското да работи, пак си ОК. В задръстване и виското да е прецакано, работят ли ти електрическите перки, няма да мине никога 100 градуса.
                            Нещо не ти е наред. И не е задължително да е запушен радиатора.
                            Както писах по-горе, виското е добре, перките миналата година почти не са включвали, сега работят почти постоянно, извънградско настъпя ли го или види ли баир и загрява, градско държи 100-110 градуса. Това от около месец насам, направих 1000 км през отпуската и все така. На магистрала като му задържа на 180 км/ч и отива към 120 градуса.
                            Не знам дали има връзка, но в началото на лятото климата правеше проблеми, включваше на парно от шофьорската страна - двузонов е, от другата страна си е студ, връщам контакта и се опрявя, но скоро не го е правил. Тогава разглабях дуо вентила, но беше чист. Нещо става, ама не знам какво.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Промиване на охладителна система

                              Между двата радиатора има буклуци- провери и изчисти
                              Прекалено много концентрат- повече вода, охлажда по-добре
                              Запушен радиатор- мери с лазерен термометър, навсякъде трябва за показва еднакво
                              Откагания на котлен камък- бабините дивитини казват "Оцет", има и други присадки. Май нов радиатор е най-добре. Ама $$$
                              Да казвам ли да си видиш нивото на антифриза?
                              Ако е моя колата, за проба ще и врътна едно кръгче без термостат да я видя ще даде ли разлика
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X