Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател за УАЗ различен от оригиналния?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател за УАЗ различен от оригиналния?

    продавам двигател от мерцедес 300д 5-ак от 123-ка! В перфектен вид е! Със него имам фланец кам който директно куплираш скоростите на уазката! Единственото преправяне е, че ДВГ-то е 5 цилиндрово и влиза малко по навътре в купето! Най-хубавото от всичко е, че с двигатела и фланеца даваме и регистрации, на който пише, че е със мерцедесов мотор! Те стават и за джиповете!
    Всичко за 1500 лева като даваме 100% гаранциа за двг-то! Мисла че мерцедес и то точно тоя модел е несравним с уазков или волгов мотор!
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

  • #2
    Добре,че видът му е перфектен,но кажи в какво техническо състояние е.И защо му вдигна цената-беше го обявил за 1200лв

    Коментар


    • #3
      ХАХА

      Имах в предвид техническо састояние с изразът "видът е перфектен"! Ясно е че няма да се снимаме с него
      Цената несам я вдигал! 1200 исках за мотор без фланец и регистрации!
      Мотора не е точно мой затова немога да дам на по - ниска цена, но съм сигурен, че на место няма да е на същата цена ако сте обедителни!
      4ао
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #4
        Тоя мотор е нож с две остриета.
        От едната страна е тежък, и нарушава развесовката, особено в блатото. Муцуната кълве и се заравя. От друга страна това беше и Кергодизела. 469 с военни мостове, тоя двигател и самоделна камбана към щатните СК и РК. Тая машина с тоя шофьор на времето объркаха не едно състезание между уж професионалисти. Въпросния Керг обаче (собственик и пилот) е няква аналогия на Вушев. Не е достатъчно да го имаш, трябва да можеш и да го караш. Защо го продаде е отделна история, нищо общо със спорта.
        1 500 е цената на предмета. Ако насреща има грамотна работилница, за още 1 000 може и да се набута под капака. Едно - друго, за мене това са 4 000, и ако имах спортни амбиции и пари, нямаше да мисля дали да го взема.

        Коментар


        • #5
          защо всички толкова обичат този старомоден двигател, нали има едни хубави дизели дето ги слагат на тойотите фабрично, защо не ги садите тях, мисля че са чувствително по - добри или поне много по - мощни за същите кг.

          тоя мерцедес небеше ли към 80 к.с.
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Защото е евтин, не се чупи, има 200 чарка и се поправя с чука. 2L и 3L на Тойота вече май също са свалени от производство, обаче не се и намират. Новия 1KZ струва други пари. Вярно тия дизели са милионници.
            Стига с тия конски сили. Ф-1 има 1 000, Унимога е 58, е и? Всъдеходите ги кара въртящия момент а не мощността. И за капак са важни ниските обороти.

            Коментар


            • #7
              аз все си мисля че двигателя на тойота е достатъчно мощен в ниските обороти и има пре достатъчно въртящ момент, а конските сили са бонус, с тях не е като без тях

              виждал съм много УАЗки и ГАЗки с мерцедесови двигатели, но нито една с такъв на тойота или на нисан, немога да си обясня причината, може да има ралика в цената, но едвали е драстична
              drive alive

              Коментар


              • #8
                География. Тука има много бракувани европейски коли, а японски почти няма. В Русия например е обратно.
                Нисановския мотор не е нещо особено, и слагането му осигурява повече неприятности, отколкото полза. Тойотовските и 4В на Исузу реално решават проблема, обаче за който има пари да го направи. Сега Хеликоптера тества такова чудо с ммм ... донякъде автоматична СК Може вече да е сложил копчетата на волана, като на Ф-1, в първия вариант имаше две копчета от калкулатор на скоростния лост за сменяне на скоростите)) Исузуаз-а даже се движи)

                Коментар


                • #9
                  как сме

                  как сме колеги мозеб ли да ми намериб носа4
                  kak sme xorica kakvo stava

                  Коментар


                  • #10
                    Специално...

                    Аз пред японска кола непризнавам друга!Но пециялно точно тоя мотор на мерцедес е с класи над ного японски мотори! Още повече, че присаждането кам уасковата трансмисия е много лесна! Един фланец и готово! Скоростите са с кужух... Другото нещо е че в България специално - колко мерцедеса сме виждали и виждаме всекидневно от този тип и колко тойоти или нисани?! Може би в моя град японските от който може да се свали и да се насади двигател са 2-3 а мерцедесите над 500! Да неговорим, че тва е един от най-здравите мерцедеси които са на адски много години и все още са в движение! Знам един във Враца, който купе почти няма седалката е потпрена с една талпа между двата прага, краката седат във въздуха! Пружини задни са влетели в багажника! Но сутрин първи пали и върви на сприя!
                    А за японски мотор да намериш и то с всички необходими елементи си е цяло чудо! Аз сам търсил поне 1 година за тойота корола, което е масова кола в БГ и накрая се принудих та купих цяла кола и тя с предно... После скорости за задно .... и още и още... И накрая като драпнем масрафа и кво става ако немоеш и да си я правиш сам ми за сичкото ходиш при майстор, който в повечето случаи не ами в почти в сички ще ти каже, че тва е невъзможно...
                    4ао
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      Dini е прав за този двигател-аз имах същия Мерцедес 300д -5-ак и имам над 300 000 км на него.Смъртоносно здрав и як мотор.Мощността му е 88-90 кс модела е ОМ 617 912 и мога да ви кажа,че с моя М-с дърпах веднъж бордова ИФА пълна с жито да запали и я запалих и продължих да я дърпам, а после на кантара показа,че тя тежи 13 тона.С него съм събарял къща и съм влачил панели без дори да замирише съединителя.Страшно прост и може би затова адски добър мотор,иска само чисти филтри и добро масло - например "Мобил" при мен.Тоя мотор съм го виждал качен на Авия 4X4 и беше като чешки Унимог.Струва си.

                      Коментар


                      • #12
                        какво ви е мнението за УАЗ с дизелов мотор на Перкинс-българския.
                        LZ1NBN

                        Коментар


                        • #13
                          този 4 или 3 цилиндровия!!!
                          А бе незнам ама и двата ми се виждат прекалено ТЕЖКИ за тази машина!!!
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            Не ти се виждат, наистина са тежки(((
                            Зяпах ги на картинки, пипах ги в завода. Дълго пуших замислено ...
                            Май единствените които използват тия мотори с успех на разни 4х4 и 8х8 са румънците. На една изложба говорих половин ден и с конструкторите им, хората просто се гордеят с това че имат тия мотори. И с тия които ги карат и се возят, нито една забележка, въпреки че са сравнявали с много други.
                            Тайната е че ги слагат на градски БТРи за разкарване на тълпи от улици и площади. И малкия и големия са по същество претоварени машини, обаче динамиката стига. Нормално понасят мигновени претоварвания, в това число дънни мини. Пожароустойчиви. Без капризи, лесно ремонтируеми. Обаче целите машини са строени около тия двигатели, и са сметнати с правилна развесовка.
                            А като после нарисувана брошка очевидно не стават(((

                            Коментар


                            • #15
                              тия двигатели се слагат на мотокари и на газ 53 ги слагат този 4 цилиндровия!
                              тои техжи 260 кила без куп неща и като го слажиш на джипа и предницата ще криви асвалта!
                              иначе са си икономични ама не са за УАЗ!
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X