Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    Дано лесно се оправите с проблема. После добавяй по 250мл. двутактово масло полусинтетика на цял резервоар дизел. Най-изгодно е от Куафланд - жълта бутилка тяхната си марка K-Kласик 8,99лв. литъра... Бързо ще усетиш разликата в работата на мотора.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      ЕГРра е бил в плачевно състояние-пълен с нагар.Момчетата не са го изолирали защото според тях работел.
      Джипката я покарах-вдига си обороти но нещо пак не ми харесва....не знам вече ще я карам така май.Колкото върви толкова-явно че трябва да покарам друга за да видя дали има разлика в вървежа.Не искам да е състезателна -нема как с тия 100кс да хвръкне с това туловище

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
        ЕГРра е бил в плачевно състояние-пълен с нагар.Момчетата не са го изолирали защото според тях работел.
        Джипката я покарах-вдига си обороти но нещо пак не ми харесва....не знам вече ще я карам така май.Колкото върви толкова-явно че трябва да покарам друга за да видя дали има разлика в вървежа.Не искам да е състезателна -нема как с тия 100кс да хвръкне с това туловище
        Колега,изолирайте го ЕГР...Дори и при джип без проблем веднага се усеща на вървенето
        П.П.Между другото...ако искаш да тръгне повечко,защо не обогатите малко горивната смес с дизел/става на мех. помпи от зад с едно болтче/,и същевременно малко не натегнете уестгейта ,за да помпи турбината малко повече/това трябва да се направи обаче с подвързване на буустмутър,като се засече колко помпи преди и след интервенцията...според мен не трябва да се прави на повече от 1bar/.
        Гарантирано джипа ще има осезателна разлика във вървенето,но...ще вдигне малко и разхода разбира се...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          джипа вниските върви добре-но в високите обороти направо си умира.ЕГР-а бил на трудно достъпно место-така ми обясниха.Искам даго вида далище падне разхода че като се развали гореше при 80 км-ч -10 литра на 100.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
            джипа вниските върви добре-но в високите обороти направо си умира.ЕГР-а бил на трудно достъпно место-така ми обясниха.Искам даго вида далище падне разхода че като се развали гореше при 80 км-ч -10 литра на 100.
            А какво стана пуши ли още бяло след 2500 об, прекъсва/претриса ли двигателя? Евентуално ако идваш до Ст.Загора може да се видим някъде да видиш мойта как върви да ги сравним, тя е същата 100 к. дълга база. 0886 46 17 83 Ясен
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
              джипа вниските върви добре-но в високите обороти направо си умира.ЕГР-а бил на трудно достъпно место-така ми обясниха.Искам даго вида далище падне разхода че като се развали гореше при 80 км-ч -10 литра на 100.
              Колега при мен както я смъкнаха помпата почистиха и на стенд я регулураха сега малко пуши черно до към 2000 оборота.Мисля че повече гориво подава,ама как върви направо немога да я позная,а разход извънградско 8,5 на 100 км при скорост 80 90 км в час.На къси разстояния до 1 км до 5 и обратно натоварен понякога 10 литра до 11 литра на 100км
              Terrano 2 2,7td 1994
              Keeway atv 100

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                А какво стана пуши ли още бяло след 2500 об, прекъсва/претриса ли двигателя? Евентуално ако идваш до Ст.Загора може да се видим някъде да видиш мойта как върви да ги сравним, тя е същата 100 к. дълга база. 0886 46 17 83 Ясен
                май ще трябва да идвам при теб колега за сравнение-не съм доволен от вървенето даже в момента си карам БМВто-гледам яв гаража и се нервя-уж проста кола а ми създава проблеми..бесен съм.....колата не пушеше последно-чисто и просто след 2500 направо зацикля

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Ами ако махна цедката на ГНП-то ? При последното сваляне се скъса малко и я запоихме с припой. Ще ми се да я сменя , но не мога да намеря. Ако някой има излишна да я дава-купувам веднага

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                    май ще трябва да идвам при теб колега за сравнение-не съм доволен от вървенето даже в момента си карам БМВто-гледам яв гаража и се нервя-уж проста кола а ми създава проблеми..бесен съм.....колата не пушеше последно-чисто и просто след 2500 направо зацикля
                    Само не и се ядосвай излишно, ако идваш ще ги сравним, но най-вероятно проблема не е решен до край. Три мен поне на 95%, се реши но трябва да говоря с моя майстор за някакви по-подробни указания какво да се направи, може би иска разглабяне. Би трябвало да можеш да вдигнеш 120 км/ч на прав път, поне и на място като форсираш над 2500 оборота да няма претрисане на двигателя и сиви пушеци отзад. Само не и се коси )
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
                      Ами ако махна цедката на ГНП-то ? При последното сваляне се скъса малко и я запоихме с припой. Ще ми се да я сменя , но не мога да намеря. Ако някой има излишна да я дава-купувам веднага
                      Колега майстора дето ми оправи помпата каза че и без тая цедка на входа не е проблем затова няма нужда да търсиш.А на колегата БМВ фен мисля че е нещо в помпата,има някакви пружини вътре които с времето немогат да направят достатъчно налягане,поне така каза майстора.
                      Terrano 2 2,7td 1994
                      Keeway atv 100

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        Натегнахме малко уест гейта на турбото-още по зле стана.Върнахме го на предишното положение.Явно ЕГРа е проблемен.Мжоже и всмукателите даса задръстени.Филма продължава-мамицата му

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          По съвет на Спарки разкачих и свалих за почистване дебитомера (има отделна тема за това) - спрея струва 11 кинта, даже не съм киснал сензора в спирт - сега тераното вдига 170 км/ч. с лекота без да влиза в червената зона оборотомера, турбото е по-отчетливо и разхода с около 0,2/100 по-нисък. Преди да изчистя дебитомера набираше бързо до 120, после се тегавеше до 140 и повече не искаше... нафтата ми е същата, трасето е същото - чистенето на дебитомера промени тераното. (2,7 TDI `96 късо)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            Ново 20 ! Светна лампата която е до подгряването ! Какво е това и им ли проблем да покара така ?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              Снимай я.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                Нямам кабел за прехвърляне. То няма друга, от дясно са само лампата за подгряване и тази.Тя свети в жълто и на дъното има течност и капка...

                                Пише Diezel engine only- това намерих
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-09-12, 08:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X