Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Аз доста търсих. Друга подобна мастурбация в автомобилостроенето не открих.
    Аз сега се загледах ...

    Коментар


    • #32
      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Аз съм забелязал ...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        За 7г, експлоатация ТЛК 90 два пъти ми се е вадил шарнир и горен и долен. И двата пъти с ниска скорост, на асфалт. Вторият път с крик събрах пружината, наместих ябълката на мястото и вързах с лентов колан за да се придвижа до сервиз. Мисля че и двата в определен момент/положение се опитват да се извадят...
        0+

        Коментар


        • #34
          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Добре де, аз от 2008 карам същия Jeep Liberty, но CRD. С едни и същи долни и горни шарнири и с едни и същи кормилни накрайници е - тези с които го купих от Швейцария. Досега, "да чукна на дърво", не съм имал проблеми с нищо по ходовата част. Сменени са само два тампона на "А" рамото отзад на задния мост и тази есен смених двата тампона на стабилизиращата щанга отпред и то просто профилактично. Обиколил съм с него почти цяла Европа, включително сега съм с него на 3000 км от дома.
          Минал е всички сервизни акции, но в Швейцария, единствено тази за задната защитна греда на резервоара не е, но той си е с фабричен теглич на MOPAR и не му и трябва. Питам се защо това се случва, и то за втори път на Jeep-а на Боголюб? От прочетеното в нета зная, че е имало проблем с тези шарнири, но с моделите от 2001 - 2002 г. и после проблемът е отстранен с усилен и вероятно модифициран шарнир. Какви са тези, които се вграждат фабрично и какви са тези, които се продават aftermarket?
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #35
            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            Ако е както на ТЛК100, то видимо там амортисьора се опитва да 'разбие' и изтръгне шарнира - гасейки колебанията ще създава големи променливи натискащо/дърпащи усилия върху ябълката...
            И в момента на разтягане на пружината амортисьора ще дръпне долния носач и може да изтръгне ябълката ако е износена...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              На Liberty KK (2008-2012) схемата на окачването е променена - долния носач натиска шарнира,а не го опъва. Това едва ли е случайно. Не знам как е на KJ 2007,но този шарнир 5114037AI става на всички KJ 2002-2007 година. Тези CBXEF230 стават само на 2002 - 2006 година.

              Между другото CRD моделите май са с по-меки пружини. Поне моят е с половин инч по-нисък от стандартните 19 инча и вози доста меко. Това може да има някакво значение за живота на шарнирите.
              Значение би трябвало да има и дали автомобила е повдиган и дали се кара на офроуд или само по асвалт. Ако Алекс не го кара по гори и калищаци може би това удължава живота на шарнирите.
              Последно редактирано от Валери Недялков; 07-12-15, 21:02.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #37
                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Това по горе - ТЛК 100, не е съвсем коректно, тъй като там е торсион ... сега го забелязах, за което се извинявам.
                Ей го същото окачване на ТЛК 120:

                А и сега видях, че Пламен е пуснал по назад същото, но правилно окачване на WK.
                Последно редактирано от Аndro 160; 07-12-15, 21:12.

                Коментар


                • #38
                  От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  ...
                  Минал е всички сервизни акции, но в Швейцария, единствено тази за задната защитна греда на резервоара не е, но той си е с фабричен теглич на MOPAR и не му и трябва. Питам се защо това се случва, и то за втори път на Jeep-а на Боголюб? От прочетеното в нета зная, че е имало проблем с тези шарнири, но с моделите от 2001 - 2002 г. и после проблемът е отстранен с усилен и вероятно модифициран шарнир. Какви са тези, които се вграждат фабрично и какви са тези, които се продават aftermarket?
                  Сигурно защото Боголюб е нещастен смотаняк, затова "Либито" ми е произведено април 2004 г. според "build-sheet" и по "Carfax report", но си фигурираше в неизпълнения "safety recall" за въпросните шарнири. Айде, първият път може да е било от неизпълнения "recall", аз затова пуснах темата, но вторият път ? От лоши aftermarket шарнири, купени от САЩ ? Е, хубаво, сега ще чакам трети път с "Moog-the-problem-solver". От смяната (първата) на шарнирите има около 24000 км. пробег. Значи, на всеки 20 000 км трябва да се сменят ? Ами ако не ми се случи в града, а някъде в планината / гората ? Егати джипката е това, при такава повреда става абсолютно "нерепатрируема" по друг начин освен с "паяк" За разлика от обикновена кола, това нещо при изваден шарнир става абсолютна недвижимост - нито можеш да го дръпнеш на платформа, нито да го качиш на колесар дори, защото колелото с изваден шарнир придобива едни такива мощни "ходове" и не ще да "загуби контакт" с терена по никакъв начин, колкото и да вдигаш колата нагоре, "найс, а ?"
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    1) Някой чувал ли е за модифицирани шенкели + евентуално друг тип долни носачи за Cherokee / Liberty, за избягване на тази конструктивна недомислица?
                    Май няма...

                    2) Някой наема ли се от форумните сервизи да извърши конверсия на "Либито" ми:
                    - с насаждане на цял преден мост (има доста примери из мрежата - от старо "Чероки" XJ или т.п.) ?
                    - с насаждане на шенкели и носачи от KK Liberty (прочее, не съм уверен, че там е оправена недомислицата, но ще проучим въпроса) / WK Grand Cherokee ?

                    Колата така и така стана на 11 години - време е за "мунинг"
                    Последно редактирано от Goblin; 07-12-15, 22:41.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Момци,на Форд Транзит се получаваше същото,при същите условия.Съзнавам,че не е съвсем по темата,но практиката ми показва:Стегне ли се малко воланът-сменяш шарнирите в същата седмица и избягваш ваденето от гнездото,с всички останали "екстри".Дано съм бил полезен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        При КК е оправена схемата:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0097.jpg
Прегледи:1
Размер:434.3 КБ
ID:5694499

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0098.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5694500
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                          Момци,на Форд Транзит се получаваше същото,при същите условия.Съзнавам,че не е съвсем по темата,но практиката ми показва:Стегне ли се малко воланът-сменяш шарнирите в същата седмица и избягваш ваденето от гнездото,с всички останали "екстри".Дано съм бил полезен.
                          "Либито" далеч не се кара само по асфалт. Синът ми ходи с него по пещери от т.нар. "необлагородени", на скално катерене, ходим заедно на риба и на излетчета по черни пътчета такъв тип, мисля, че затягане на волана трудно ще усетим - въртенето всеки път се усеща различно...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ...

                            Някой наема ли се от форумните сервизи да извърши конверсия на "Либито" ми:
                            Слушай Пламен! Напазурвай два комлекта (горни и долни), от сигурен доставчик ... явно тия от наште магазини са калпави, въпреки недомисленото окачване.
                            И сменяй на 20000 км. Горе-долу веднъж в годината. Ядва се.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              Въпрос към колегата vesvas5: Кой модел Форд Транзит визираш? Защото в нашата фирма имаме почти 40 бр. Джъмбо 2008-2012 г. Тези от 2008-09 г. са на по 400-500 хил.км. Слагаме шарнири от 29 лв. бр. които изкарват по 40-50 хил. км. като бусовете редовно пътуват с по 3-4 т. товар и проблем не сме имали никога.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                                При КК е оправена схемата:

                                [ATTACH=CONFIG]842181[/ATTACH]
                                Не виждам нищо оптимистично на тази снимка. Ето какво дава каталогът (~ същото като KJ):

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lib2012.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5694502
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X