Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    https://www.rockauto.com/en/moreinfo...432225&jsn=394

    MOPAR 5114037AI
    MOPAR 5114037AJ
    Може да се ползва моята схема. Доставка до Англия или Германия,на адреса на куриер до България. dostavki.co.uk или ggbg.bg . Има и други. Рокауто са VAT регистрирани в UK и ако бъде избрана опция куриера им да плати митническите сборове,го правят,като клиента ги плаща на тях при поръчката.
    Това го имаше и за България,но след проблеми (като тези на Кинекс) вече не го правят. Сега излиза това съобщение:
    FedEx uses a third party broker for shipments to this location. This broker may charge fees in addition to duty and tax. To avoid surprises upon delivery, please ask your local FedEx office or customs office what charges apply before ordering. RockAuto will not issue refunds for parts returned due to non-payment of customs fees.

    Все още става с DHL,но разходите за шипинг и митнически сборове са по-голями. Трябва да се сложи чавката "Pre-Pay Customs Charges" .
    В този случай се получава до адрес в София:

    Subtotal$57.99
    Shipping : International Express (2 to 3 business days, You should receive by Thursday, January 3) from United States - Shipping $17.77
    Enter Tax ID Pre-Pay Customs Charges (except Mail packages)?
    Customs Charges $19.02
    Please allow one business day for our warehouse to process your order, plus transit time for selected shipping method,
    plus any delay shown above for non-stock items or outlying warehouses, before expecting your order to arrive.
    "Receive by" dates are best estimates considering these factors but are not guaranteed.

    Total $94.78
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    И колега,не се плаши толкова. Смени си шарнирите с Мопарски и си карай джипа. Ние останалите ги караме и в гората и в чужбина.

    Последно редактирано от Валери Недялков; 27-12-18, 18:48.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Става и с тези:

      MOOG_PS_Bulletin_27010_K3199_En.pdf

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:225.0 КБ
ID:5805728
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        Благодаря за бързите отговори момци! Бъдете живи и здрави, весели празници!

        Коментар


        • Т. е. дали е дизел или бензин ги сменяме с moog или с мопар и всичко е ток за следващите 30 000км

          Коментар


          • Не точно, хванах два Moog problem solver в последния момент. Гресирай на 10 000 км като сменяваш маслото и задължителна инспекция през същия интервал.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • Ки ма терас майце да прольа-а-а-а-а-ази...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220107_102133.jpg
Прегледи:328
Размер:342.2 КБ
ID:6805343

              Вярно, ударът беше доста силен. Във висок бордюр. Но гадта не даваше никакви признаци, че се е спукала. Огледах, подкарах, спрях, пак отгледах Слухтях, докато карах - ни-що.
              Разкекерчи се и изплю шарнира (здрав, този път), естествено след като кротичко се заврях в безистена на вътрешния двор на офиса ми. Пакрирах и "шлянк!"

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220106_130517 (1).jpg
Прегледи:322
Размер:589.6 КБ
ID:6805344
              Теслата беше, че нямаше как да се измъкна от вътрешния двор:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220106_130136.jpg
Прегледи:312
Размер:538.4 КБ
ID:6805345
              Стандартен репатрак не може да мине оттук:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220106_130435.jpg
Прегледи:312
Размер:479.1 КБ
ID:6805346
              А пък колесар / вилица / други подобни "композиции" не могат да вземат завоя, за да ме изтеглят. Какви ли не пътни помощи не идваха, гледаха, цъкаха и всички: "Ремонт на място!" Абе как на място, бре?! Сетих се обаче за познатия на някои членове на форума "Мобилен сервиз за американски автомобили" - Дима Quadra. Дали защото "ривърс инженеринга" в тази тема е негово дело, дали защото си е такъв отзивчив, днес пристигна и за 2 часа имах нов шенкел и след малко смятам да се прибирам с "Либито" (стискайте палци, а "гагичолюбците" - нимой да кълнете много, оти че ви се врати! )
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • И една поучителна историйка, случила ми се при търсене на "нов" шенкел втора употреба от морга:

                Има в момента две "Чероки КК" и два "Додж Нитро" на части в мобилето. Едното "Нитро" е на пернишка морга, от която се опарих още преди 4 г. (ще пиша по-долу), когато правихме "ривърс инженеринга" и априори я изключих. Звъня на другата морга - в гр.Елин Пелин. Вдига чаровен типаж от разказите на едноименния писател "Триста и педесе лева!!!". Добре, отговарям, пак ще Ви се обадя. "Нема да намериш по-евтино!" ми заявява елин-пелиновият герой и елин-пелински жител "Да-да, сигурно, просто, нали разбирате, трябва да прозвъня за собствено успокоение всички обяви" - отговарям. Онзи изръмжа нещо нечленоразделно и затвори. От другите морги отговориха: "Чакайте да проверим и ще ви върнем обаждането". Еми, познайте дали ми се обадиха?

                Звъня пак на елин-пелиновия герой, той и елин-пелински моргаджия.
                - А-а-а-а-а, ти дайбеш Къна, язе да се минем да ти го пратим по "Еконт"!!! - кресва ми той.
                - Що, бре, нали сте писали в обявата, че пращате по "Еконт" с наложен платеж, опция за преглед и т.н.?
                - Да, бе? Дан`съм нещо луд, а? Така ли ти звучим? Ти дека си? Отде ми се обаждаш?
                - Е, па, от София... (влизам леко в диалектен режим )
                - Е, па ем си на триесе минути от мене, ем искаш да ма шибаш у въздухо? Идваш тука, остаяш парàта, язека ча-а-а-а-ак тогазе че си мръднем газО да одим да демонтирам частта. Ти идваш на другия ден и си я зимаш!!!
                - А-а-а-а (вече съм навлязъл в стила) ма глей ся: преди гОдини одих у бЕла вОда у Перник при едни, то те ми казАха да дойда, пък на местО се оказА, че ни знаят как да я свАлат, ни има кой да я свАли, абе, разкарвАх се напразно.
                - Знам-знам, те теа у Перник са известни, ама тука не е Перник! Тука не е Перник! Разбра ли мъ? Не е Перник тука!

                "Ке умра ил`загина" В "ало.бг" намерих шенкел от димитровградска морга за 160 лв., който ми пратиха със все главина, термо-щит и ABS-сензор, за един ден.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • Болшинството от моргаджиите са дебили, но гледката на шенкела ме смая.. Според мен не е редно бордюр, така да въздейства на високопроходим автомобил. А уж съм видял много... Иначе Димата със сигурност е свършил работата както трябва.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Болшинството от моргаджиите са дебили, но гледката на шенкела ме смая.. Според мен не е редно бордюр, така да въздейства на високопроходим автомобил. А уж съм видял много... Иначе Димата със сигурност е свършил работата както трябва.
                    Говнолин - материал универсальный:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201113_153845 (1).jpg
Прегледи:305
Размер:602.3 КБ
ID:6805356
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • Май не е само до материал, ами и до конструкция.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • Аз затова избягвам да сменям шарнири с млатене с чук по шенкела. До това прибягвам само ако със скобата упорито не поиска.

                        Не казвам че това е причината в случая де. А то не е и сигурно от къде е тръгнало - дали от "лоста", бутан от кормилния накрайник, или от долния шарнир.

                        ПП: Това на снимката твоя WK/WH ли е?
                        Последно редактирано от sparkybg; 07-01-22, 20:57.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Bogoljub Gagic
                          Bogoljub Gagic коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да - при страничен удар от друга кола, отчасти във вратата (то се вижда), шенкелът на WK (по "архитектура" много подобен на този за КК, който съм присадил на KJ) се счупи като солета. Оригиналните шенкели на KJ са от чугун, но там пък си стои проблемът със шарнирите, за който е цялата тема.

                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Аз затова избягвам да сменям шарнири с млатене с чук по шенкела. До това прибягвам само ако със скобата упорито не поиска. Не казвам че това е причината в случая де.
                        Шарнирите са "вкопани" в носачите - горният се продава директно с шарнира - долният отделно, но шарнирът се набива и се вади от него само с преса. Носачите и на KJ и на KK са масивен чугун. Но шенкелът на KK и WK/WH са от някаква "alloy" сплав (на WK и горните носачи са от нея)
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                          Шарнирите са "вкопани" в носачите - горният се продава директно с шарнира - долният отделно, но шарнирът се набива и се вади от него само с преса. Носачите и на KJ и на KK са масивен чугун. Но шенкелът на KK и WK/WH са от някаква "alloy" сплав (на WK и горните носачи са от нея)
                          Не говоря за измъкване на шарнира от носача, а за измъкването му от шенкела, където е на конус и около който конус твоя шенкел се е спукал.

                          Там или се млати с чук по периферията около конуса, или се напъва с вилица, или се вади със скоба, или комбинация от чук + някое от другите. Е, аз винаги опитвам със скоба, после с почукване по болта през гайката от различни страни, и чак ако това не сработи, се мисли за нешо повече, но до сега нямам случай да не е сработило.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Ако не излизат с добро, става с перфоратор и отрязано шило. Става много лесно и бързо.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Ако не излизат с добро, става с перфоратор и отрязано шило. Става много лесно и бързо.
                              С който удряш къде? Ако заместваш с това чукането с чук по шенкела, стреса така или иначе си е там. То че понякога няма друг начин е ясно, но опитвам дa го избягвам.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • venkabg
                                venkabg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Върху ябълковидния болт се ползва перфораторът-челно. А не странично, както е и при млатенето с чук. Перфораторът съм виждал да ползват и когато леглото на шарнира е срязано и се свива с болт. Последният запича в канала и не може да бъде избит. И тогава с перфоратора челно го изкарва.

                              • sparkybg
                                sparkybg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Ясно. При нужда ще се пробва.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X