Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране на МПС с различна от задължителната категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каране на МПС с различна от задължителната категория

    Става въпрос че сега имам само М категория (до 50 кубика). Когато са ме спирали само ми гледат книжката и никога не са ми искали документите за мотора. Сега възнамерявам да си взема по-мощен мотор поне 250 кубика. Искам да попитам ако евентуално стане проблем между М и А категория има ли някаква глоба и ако да колко е ?

  • #2
    От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

    Ти наистина ли очакваш някой да ти помага със знания при положение, че се каниш да нарушиш закона?
    А колко е сложно да се извади правилната категория?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

      ЪХЪ. Има.
      По спомен от 100 до 300 лева.

      Коментар


      • #4
        От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        ЪХЪ. Има.
        По спомен от 100 до 300 лева.
        Долу-горе колкото е и да изкараш категорията.

        Коментар


        • #5
          От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

          След като имаш свидетелство за управление, мисля, че трябва да покриеш норматив часове по управление и да се явиш само на практически изпит. Ще ти излезе по-евтино от евентуален акт.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

            Не съм абсолютно сигурен, но мисля, че за по-висока категория се държи задължително и теоритичен изпит.../това по повод предното мнение/
            Към питащия: Толкова ли е сложно да намериш в търсачката Закона за движение по пътищата и да прочетеш това, което те интересува? Не разчитай, че има полицай, който да не различи 50 кубиков мотопед от 250 кубиков мотоциклет!
            Съветите ми са:
            -попълни в профила къде живееш
            -попрочети ЗДвП
            -напъни се и изкарай "А" категория и ще си спестиш много проблеми и гловоболия, а предполагам и излишни разходи на родителите си
            -свиквай с мисълта, че безплатно е само сиренето в капана за мишки, всичко останало се заплаща...
            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

              Първоначално публикуван от Станимир Танев Преглед на мнение
              Става въпрос че сега имам само М категория (до 50 кубика). Когато са ме спирали само ми гледат книжката и никога не са ми искали документите за мотора. Сега възнамерявам да си взема по-мощен мотор поне 250 кубика. Искам да попитам ако евентуално стане проблем между М и А категория има ли някаква глоба и ако да колко е ?
              Може и да не е глоба само – виж дали не са сменили закона ,особено откак сме в ЕУ.
              Щото наприимер в цивилизованите страни те точно това дето описваш- имаш М а караш друго – таксува се все едно нямаш НИКАВО свидетелство за управление и наказанието не е само глоба....

              Коментар


              • #8
                От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                Не съм абсолютно сигурен, но мисля, че за по-висока категория се държи задължително и теоритичен изпит.../това по повод предното мнение/
                Към питащия: Толкова ли е сложно да намериш в търсачката Закона за движение по пътищата и да прочетеш това, което те интересува? Не разчитай, че има полицай, който да не различи 50 кубиков мотопед от 250 кубиков мотоциклет!
                Съветите ми са:
                -попълни в профила къде живееш
                -попрочети ЗДвП
                -напъни се и изкарай "А" категория и ще си спестиш много проблеми и гловоболия, а предполагам и излишни разходи на родителите си
                -свиквай с мисълта, че безплатно е само сиренето в капана за мишки, всичко останало се заплаща...
                Успех!
                Ако имаш В категория се явяваш само на кормуване,карам мотор от 5г.и преди месец се явих на изпит за А категория.Сашо прав си за всичко друго!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  ЪХЪ. Има.
                  По спомен от 100 до 300 лева.
                  И 6 точки!
                  XR4

                  +359.885.88.99.29

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                    М-ката те таксуват все едно си без книжка. То даже и листовките не бяха целите там 60 въпроси ами 40 и няколко... Ако имаш B после се явяваш само на кормуване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                      Първоначално публикуван от Станимир Танев Преглед на мнение
                      ...........
                      ............ има ли някаква глоба и ако да колко е ?
                      ЗДвП казва това:
                      Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се сглоба от 100 до 300 лв.:
                      .......
                      2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава
                      съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4;
                      Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                      ...........
                      .....Толкова ли е сложно да намериш в търсачката Закона за движение по пътищата ....
                      ....
                      Ми трудно му е на човека. Три теми надолу съм пуснал Важни закони!.

                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                        Първоначално публикуван от ready2kill Преглед на мнение
                        Долу-горе колкото е и да изкараш категорията.
                        По информация от нета - между 300 и 400 лв.
                        Когато аз я карах, вече имах "Б" така че се явих само на кормуване. Ама беше отдавна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                          За да не правя реклама един от сайтове за отстъпка предлага курса за 290 лв вместо за 400
                          LZ1ZAH

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                            Това мисля е добра цена, защото като знам как карат кат.А в момента ... като извънземни са ... имат градско с радио им казват на къде да карат ... полигона, засичат с радар скоростта на влизане в змиорката ... засичат и скорост при правата за ускорение ... тренират ги за нинджи.
                            Biagini Passo Powered By VW Syncro

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каране на МПС с различна от задължителната категория

                              Както казах по горе,А категория е изкарах преди месец за 250лв курса,ако някои иска повече инфо.,да пише на лични.

                              П.П.Да минава се и полигон и градско с хенсфри.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X