Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    И защо пък да няма ремонт/профилактика на помпата

    ????
    То по тази логика при всяко подпушване или нужда от реглаж трябва да сменяш помпи.Колега...не се занимавай с глупости.Локализирай ,че проблема е наистина в ГНП-то,закарай го на свестен майстор да го свали,почисти , регулира или ремонтира/в случая може и някоя пружинка примерно да се е откачила или нещо друго дребно/ и това е!
    Колкото повече се вкарваш във ТеНеТеМе...толкова повече вероятно ще потънеш в харчове,а джипа ще продължава да не си върви както трябва.Едно почистване и реглаж на помпата ще ти струват най-вероятно едни смешни 30-40лв....за какви други помпи втора употреба говориш въобще.
    Колко ще струва опита ти с помпа втора употреба???
    А какво ще стане като и новата/втора употреба стигне на този хал?
    Повярвай ми...истинското решение ,ако проблема е в ГНП-то, е да се закара при свестен майстор и да се се отремонтира ,почисти и регулира.Другото с минаването по "по-лесния" начин,ще е доста по-скъпо и със съмнителен краен резултат!
    Вервай ми....после ще ме търсиш да черпиш...
    П.П.Между другото...ако в Хасково/поне от там пише че си на профила ти/ не можеш да се довериш на майстор за ГНП-то,в Ст. Загора има един който е много добър и мога да те свържа с него.Работи много качествено и не дере кожи!!!
    Поздрави!
    Имаме тук сервиз за помпи ама да ти кажа че не познават парите тия хора сигурно ще ме таксуват като Х5ца..ако реша ще се разходя до Стара Загора и ще ти звънна колега-май ще ми е по евтино отколкото да го оставям в тоа нашия сервиз тука.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      Няма проблем обади се,ще ти дам телефона на човека и ще се разберете с него за подробности!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Наистина колегата е прав,по добре иди до Ст.Загора да не изпатиш като мене.Едни майстори 3 дена се мъчеха да разберат къде е проблема,след това настоявах да свалят помпата и после на стенд я водих в гр.Попово на 80 км.Още като я видя човека ми показа цедката на входа отвори цялата помпа една пружина смени качи я на стенд 40 лв със здраве си останах доволен,а другите хем твърдяха че цедка няма никъде(и аз незнаех къде е дотогава) и накрая 150 лв за труд.Така че направи си сметка иди наистина при кадърни майстори.След това наистина ще останеш доволен,сега откакто имам Тераното никога не е било толкова мощно,и разхода даже намаля,успех
        Terrano 2 2,7td 1994
        Keeway atv 100

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
          Наистина колегата е прав,по добре иди до Ст.Загора да не изпатиш като мене.Едни майстори 3 дена се мъчеха да разберат къде е проблема,след това настоявах да свалят помпата и после на стенд я водих в гр.Попово на 80 км.Още като я видя човека ми показа цедката на входа отвори цялата помпа една пружина смени качи я на стенд 40 лв със здраве си останах доволен,а другите хем твърдяха че цедка няма никъде(и аз незнаех къде е дотогава) и накрая 150 лв за труд.Така че направи си сметка иди наистина при кадърни майстори.След това наистина ще останеш доволен,сега откакто имам Тераното никога не е било толкова мощно,и разхода даже намаля,успех
          Ще ви послушам колеги.Харесва ми джипа и така си го карам-кефи ме много.Ще отскоча до СТ.Загора явно.ПРи нас майсторана помпи макар че ми е познат-не мисля да се възползвам от услугите му защото джипа ще ми седи там с дни.Предпочитам да си платя на момента и да изчакам цял ден ако трябва-ама да си карам джипката.Не че имам проблем с парите-имам проблем с точния майстор който ще ми направи джипката.А е на реални 220 000 км-знам кой я е внесъл и на колко км е..ама късмета ми е бил такъв

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
            Ще ви послушам колеги.Харесва ми джипа и така си го карам-кефи ме много.Ще отскоча до СТ.Загора явно.ПРи нас майсторана помпи макар че ми е познат-не мисля да се възползвам от услугите му защото джипа ще ми седи там с дни.Предпочитам да си платя на момента и да изчакам цял ден ако трябва-ама да си карам джипката.Не че имам проблем с парите-имам проблем с точния майстор който ще ми направи джипката.А е на реални 220 000 км-знам кой я е внесъл и на колко км е..ама късмета ми е бил такъв
            Не съм сигурен,че джипа ще стане в рамките на един ден.......може би зависи от това какво му е!
            Ето ти телефона на човека,обади му се и се разберете...0879387229 - Иван !
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Не съм сигурен,че джипа ще стане в рамките на един ден.......може би зависи от това какво му е!
              Ето ти телефона на човека,обади му се и се разберете...0879387229 - Иван !
              Поздрави!
              мерси колега за телефона-ще се възползвам явно от него-само да ми остане време-зает човек съм

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                Запуших цедката отново ! И вече имам още един допълнителен филтър

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
                  Запуших цедката отново !
                  Значи имаш сериозни проблеми за решаване, още преди да се занимаваш с помпата. Това филтръче не трябва да се запушва за по-малко от 30-40000, с каквито и боклуци да караш. Има някакъв проблем с филтъра, държача му, маркучите, или нещо друго. Моето като го отварях по друг повод, реших и там да видя - на около 100000км беше тогава, и всичко светеше, привсе че като я взех и смених първия горивен филтър вътре имаше 2 пръста боклуци. Нормалния си горивен филтър е по-добър от всяка пластмасова измишлотина - едно че дава по-голям дебит (който помпата иска така или иначе), и второ че се задръства мнооооого по-бавно, защото е с мноооого по-голяма площ.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    Имам проблем , така е , но всичко идва от едни зелени л...а които сипах. След отварянето и изчистване на цедката нещата се оправиха, но пусти икономии. Източих резервоара, смених горивен филтър, изчистихме цедката и готово, но не промихме системата. Явно е останала мизерия по нея и след 800-900км отново цедката се запуши. Това наложи новото чистене на цедката и слагане на филтър и на маркуча на входящата нафта и се оказа че нафтата е оцветена в зелено Сега ще я изгоря до дупка и тогава ще видим какво ще се покаже във сложеният допълнителен филтър. Явно джипа си иска нафта

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Няма файда от този допълнителен филтър ! На баир и високи обороти не иска да върви. Махнахме го и горе- долу нещата се оправиха но нещо... няма ряз. Ще сменям пак горивен филтър, защото предният път само го източихме -беше пълен до половината с вода ,а май трябваше да го сменим!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        След смяна на горивен филтър нещата си дойдоха на място Сега имам нова фуния с много фина цедка така че мисля нещата да се променят

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          Той и моя майстор , приятел с огромен стаж ми обесняваше на дълго и на широко, как цедка там нямала място, щото горивния филтър бил, нам си колко микрона а цедката , кво щяла да цеди.Докато не го накарах , заради хатъра ми да развие болта , щото на ме не ми се цапаше.От тогава други неща говори за цедките..

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            Цедката там не е за филтриране, а за предпазване да не влезе някоя по-едра частица при смяната на филтъра, отвиването и завиването на болтовете, парченце боя от тук или там, и все такива неща. Реално нищо не филтрира. Само пази. Наистина е с много по-едра мрежа от филтърната хартия на големия, и спрямо него няма какво повече да филтрира. Само дето се случват и фабрични дефекти например.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              момчета-джипката вече лети-взеха ми 50 кинта --барали са нещо по помпата--а ве не ме интересува-важното е че джипката лети вече

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                                Еми няма да е лошо да споделиш какво е барано за да сме подготвени и на ясно.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X