Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    Колега,тая цедка се намира под пружинката,провери с отверка или нещо друго преди да се хвърлиш в дълбоки ремонти.Подай директно гориво от маркучите на горивния филтър,провери маслото антифриза и да драснеш два реда.При мен имаше бял пушек от недостиг,разход незавишен,успех
    Terrano 2 2,7td 1994
    Keeway atv 100

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
      при теб проблема е друг.щом вади бяло-сив пушек това означава че ти вкарва вода(антифриз)в цилиндрите,а проблема най вероятно е сдухана гарнитура.провери си за всеки случай и маслото на двигателя,зависи къде е потдала гарнитурата,може да ти е пресякла маслото.ако не е отиваш до най близкия сервиз(по възможнос по-голям предполага се че са по в час с нещата)слагат ти една добавка в радиатора която се оцветява и със сигурност ще разбереш дали е така,но по това което си писал много е вероятно да съм прав и това ти е най-евтиния вариант да провериш
      При мен признаците бяха същите: след 2500 об бял пушек, губи мощност, претриса двигателя леки прекъсвания, голям разход в по-високите обороти, макс скорост 95км/ч - проблем горивната помпа подпушена с боклуци, аз май също нямам цедка на входа на горивната помпа, изрично казах на моя майстор да я изчисти, той каза че такава не е намерил! Може би няма цедки на старите механични помпи, каквато е и на колегата '95 г.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
        при теб проблема е друг.щом вади бяло-сив пушек това означава че ти вкарва вода(антифриз)в цилиндрите,а проблема най вероятно е сдухана гарнитура.провери си за всеки случай и маслото на двигателя,зависи къде е потдала гарнитурата,може да ти е пресякла маслото.ако не е отиваш до най близкия сервиз(по възможнос по-голям предполага се че са по в час с нещата)слагат ти една добавка в радиатора която се оцветява и със сигурност ще разбереш дали е така,но по това което си писал много е вероятно да съм прав и това ти е най-евтиния вариант да провериш
        Ако пушека смърди на неизгоряла нафта - не е гарнитура.

        Моето пушеше така като е работило на място известно време, и после го изфорсирам. Ама пушеци да видиш! Ако го знаех това предварително, щях да му смъкна от цената доста. Оказа се просто позатлачена картерна вентилация, и качваше масло през нея, когато е напълнен. Разбирай - вместо да отделя маслените пари, по някакъв начин дръпваше масълце, или го събираше някъде. И после като му дадеш голямата газ, отзад ставаше пълна мъгла. 2 смени на пълна синтетика, и от тогава нищо подобно.

        Но по темата - филтърчето понякога е в самия болт. И да, в случая иде реч за недостиг на гориво. Пушека е заради това, че при недостиг на гориво се нарушава и ниското нялагане в помпата, а от него зависи аванса и други неща. Като не е в норма - едно че пръска не както трябва, едно че пръска не в момента, в който трябва. Съответно пушека може и хич да го няма, може да е черен (малко вероятно), а може и да е бяло-сиво-жълт, със силен мирис на неизгоряла нафта.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          Здравейте колеги
          и аз имам подобен проблем с паджеро 4д56 късо : нормално не пуши , когато го покарам 20 километра на климатик и на 40-45 градуса отвън забелязах огромен облак бял пушек от аспуха който мирише много гадно .След като го оставя да изстине двигателя - нищо от никъъде . Върви , има мощност Днес ходих да видят климатика , но ми казаха ,че не е от него .Маслото не е мръднало , антифриза също. Мерил съм за наличие на газове преди 2 х.км. - не. Идей?
          НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
          Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            Паджеровците имат един прословут семеринг на помпата, дето прави въртели като се спече от годините.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              Снощи малко се позаиграх окоро джипката
              извадих мъркуча от филтъра който идва от резервоара -с ръчна помпа го понадухме малко
              огледах около турбото-нищо нередно не видях
              таа сутрин рано тръгнах да оставя баща ми на един язовир-болен на тема риба кво да ви кажа и навръщане усетих че джипката леко полеко взе да живва.На едно леко нанадолно я настъпах ооо чудо-110 с лекота-та последно време на 90 км почваше да прихълцва и видимо разхода слезе щото после доста я покарах
              Ще надуя тоа мъркуч отново но тоа път с компресор и се чудя дали да не го оставя да работи на место само с чиста добавка да видим дали нещо нема да се получи.
              Колата не губи масло не загрява маслото си е чисто-изключвам проблем по мотора
              пушека който пускаше миришеше на сурова нафта-отвратително(((
              не е мирис на масло нито на антифриз-стар шофер съм все пак
              много ме кефи джипката-само тва вървене-кво и стана мама и стара как мазно си вървеше

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                Благодаря за бързия отговор
                Е то си е на 17 лазарника та си му е време.
                Къде е този "прословут семеринг на помпата", как да го определя, мога ли да го сменя в дом. условия и препоръки за марка и място за закупуването му. Ако не е ремонтопригоден в дом. условия къде в Плевен ги правят?
                благодаря
                НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение
                  Благодаря за бързия отговор
                  Е то си е на 17 лазарника та си му е време.
                  Къде е този "прословут семеринг на помпата", как да го определя, мога ли да го сменя в дом. условия и препоръки за марка и място за закупуването му. Ако не е ремонтопригоден в дом. условия къде в Плевен ги правят?
                  благодаря
                  Имаш цял раздел "Мицубиши". Там е разисквано, и там можеш да питаш. И аз от там знам за тоя семеринг.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    ок вече намерих темата , благодаря за насоките, мисля че ще се справя сам.
                    НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                    Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Цедка има ,но се вади доста трудно. Тези дни пак я свалях защото налях едно гориво със зелен цвят и запуши всичко- горивен филтър , цедка, боклуци в резервоара... е бати икономията направих

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        и аз наливам едно черно...уж имало масло от семерингите на ГНП то....дали е верно не знам.Ама на БМВ то и на Скудото проблем не ми е правило.
                        Не вярвам Тераното да е капризно на тема гориво.
                        Явно ще свалям резервоар за чистене

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          Преди да се впуснеш в такива големи преживявания и да сваляш резервоари и да надуваш като луд започни от горивния филтър. Откачи входния маркуч на горивния филтър и маркуча за обратната нафта. Потопи в едно шише с малко нафта входния маркуч и запали. Ако връща от маркуча за обратан нафта заначи подкача достасъчно гориво и остава да търсиш проблема във филтрите. Същата процедура е направи като елиминираш и горивния филтър. Ако и тогава връща обратна нафта, а няма мощност остава малката цедка на ГНП-то. Тръгваш по тръбата до достигане входа за нафтовата помпа- има нипел мисля че го развивах с камък 19 от гедорето. Свали го и вътре ще се покаже пружинка. Извади я и с колив с гумичка накрая бъркаш и натискаш леко за да сахапеш цедката. Промий е с WD-40 и събирай. Ако и след тази манипулация не се оправи значи помпата е затлачена.
                          До тук ако вруща обратна нафта. Ако невръща значи смукателя в резервоара ти прави тапа. На смукателната тръбичка има една пласмасова чаша. Откачи е внимателно от тръбата и ще видиш вътре ена пружина. Разпъни е малко и провери пак дали имаш вече наличие на обратна нафта.
                          Ще следя темата за да видя резултати и ако е необходимо да дам и още някя и друга проверка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            А що се отнася до сиво-бялото препушване- нормално е при недостиг на нафта да препушва когато натискаш по-здраво педала на газта при запушени филтри.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              Джипката е вече на канала-утре се почва-мерси за насоките-ще ги направя тези упражнения утре и ще ви пиша.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                                Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                                Джипката е вече на канала-утре се почва-мерси за насоките-ще ги направя тези упражнения утре и ще ви пиша.
                                продудахме мъркучите към резервоара
                                пуснахме добавка на Лики Моли на помпата -директно
                                взе да се форсира до 3000-3200 об-усети се некъв ефект
                                накрая вече отчаяни взехме да оглеждаме мърккучите и разните там вакууми..не се вижда прокъсано никъде-накрая затапихме едно мъркучле което влиза в ЕГР и джипката взе да се форсира до 4000 об-явно там ще излезе проблема-днес продължаваме

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X