Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Благодарско

    Коментар


    • #17
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Дано да не е водната помпа , а наистина ли е проблем помпата при тераното ? То това дето капе мисля, че си е от климатика щото като мине да речем половин час и спира да капе. Течността в разширителното казанче е два пръста над MAX.

      Туко що монтирах антената, не се оказа нищо особено, тази дето взех от астрата е 1:1 с таи на тераното. Наддаването за което се притеснявах как ще стане се оказа най-малкия проблем. Под кората на кабела който идва от радиото си има нещо като букса мъжко и женско (като тези дето са за коаксялен кабел за кабелна телевизия, но малко по различни). Остава да ги свържа. Има си и кабелчето дето май е маса и то е с куплинг. Остава после да ыпросвиря системата и да включвам в радиото. ДАНО стане !

      1.При отворен прозорец когато превключа и пускам съединителя се чува леко "чък", няма микакво задържане или нещо подобно просто леко "чък". Нормално ли е ?
      2. Педала на съединителя след като се отпусне напълно имаше около 1см. ход в посока отпускане. Когато пуснех съединителя педала щракваше след малко и се изправяше напълно. Болта който е като ограничител го натегнах сега вече не чука и си освобождава както нормално. Малко по-Просто - имаше празен ход 1 см в който буталцето на помпата беше в крайно полужение, а педала имаше ход още да се връща, но пружината го връщаше след време, а някога не го и връщаше и се получаваше неприятно силно удряне на педала в ограничителя. Проблем ли е че съм натегнал ограничителя ?

      П.п. Тераното е проектирано и зглобено с изключително много мисъл. Работата по него е удоволствие, дай боже всеки му.
      Ааа, поръчах предни и задни биелетки, че тея са доста зле.

      Поздрави !
      1. Нормално е.
      2. При мен двободен ход никога не е имало. Поогледай и виж процедурата в сервизното ръководство. Там си пише съде колко трябва да е.

      Биалетките - надявам се поръча оригинални защото другите са пълен боклук, независимо от марката.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Биелетките са оригинални.
        Погледнах в ръководството и там беше показано, че румичката на педала на съединителя трябва да е успоредна с мокета под него или ако се спусне една права успоредна на гумичката на педала и от тази права спуснем перпендикуляр към мокета трябва да има 90 градосов ъгъл. Моя педал стърчеше над този на спирачката 1 пръст някаде, сга са наравно, даже савсем по-надолу е този на съединителя и всичко е както пише в ръководството.

        Сложих антената, прозвънях системата и след това свързах. Радиото си шумеше и нищо повече. След това му слагах вътрешната антена добавена в последствие - и снея нищо. Като го настроя ръчно на някоя станция изопщо не се променя шума. Предполагам, че проблема е в радито. Освен с друго ради как бих могъл да го проверч ?


        Поздрави !

        Коментар


        • #19
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Здравей Колега,

          Честита придобивка.
          Много безаварийни километри.
          От това което виждам на снимката радиото е някакво измислено (може и да бъркам).
          Ето ти две евентуални решения на проблема с музиката:
          1. Вадиш радиото, без да му махаш кабелите, махаш буксата на антената и с една обикновена отверка(или тел) пъхаш на мястото за антената и започваш да настройваш радиото.
          2. Отиваш в първия магазин за техника и си взимаш едно ново радио с МР3.

          Ако имаш други въпроси - звъниш на приятел ;-)

          Успех
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #20
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Здравейте, отново. Радиото най-вероятно си е заминало, днес чакам едно приятелче да ми донесе друго за пшроба, ако всичко е наред отивам до най-близкия багазин за чаркове и си взимам ново. Сега остана да видя шофьорската седалка, защо несе сваля и стойката за резервната гума. Тука обаче (при резервната гума) все още се колебая как да го направя. Единия варянт койтобях замислил е да подсиля точковите заварки с накакви планки и да заварявам, другия е който ВИЕ колегите ми препоръчахте с болтове 6мм. За болтовете съм на чудеш главно заради кората на задната врата, койято незнам дали ще пасне. Другото което е, че веднъж е заварявано от някой "майстор" който просто нищо не е направил и сега има около 5x5см парче заварена ламарина откъсната от врата и дрънчи ужасно. Там вече незнам как да го направя с болт. Предстои размисъл !Поздрави !

            Коментар


            • #21
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Здравейте, отново. Радиото най-вероятно си е заминало, днес чакам едно приятелче да ми донесе друго за пшроба, ако всичко е наред отивам до най-близкия багазин за чаркове и си взимам ново. Сега остана да видя шофьорската седалка, защо несе сваля и стойката за резервната гума. Тука обаче (при резервната гума) все още се колебая как да го направя. Единия варянт койтобях замислил е да подсиля точковите заварки с накакви планки и да заварявам, другия е който ВИЕ колегите ми препоръчахте с болтове 6мм. За болтовете съм на чудеш главно заради кората на задната врата, койято незнам дали ще пасне. Другото което е, че веднъж е заварявано от някой "майстор" който просто нищо не е направил и сега има около 5x5см парче заварена ламарина откъсната от врата и дрънчи ужасно. Там вече незнам как да го направя с болт. Предстои размисъл !Поздрави !
              Според мен ако вече имаш откъснато парче от ламарината,няма да стане по описания начин от нас.Според мен се замисли да направиш една по-голяма планка/като кръпка/,която да покрие добре скъсания участък ,разпробий и с попнитове ще решиш въпроса!
              За подпиране на кората не се притеснявай....мисля,че копчетата я държат на някакво малко разстояние от ламарината и кората не е плътно по нея!при мен съм сложил точно в центъра две болтчета и главите не ми опират в кората!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                а защо не облмслиш варианта да смениш цялата врата със здрава
                ако се замислиш ако не си правиш всичко сам,а трябва да плащаш на мяйстор за кърпене после боядисване и като удариш чертата май по-добре ще е да вземеш друга,ако се поразтърсиш даже и същия цвят

                Коментар


                • #23
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                  а защо не облмслиш варианта да смениш цялата врата със здрава
                  ако се замислиш ако не си правиш всичко сам,а трябва да плащаш на мяйстор за кърпене после боядисване и като удариш чертата май по-добре ще е да вземеш друга,ако се поразтърсиш даже и същия цвят
                  Ако сложим търсенето по морги, загубеното време и тнт. ще излизе доста по солено от това аз да си го стегна. Не е за парите, но щом може да го спестим. Защо да боядисвам, то това си е отвътрешната страна и най-обикновен спрей ще свърши работа просто да не корозира.

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    За карата нямай никакви притеснения. Болтовете все пак се слагат с главата навън (към кората). А и аз съм си сложил кората все пак. Не съм я хвърлил.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      ...попнитове
                      С попнитове нищо няма да направи. Това е натоварен елемент. Попнитовете са меки и ше се разшлякат за норматив. Просто не им е това предназначението, а и хвашат на много по-малка площ от 6мм болт с 2 шайби, а точно това е важното в случая. Затова и точковте заварки не издържат - тържат на малка площ, и деформациите се концентрират върху тая малка площ - съответно ламарината се къса точно около заварката и става дупка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Още малко въпроси:

                        1. Как да разбера дали има фабрична аларма или нещо от сорта ?
                        2. Как да проверя дали виското ми е в ред - започвам все повече да се притеснявам с охлаждането. Вече съм се напатил до болка със стария другар. ДДано новия да няма такива болежки


                        Поздрави !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          1. Щом до сега не си разбрал - няма фабрична аларма. Само централно заключване.
                          2. Казах ти вече няколко пъти какво да направиш с охладителната система. Тоя двигателл категорично няма болежките на стария ти, а е измежду най-надеждните двигатели, слагани на масова джипка въобще. Трабва да се постараеш изключително упорито (едва ли не да си го поставиш за цел), за да го умориш.

                          Като загрее до там, до където загрява, чуваш ли си перката да вие?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Не съм обърнал винимание (в купето не се слуша нищо), ще направя експеримент да се кача до хижата (х.Вихрен) с отворени прозорци, таман днес е и достатачно топло и ще слушам дали ще става по-шумен като загрее. Днес ще сменя и антифриза. В момента е в бокса и се мени маслото и филтрите. С както да промия радятора. На черока съм слагал една такава безцветна течност, произведена в Щатите (radiator cleaner) май му беше името. Да слагам ли нещо подобно ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Такаа джипката вече си има ново масълце 10w40 и нови филтри, нО сега забелязах аксиален луфт във виското.

                              1. Като бутна перката да се завърти се върти свободно при студен двигател, при не много топъл е по-тегаво при загрял (достигнал средата на скалата)не съм пробвал. Като я размърдам напред назад към стъклото и към бронята има луфт пак при не много горещ мотор,. Нормално ли е ?

                              2. Като стискам горното съединение на радятора се чува някакво цъкане предполагам че е от термостата ?

                              Благодаря !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Не съм обърнал винимание (в купето не се слуша нищо), ще направя експеримент да се кача до хижата (х.Вихрен) с отворени прозорци, таман днес е и достатачно топло и ще слушам дали ще става по-шумен като загрее. Днес ще сменя и антифриза. В момента е в бокса и се мени маслото и филтрите. С както да промия радятора. На черока съм слагал една такава безцветна течност, произведена в Щатите (radiator cleaner) май му беше името. Да слагам ли нещо подобно ?
                                Ако няма отлагания - с вода.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X