Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    Колеги имам следният проблем- върви мудно и на място не вдига повече от 3600 оборота. При достигането на тези обороти все едно че не му стига горивото. Съмнявах се че турбото не работи ,но се оказа че си работи. Всички филтри са сменени. Какво става ... Помагайте !

  • #2
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    а провери ли цетката на входящата нафта към ГНП-то

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
      а провери ли цетката на входящата нафта към ГНП-то
      Не , къде се намира ?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
        Не , къде се намира ?
        Или самата помпа е затлачена с боклуци, скоро имах същия проблем - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146496
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          Има една добавка РЕДЕКС , почиства горивната система уж. Слагам такава от 4-5 месеца и ми се струва ,че има ефект.И като работа на двигателя,оборотите се стабилизираха,доста тиха стана колцата.Сложих понеже карам на олио и викам ако е имало мизерийки тук там да ги махне .
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
            Не , къде се намира ?
            точно на самия вход на нафтата,има муфа,преходник или както искаш го наречи,баш на него ако липсва цедката виж темата на колегата за да си почистиш помпата

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              Днес се обади майстора и каза че е намерил цедка която е била много зле и след като я е изчистил джипката вече се форсира Утре ще има проба !!!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                Клега ако имаш възможност яракни една снимка къде е тази цедка и кое са изчистили точно. Аз засега нямам проблеми но знам ли занапред може и да я почистя профилактично.
                Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                0885544754 Светослав Стоянов

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Не мога да кача защото не бях по време на ремонта. Доколкото разбрах е точно на самия вход на нафтата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    при мен не вдигашенад 1500 оборота,от много сервизи само загуба,накрая опря до стенд на помпата и ми показа каде е тази цедка,почисти го една добра регулировка и сега разход между 8 и 10.Изпатих с 200 лева,майстора ми каза друг пат сам си го оправи,ще го снимам и кача за да не пати никой като мен
                    Terrano 2 2,7td 1994
                    Keeway atv 100

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Абе няма нищо сложно в това да откриете цедката.От горивния филтър проследете маркуча къде отива в помпата.В края си е свързан с твърд холендров накрайник и той се хваща към помпата с болт/това е въпросния вход на нафтата в помпата/
                      Развивате болта и отстранявате накрайника в страни да не ви пречи.След това с нещо финно бъркате в дупката и вадите от там въпросната метална цедчица.
                      Следва почистване и монтаж обратно!
                      Това е....нищо сложно!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Абе няма нищо сложно в това да откриете цедката.От горивния филтър проследете маркуча къде отива в помпата.В края си е свързан с твърд холендров накрайник и той се хваща към помпата с болт/това е въпросния вход на нафтата в помпата/
                        Развивате болта и отстранявате накрайника в страни да не ви пречи.След това с нещо финно бъркате в дупката и вадите от там въпросната метална цедчица.
                        Следва почистване и монтаж обратно!
                        Това е....нищо сложно!
                        Поздрави!
                        След тази манипулация джипа върви като нов Не е сложно но трябва да знаеш какво правиш... абе добре че са приятелите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Абе няма нищо сложно в това да откриете цедката.От горивния филтър проследете маркуча къде отива в помпата.В края си е свързан с твърд холендров накрайник и той се хваща към помпата с болт/това е въпросния вход на нафтата в помпата/
                          Развивате болта и отстранявате накрайника в страни да не ви пречи.След това с нещо финно бъркате в дупката и вадите от там въпросната метална цедчица.
                          Следва почистване и монтаж обратно!
                          Това е....нищо сложно!
                          Поздрави!
                          понеже и аз пострадах от същия проблем-днес намерих този накрайник-отстраних го но отвътре излезе една пружина.Цедка не видях.Завих си накрайника отново.Мъчението продължава-2500 оборота -голям разход-пропушва сиво като вземе да прекъсва.Филтрите горивен и въздушен ги смених-отново макс спийд 90 км и почва да прекъсва.
                          Тераното е 95г-2.7 ТД

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                            понеже и аз пострадах от същия проблем-днес намерих този накрайник-отстраних го но отвътре излезе една пружина.Цедка не видях.Завих си накрайника отново.Мъчението продължава-2500 оборота -голям разход-пропушва сиво като вземе да прекъсва.Филтрите горивен и въздушен ги смених-отново макс спийд 90 км и почва да прекъсва.
                            Тераното е 95г-2.7 ТД
                            Виж тази тема... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146496 Моето беше с подобни симптоми, моя механик почисти горивната помпа по някакаъв начин, пълна с боклуци и колата тръгна като нова. Почти сигурно не му стига гориво, едва ли има проблем със самия двигател, него го остави като последен вариант на проблема. И прекарай един резервоар с някаква добавка за прочистване. Успех
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                              понеже и аз пострадах от същия проблем-днес намерих този накрайник-отстраних го но отвътре излезе една пружина.Цедка не видях.Завих си накрайника отново.Мъчението продължава-2500 оборота -голям разход-пропушва сиво като вземе да прекъсва.Филтрите горивен и въздушен ги смених-отново макс спийд 90 км и почва да прекъсва.
                              Тераното е 95г-2.7 ТД
                              при теб проблема е друг.щом вади бяло-сив пушек това означава че ти вкарва вода(антифриз)в цилиндрите,а проблема най вероятно е сдухана гарнитура.провери си за всеки случай и маслото на двигателя,зависи къде е потдала гарнитурата,може да ти е пресякла маслото.ако не е отиваш до най близкия сервиз(по възможнос по-голям предполага се че са по в час с нещата)слагат ти една добавка в радиатора която се оцветява и със сигурност ще разбереш дали е така,но по това което си писал много е вероятно да съм прав и това ти е най-евтиния вариант да провериш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X