Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Няма проблем да отидеш там..Да близо е , но е достъпно...Отгоре се вижда турската казарма...преди селото в дясно има една скална църква..превърната в овчарник...
    Това е добре. Благодаря, green!
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #77
      От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

      Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
      Изникна един въпрос - село Мезек ( на югозапад от Свиленград) - има една крепост - Неутзикон - до него. Има ли някаква възможност за преспиване в околността (не е желателно Свиленград - старая се да избягвам хотели в градовете при моите разходки)
      Благодаря предварително!
      Над село Мезек по пътя за крепостта има едно вилно селище - комплекс "Генерал". Името се чете се точно така. На някакъв генерал е. Хубаво място за преспиване и хапване. Потърси повече информация в Гугъл.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #78
        От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
        Над село Мезек по пътя за крепостта има едно вилно селище - комплекс "Генерал". Името се чете се точно така. На някакъв генерал е. Хубаво място за преспиване и хапване. Потърси повече информация в Гугъл.
        Благодаря, Валери Недялков!! Разгледах комплекса - хареса ми! Благодаря!
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • #79
          От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

          За сръбската (српската) ганица, РДГП е в Драгоман. Има РПУ в Трън, на изхода за Стрезимировци, вдясно.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #80
            От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

            В Беласица заставата на ГП е в х.Лепово, над с.Самуилово (западно от Петрич). В района има отлични условия за оффроуд за всеки: от леки трасета за здрави леки коли и джипълЛени, до яко тежки за джипМени, траял и байкове.
            пп. Имам снимки, но май трябва да ги вмъкна в друга тема.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #81
              От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

              Здравей те ! Аз съм точно от тия подгорски села или по точно от Скрът . За Тумба най-прекия път е от селото (Скрът) но не е подходящ за кола(или ако не си решил да я прежалиш) но има и хора от селото който се качват с леки коли. Не знам как стоят точно нещата с документите , но ще попитам , лично хората от селата тука нямат никакви проблеми стига да си носят лична карта в късните часове , защото границата по двете планини Беласица и Огражден се наблюдават вечер от гранична полиция с визовки (уреди за топлина) . Лично аз се качвам често в планината с мотор и нямам проблеми , мога да кажа само че е едно много красиво място и може да се видят трите граници на България с Македония и Гърция .

              Коментар


              • #82
                От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                За улеснение на желаещите да са напълно изрядни документално посещавайки граничните зони, пускам линк към сайта на Главна дирекция на гранична полиция: http://www.nsgp.mvr.bg/default.htm
                Предполагам че пишейки на имейла им, можете да получите в отговор най-компетентни отговори на въпроси относно реда за посещение на границата. Също мисля че на имейла могат да се пращат заявления (уведомления) за посещение на гранични райони.
                За още по лесно, ето направо данните за контакт с Главна дирекция: 1202, София 46, бул. Мария Луиза тел: 9831865 факс: 9885867 e-mail: nsgp@mvr.bg
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #83
                  От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                  Преди двайсетина дни направих тигел през Сакар и Странджа по сами стария кльон. На доста места си седи, без захранване, разбира се. Иначе пътя е проходим.
                  Даже се срещнах с група от около 30 нарушители, барабар с майки и малки деца и бебета.
                  След контакт с граничните пратиха камион да ги извозят, ама булката не беше на себе си оше два дни.

                  п.п. Друго, освен лична карта не ви трябва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                    Съвсем скоро посетихме с. Горна Арда и някакси естественно имаше граница там. Не е имало проблеми, а и не мисля, че нещо съм нарушил. Има път и кръчма до там(на 100метра), пихме по бира и си тръгнахме.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2891.jpg
Прегледи:1
Размер:307.9 КБ
ID:5604318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2894.jpg
Прегледи:1
Размер:278.8 КБ
ID:5604320

                    Коментар


                    • #85
                      От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                      Малко по темата, но за чужденци:
                      Вчера спираме за проверка в граничната зона автомобил със софийска регистрация и водача ни гледа опулено, с мимики и жестове разбираме, че не е доволен от нашите действия. Представям се, увудомявам го че проверката е за контрол по редовността на документите за самоличност и пребиваване в страната, а той ме пита: "What's the problem." - английски гражданин. С моя развален английски се разбираме, че трябва да удостовери самоличността си с лична карта или паспорт, а той носи само СУМПС. Почна едни обяснения, че във Великобритания никой не му е търсил ЛК, цяла Европа минал само с книжката и т.н. Взех му СУМПС-то за праверка на евентуални интервенции и фалшификация. Колегата дойде при мен и каза, че искал аз да говоря по телефона му с някой - български адвокат. И се почнаха едни пледоарии как и защо сме го спрели, английската шофьорска книжка била документ за самоличност и т.н. След цитаране на закони и членове адвоката предложи да донесе ЛК на англичанина от Самоков в Кюстендил/не се стигна до тази крайност, пък нарушението вече беше извършено, но АУАН се размина/.
                      Та по темата-когато чужд гражданин пребивава в граничната зона/и не само там/ е длъжен да се легитимира с документа с който е влязъл в РБ.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Съвсем скоро посетихме с. Горна Арда и някакси естественно имаше граница там. Не е имало проблеми, а и не мисля, че нещо съм нарушил. Има път и кръчма до там(на 100метра), пихме по бира и си тръгнахме.[ATTACH=CONFIG]731797[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]731799[/ATTACH]
                        Табелите са много добра идея. Често се случва по нашия край туристи да минават от другата страна или обратното. За някои белите камъни с номера не означават нищо, пък и не са задължени да знаят какво се маркира с тях/лично мнение/.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                          Ние лани като обикаляхме Странджа и Сакар редовно спирахме да си говорим с граничарите - хем научаваш по-рано ако има някакви изисквания, хем те упътват, отварят те на забележителности, препоръчват обуването на ботуши, дето има змии и т.н. подобни благини.
                          Дори май веднъж и докименти ни поискаха.
                          Иначе - просто се усмихвайте по-често
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            За улеснение на желаещите да са напълно изрядни документално посещавайки граничните зони, пускам линк към сайта на Главна дирекция на гранична полиция: http://www.nsgp.mvr.bg/default.htm
                            Предполагам че пишейки на имейла им, можете да получите в отговор най-компетентни отговори на въпроси относно реда за посещение на границата. Също мисля че на имейла могат да се пращат заявления (уведомления) за посещение на гранични райони.
                            За още по лесно, ето направо данните за контакт с Главна дирекция: 1202, София 46, бул. Мария Луиза тел: 9831865 факс: 9885867 e-mail: nsgp@mvr.bg
                            Поддържам
                            Досега съм контактувал с тях веднъж (по електронна поща) - получих официален отговор на следващия ден, подписан от Директора на НСГП (за учудване на местните структури на ГП - те никога не били получавали толкова бърз отговор).
                            Съвета ми е в писмото/заявлението да подсказвате законен и обоснован отговор, за да могат служителите на полицията бързо да проверят обосноваността на предложението ви и да ви върнат точно отговора, който искате.
                            Иначе можете да получите бавен и нежелан отговор...
                            Последните години Гранична Полиция стана доста 'по-интелигентна' и отворена към гражданите (който е контактувал с ГП преди 2000г знае за какво бе положението тогава и за какво говоря).....

                            Така, че съм съгласен с PinMaster - усмихвайте се по-често и уважавайте работата и труда на тези служители.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              ....просто се усмихвайте по-често
                              Ъхъ! От Норвегия до нашенско никъде не ми поискаха документи, лични или за колата. Наближавайки милата татковина, душата ми се възрадва и на БГ границата наградих милите, униформени съотечественици с широка усмивка, която изглежда силно ги озадачи, та на косъм ми се размина кръвна проба, васерман и проверка на резервоара отвътре. В животинския свят усмивката е проява на агресия
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                                един познат ми даде тези снимки и ми каза , че ако пиеш натурален сок по границата , може и да стъпиш и на другата територия. ако носиш джони черен етикет може да си го подаваш през браздата с чуждите граничари.от тебе уискито , от тях цигарките. но само през браздата на разтояние 1 м. един от друг.по този начин не се стъпвало по самата граница и няма нарушение.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X